۹۱۷۴۸۵
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۹
۱۷۸۵۳
مرد شیطان صفت که در سناریو‌های سیاه ۲۰ کودک را هدف نیت شوم خود قرار داده بود راز مخوف دیگری داشت.

روزنامه خراسان: مرد شیطان صفت که در سناریو‌های سیاه ۲۰ کودک را هدف نیت شوم خود قرار داده بود راز مخوف دیگری داشت.

این ابلیس پس از حدود یک سال در برابر اتهام قتل یک زن قرار گرفت.

زمستان تلخ

روز هفتم دی زمستان سال گذشته بود که زن و مرد جوانی نگران و آشفته پای در کلانتری ۱۳۰ نازی آباد گذاشتند و از ماجرای تلخی که برای دختر هشت ساله‌شان رخ داده بود پرده برداشتند.

پدر خشمگین به ماموران گفت: من و همسرم به محل کارمان رفته بودیم و دخترمان در خانه تنها بود که در زمان نبود ن ما مرد ناشناسی زنگ خانه را به صدا در آورده است و با اطمینان از این که دخترمان در خانه تنهاست ادعا کرده که به من بدهکار است و پول قرضی را می‌خواهد بازگرداند و با این ترفند از دخترم خواسته که در خانه را برایش باز کند.

وی افزود: دخترم که به حرف‌های مرد غریبه اطمینان می‌یابد اقدام به بازکردن در خانه می‌کند که مرد ناشناس با ورود به خانه و با تهدید چاقو دخترم را هدف آزار و اذیت قرار می‌دهد و پس از بستن دست و پا‌های دختر هشت ساله ام دست به سرقت طلا و پول می‌زند.

شکار‌های سریالی

با توجه به حساس بودن پرونده این سرقت شیطانی، تیمی از ماموران اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس دشتبان از شعبه ۱۰ دادسرای امور جنایی برای تحقیقات و دستگیری مرد شیطان صفت وارد عمل شدند.

در نخستین پلان تجسس‌های فنی واطلاعاتی پلیس مشخص شد سناریو‌های مشابه دیگری از سوی مرد شیطان صفت رقم خورده است که در همه آن‌ها این مرد در جنوب تهران پس از تسلیم کردن دختربچه‌ها در هدف شومش دست به سرقت از خانه‌ها زده است.

تجسس‌ها ادامه داشت و ۱۲ پرونده تلخ و مشابه پیش روی ماموران قرار داشت که کارآگاهان به بررسی دوربین‌های مداربسته داخل ساختمان‌ها پرداختند و تصویر به دست آمده از مرد شیطان صفت را در آلبوم مجرمان سابقه دار مورد بررسی قرار دادند.

همین روش تحقیقاتی کافی بود چرا که مشخص شد این مرد ۳۲ ساله که امیر نام دارد از متهمان سابقه دار و زندانیان قدیمی است.

بازداشت شیطان

همین کافی بود تا مخفیگاه این مرد ردزنی شود و کارآگاهان ساعت ۲۲ چهارشنبه ۱۲ دی سال گذشته در عملیاتی غافلگیرانه امیر را دستگیر کنند.

اعترافات تکان دهنده

امیر ۳۲ ساله که ۲۰ پسر و دختر تهرانی را هدف نیت شوم خود قرار داده بود ابتدا سعی کرد ادعای بی گناهی کند، اما وقتی با دختران و پسرانی که هنوز وحشت زده بودند مواجه شد لب به اعتراف باز کرد و گفت: بعد از این که زنگ خانه‌ها را به صدا در می‌آوردم بچه‌ها جواب می‌دادند ابتدا درباره پدر و مادرشان سوال می‌کردم و وقتی اطمینان پیدا می‌کردم که بچه‌ها در خانه تنها هستند ادعا می‌کردم که از پدرشان پول قرض گرفتم و حالا می‌خواهم آن را بازگردانم و به بهانه این که پول را تحویل دهم از آن‌ها می‌خواستم که در را باز کنند.

وی افزود: وقتی وارد خانه می‌شدم با تهدید چاقو دست و پا‌های طعمه هایم را با طناب یا روسری در اتاق خواب یا حمام می‌بستم و پس از آزار و اذیت کودکان دست به سرقت می‌زدم.

مرد شیطان صفت ادامه داد: در روز شاید زنگ ۱۰۰ خانه را به صدا در می‌آوردم تا این که شکارهایم را شناسایی می‌کردم.

توهم عجیب

امیر در ادامه با توهمی عجیب گفت: ۱۵ ساله بودم که به خاطر شکستن شیشه یک خانه به کانون اصلاح و تربیت رفتم و پس از آن به دلیل اعتیادم به شیشه و مواد مخدر دست به سرقت می‌زدم و سه ماه قبل از زندان آزاد شدم که هر روز یک نفر در گوشم حرف می‌زد و دستور می‌داد این نقشه را به اجرا بگذارم و هیچ چیزی دست خودم نبود.

اتهام افساد فی الارض

تحقیقات ادامه یافت و درنهایت ۲۰ شاکی این پرونده شناسایی شدند و از آن جایی که طبق تحقیقات پلیسی و اعترافات امیر، تعداد قربانیان او بیش از ۲۰ دختر و پسر بودند، اما خانواده‌های بقیه کودکان از ترس آبرویشان شکایتی مطرح نکرده بودند، بازپرس دشتبان از شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران به خاطر تعدد جرایم متهم، کیفرخواست امیر را به اتهام مفسد فی‌الارض صادر کرد.

بدین ترتیب پرونده متهم با اتهام افساد فی‌الارض به دادگاه انقلاب ارجاع شد، اما از جنبه آدم‌ربایی، سرقت و ضرب و جرح پرونده در شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران تحت بررسی قرار گرفت.

قتل در زمان سرقت

امیر در همان روز‌های نخست دستگیری ادعا کرده بود که در یکی از سرقت‌ها وقتی وارد خانه‌ای می‌شود در برابر یک زن میان سال قرار می‌گیرد و برای اجرای نقشه اش با او درگیر می‌شود و وقتی زن تنها را به سمت عقب هل می‌دهد سر این زن به ستون خانه می‌خورد و روی زمین می‌افتد.

زن میان سال در این مدت در قسمت آی سی یوی بیمارستان قرار داشت، اما چندی قبل از سوی بیمارستان خبر رسید که زن میان سال پس از ماه‌ها تحت نظر بودن پزشکان روی تخت بیمارستان به کام مرگ فرو رفته است.

پرونده جنایی این زن که در خیابان کارگر شمالی تهران از سوی این سارق شیطان صفت به کام مرگ فرو رفته بود به شعبه ۱۰ دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد.

امیر بار دیگر هدف تحقیق قرار گرفت، اما وقتی شنید زن میان سال به کام مرگ فرو رفته است ادعا‌های روز نخست دستگیری را منکر شد و تاکید کرد که در مرگ این زن نقشی نداشته است.

بنا بر این گزارش، تحقیقات در این پرونده به دستور بازپرس دشتبان در اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران ادامه دارد.

توصیه کارشناس

سرهنگ بازنشسته احسانی فر رئیس سابق اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران با ابراز تاسف از این رخداد‌های شوم می‌گوید که به خاطر کوتاهی‌های خانواده‌ها باید تاوانی سخت داد که شاید تا آخر عمر فرزندان نتوان آن را جبران کرد.

وی گفت:متاسفانه شاهد برخی رفتار‌های والدین هستیم که ناشی از برخی محدودیت هاست. همه می‌دانیم خانه امن‌ترین حریم برای خانواده هاست، اما این بدین معنا نیست که نباید اصولی را رعایت کنیم که امنیت خانه را به خطر نیندازد.

ما از وقتی خودمان را می‌شناسیم می‌دانیم دزدان خانه‌های مان را تهدید می‌کنند و برای جلوگیری از سرقت کلی قفل و حفاظ تعبیه می‌کنیم، اما غافل هستیم که دزدان امروزی تنها برای سرقت از خانه‌های خالی از سکنه نقشه نمی‌کشند بلکه دزدان همزمان توطئه‌های دیگری هم دارند که نیت‌های شوم و رفتار‌های اخلاقی آن هاست.

سرهنگ احسانی فر ادامه داد:خانواده‌ها باید وقتی کودکانشان در خانه تنها می‌مانند باز تصور کنند که یک دلمشغولی گران بها در خانه دارند که شاید هدف دزدان قرار گیرد برای جلوگیری از تعدی به کودکان هم باید حفاظ‌هایی مد نظر قرار گیرد که این بار قفل و نرده‌های آهنین نیستند بلکه آگاهی دهی است چرا که کودکان به ویژه دختران تنها در خانه هدف مجرمان اخلاقی نیستند تنها در کودکی یک شکار به حساب نمی‌آیند بلکه از کودکی تا بزرگ سالی هدف توطئه‌های شوم هستند و باید از همان دوران کودکی آن‌ها را آگاه کنند.

این کارشناس پلیس اظهار کرد: حتی شاهد هستیم زنان خانه دار که خودشان مادر هستند و زنان تنها که بزرگ سال هستند نیز در دام چنین سرنوشت‌هایی می‌افتند چرا که آموزش ندیده اند و مردان آزارگر با استفاده از این ناآگاهی نقشه می‌کشند توصیه می‌کنم تا حد ممکن بچه‌ها را در خانه تنها نگذارید و اگر چاره‌ای جز این نداشتید با زبانی ساده تهدید‌ها را به آن‌ها گوشزد کنید گاهی شرم‌ها باعث می‌شود پدر و مادر‌ها این مسائل را خط قرمز بدانند، اما می‌توان با زبان‌های دیگر و استفاده از روش‌های دیگری که روحیه بچه‌ها را تخریب نمی‌کند آن‌ها را آموزش داد تا وقتی در خانه تنها هستند یا در مسیر مدرسه و داخل اجتماع مراقب خودشان باشند.

سرهنگ احسانی فر در پایان گفت: بحث دیگر بعد از یک اتفاق است خانواده‌ها باید کودکان خود را درک کنند و آن‌ها را نزد مشاور و روان شناس ببرند در ضمن خودشان هم مشاوره بگیرند تا نحوه برخورد با کودکان آسیب دیده شان را یاد بگیرند تا در آینده شاهد اتفاقات بدتر روحی و روانی و حتی ضد اجتماعی از کودکان شان نباشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 35
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:48 - 1398/07/20
اعدامش نکنید....این شیطان را باید در اسید زنده زنده و خیلی آرام آرام و حلش کنید تا زجرکش بشه اعدام براش کمه
پاسخ ها
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
اولا که.سوريه مهمتره بجاش امنيت داريم . دوما که به اين جمله توجه کنيد خانواده ها از ترس ابرويشان شکايت نکردند بخاطر همينه که بايد سند 2030 تصويب بشه که جلوي اين لال شدن ها گرفته بشه اگه اولي حرف ميزد و اعلام ميکرد به بيست تا نميرسيد . سوما که چرا يه زنداني رو بدون هيچ مراقبتي ول ميکنيد توي جامعه؟ تازه اعتياد به شيشه هم داشته اينها بايد همه جوره تحت نظر باشن
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
اولا که.سوريه مهمتره بجاش امنيت داريم . دوما که به اين جمله توجه کنيد خانواده ها از ترس ابرويشان شکايت نکردند بخاطر همينه که بايد سند 2030 تصويب بشه که جلوي اين لال شدن ها گرفته بشه اگه اولي حرف ميزد و اعلام ميکرد به بيست تا نميرسيد . سوما که چرا يه زنداني رو بدون هيچ مراقبتي ول ميکنيد توي جامعه؟ تازه اعتياد به شيشه هم داشته اينها بايد همه جوره تحت نظر باشن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
من فکرمیکنم برای اینطور حیوانهای کثیف اسم اعدام را بد نکنیم این کثیف ها را باید زجر کش کرد دربرنامه پربینندترین زمان تلوزیون هر روز یک اعزای ش برید اول ازچشمش شروع کرد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
دوست من می گفت ما از ترس و اینکه پسرمون اتفاقی براش نیوفتاد رضایت دادیم
جالبه پسر این خانم موفق ب شناسایی اون آدم توی کلانتری شد
همین خانم وقتی با صحنه ی حبس پسرش توی دستشویی مواجه می شه باردار بوده و بچشو از دست می ده


هرچی فکر می کنم دلیلی برای رضایت دادن به افراد متعرض پیدا نمی کنم بعضی ها حقشونه هرچی سرشون بیاد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
اینو بنده مدت هاست فریاد میزنم اما گوش شنوایی نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
اون دونالد ترامپ باید توجه داشته باشه در کشورهایی که با سوریه هم کاری ندارن اتفاقاتی به مراتب وحشتناک تر و درد اور تر از این و به مراتب بدتر از این میوفته ، درصد رخ دادن اینجور موارد در ایران به نسبت اونها هیچی نیست ، شما هم از اب نیمه گل الود نمیخواد ماهی سیاسی خودتو بگیری.
Iran, Islamic Republic of
06:46 - 1398/07/20
چه راحت با یه سری دروغ میخان قانونو دور بزنن. دست خودم نبود یعنی چی. این بهانه است که قانون ناقص کشور مارا دور بزنن. اینارو باید اعدام کنند
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1398/07/20
تو رو خدا نگاه کنین ، چندین تا پرونده
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1398/07/20
تو رو خدا نگاه کنین ، چندین تا پرونده
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1398/07/20
همه سابقه دار اموزش دیده هستن این حروم لقمه برای چی ازاد هستن معلوم نیست ظاهرا هیچ سازمانی دلش برای مردم نمی سوزد فقط پرونده این جنایتکاران قطورتر و کلفت تر می گردد ۲ روز خبر داغ هست و بعدش تمام میشود
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1398/07/20
ای نامرد کثیف فقط اعدام باید تو تلویزیون پخش بشه یه برنامه ای به اسم پدر ومادرها هوشیار باشید
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1398/07/20
سند 2030 رو برای این گذاشته بودن که خیلی آموزشها رو به کودکان بده و یه سری باهاش مخافت کردن ...
پاسخ ها
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
دقيقا مشکل ما نا اگاهي مردمه
A.A
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
سند2030 برا خودشون نگه دارن که تو اتوبوس ودر انزار مردم 1نفر زنی رو مورد آزار جنسی قرار میده و همه تمام قد شاهد این اقدام زشت هستن و هیچ کاری هم نمیکنن
Australia
07:26 - 1398/07/20
چرا همچین انگل هایی را ازاد میکنند که این همه جنایت کنند؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
مطمئن هستم این آدم صدتا پرونده داره چرا اینارو ول میدن تو خیابون نمیدونم
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1398/07/20
با دومین جنایتش باید شناسای میشد تا ادامه پیدا نکنه جایتش و خانوادهای عزیزمون داغ دار کنه ولی اگر شهروند سیاسی بود تو صد تا سوراخ بلافاصله پیداش میکردن و جنایتکاران امنیتش از یک شهروند که برچسب سیاسی بخوره بیشتره چهل ساله تجربه شده
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
اگرمن قاضی بودم میگفتم باتبرعقیمش کنن تادرسی برای تمام مردان نامردشیطان صفت باشه
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1398/07/20
حتمامثل اون بی شرف که دوربین توخونه دختردانشجونصب کرده بودپنج سال حبس میدن
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1398/07/20
این آدم نماهای کثیف باید هر چه زودتر نسلشون منقرض شه
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1398/07/20
امان از شهوت، امان از هوس، چی میشد اگه کلا غریزه جنسی در انسان وجود نداشت.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
اینا مریضن داداش وگرپه دختر هشت ساله چی داره وا لذت جویی اینا روانی و آشغالن به گفته خودش از پانزده سالگی کثافت بوده
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1398/07/20
این شیطان مرگ براش کمه این و باید کاری براش کرد که هر روز 1000بار ارزوی مرگ بکنه
Iran, Islamic Republic of
08:33 - 1398/07/20
وقتی از بابت تنها وحداقل 20 جرم حکمش اعدام است دیگر چرا پرونده را بخاطر قتل دیگر انقدر لفت وتاخیر میدهید وزیاده کاری،این چه قوانین دست وپاگیر و موازی کاریست دیگر
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1398/07/20
اگر در ملا عام اجرا شود بهتر است .
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1398/07/20
اعدامش کنید سریعتر تا درس عبرتی بشه برا متجاوزان و کودک آزان کثیف
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1398/07/20
اعدامش کنید بره به درک
واقعا مجازات اعدام برای این قبیل افراد کمه، باید اینها رو با شمشير قطعه قطعه کرد یا انداختشون تو حوض اسید
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1398/07/20
ترا خدااعدامش نکنید حیفه بزارید توی زندان انفرادی باشه هرروزیه تیکه گوشت ازبدنش ببرید بدیدخودش بخوره هرروز همین کارانجام بشه تاموقعی که عزرائیل میاد سراغش برای بردن سمت جهنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
تو دیگه کی هستی ؟
چطور میتونی به همچین چیزایی فکر کنی
یه روان پزشک برو
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1398/07/20
بایدبه بدترین شکل مجازات بشه.خدا لعنتش کنه.
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1398/07/21
عجب زیر بار قتل نرفته
انگار اگر قاتل نباشه حکم سنگینی نمیگیره
نامرد تجاوز به بیشتر از 20 کودک فکردی به همین راحتیه تو رو باید ذره ذره بکشن با زجر طوری که زجه بزنی و آرزوی زودمردن بکنی
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1398/07/21
چرا عکس قیافشو نمی ذارن شاید کسان دیگه هم شناسایی کردن
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/07/21
اون نامردی که به دختر دانشجو تجاوز کرده و حالا 5 سال رفته زندان و حتما تو این مدت زنش هم ازش جدا میشه بعد که از زندان بیرون اومد یکی مثل همین شخص میشه و جامعه رو به گند میکشه
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1398/07/21
خیلی نگرانم منم فرزندمو تو خونه بخاطر شغلم تنها میزارم و الان با خوندن این مطلب واقعا یه غم به غم هایم اضافه شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج