بازتاب شگفتی‌های جام تختی در سایت فیلا
۹۱۶۹۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۹
۷۹۸۸
سایت فدراسیون جهانی کشتی در گزارشی به رقابت‌های جام تختی و اتفاقات آن پرداخت.
ایسنا: سایت فدراسیون جهانی کشتی در گزارشی به رقابت‌های جام تختی و اتفاقات آن پرداخت.

سایت فیلا با اشاره به برگزاری جام تختی و حضور 178 کشتی‌گیر از 17 کشور جهان، نوشت: این رقابت‌ها که 96 هزار دلار جایزه داشت، سرشار از شگفتی‌ها بود. از جمله، قهرمانی مثل ولادیمیر خینچگاشویلی نایب قهرمان المپیک لندن در این مسابقه‌ها شکست خورد و واسیل فدروشین نایب قهرمان المپیک پکن در فینال وزن 61 کیلوگرم مقابل دولت نیازبکوف قزاق ضربه شد.

در این گزارش با اشاره به اینکه مدال‌های اوزان میانی به ایران رسید، اضافه شده: دولت نیازبکوف قهرمان وزن 61 کیلوگرم بهترین کشتی‌گیر جام تختی شد. همچنین میثم مصطفی جوکار در وزن 86 کیلوگرم توانست مدال سال قبل خود را تکرار کند. اما گابور هاتوش مجارستانی که در المپیک لندن مدال گرفته بود و در وزن 86 کیلوگرم خود را محک می‌زد، ناکام ماند.

در ادامه این گزارش اشاره ویژه‌ای به حضور الدار کورتانیدزه رئیس فدراسیون کشتی گرجستان شده است که با حضورش یک روز دراماتیک را برای تماشاگران ایرانی رقم زد. سایت فیلا نوشته کورتانیدزه بعد از باخت به بونچی‌اوغلو ترک، احساس بازنده را نداشت چون تماشاگران به شدت او را تشویق می‌کردند و بعد از کشتی مورد تقدیر رسول خادم و علیرضا حیدری قرار گرفت.

سایت فیلا آخرین سورپرایز جام تختی را شکست کمیل قاسمی دارنده مدال برنز المپیک لندن و حذف داوید مودزاماشویلی نایب قهرمان المپیک لندن دانسته و افزوده: البته پرویز هادی دیگر کشتی‌گیر سنگین وزن ایران توانست شکست قاسمی را جبران کند و به مدال طلای سنگین وزن برسد.

همچنین در این گزارش نتایج و رده‌بندی کامل رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی آمده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج