جمعیت زائران ایرانی اربعین ۴۰برابر حجاج است
۹۱۸۰۴۵
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
۸۰۳۰
دبیر کل جمعیت هلال احمر:
دبیرکل جمعیت هلال احمر بر ضرورت برنامه‌ریزی منسجم‌تر برای حفظ سلامت زائران در ایام اربعین حسینی تاکید کرد.

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل جمعیت هلال احمر بر ضرورت برنامه‌ریزی منسجم‌تر برای حفظ سلامت زائران در ایام اربعین حسینی تاکید کرد.

محمودرضا پیروی درباره خدمات جمعیت هلال احمر در ایام راهپیمایی اربعین، گفت:‌ جمعیت زائران اربعین امسال، رشد بسیار زیادی داشته است، البته طبیعی بود که با برداشته شدن ویزا، این اتفاق بیفتد و در همین راستا نیز جمعیت هلال احمر امکاناتش را افزایش داد. لازم است که برنامه ریزی ها منسجم تر باشد و از حالا به فکر شرایط بازگشت زائران از عراق و سفر اربعین در سال‌های آینده نیز باشیم، چرا که روند بازگشت زائران نیز آغاز شده و تاکنون شمار زیادی از زائران ایرانی به کشور بازگشته‌اند.

امسال جمعیت زائران ایرانی اربعین ۴۰برابر حجاج است

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در دو حوزه داخل کشور و نیز داخل کشور عراق مسئولیت دارد، گفت:‌ از این منظر می‌توان گفت که هلال احمر تنها دستگاهی است که در تمام طول سفر اربعین با زائران ایرانی همراه بوده و به آنان خدمات ارائه می‌کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هلال احمر از هم‌اکنون برای راهپیمایی اربعین در سال‌ آینده برنامه‌ریزِی‌های خود را آغاز کرده‌ است، گفت: با توجه به تجربه سال جاری، لازم است از سال آینده در خصوص نحوه اسکان، تغذیه و حتی آب آشامیدنی تمهیدات بیشتری اندیشیده شود و حتی به نظرم ضرورت دارد علاوه براین؛ به رعایت قوانین و مقررات اولیه در اعزام ها نیز توجه شود. به عنوان مثال در حج تمتع نیز ما شاهد آن هستیم که یک سال برای انجام آن برنامه ریزی و زمینه سازی می‌شود و این در حالی است که کلا ۸۰ هزار نفر از ایران اعزام می شوند.

وی ادامه داد:‌ اما در مراسم اربعین امسال چهار میلیون نفر به کشور عراق سفر کردند و جمعیتی بیش از ۴۰ برابری را در مقایسه با حج نشان می‌دهد که قطعا لازم است برنامه‌ریزی منسجم‌تری برای آن انجام شود تا سلامت و ایمنی زائران بیشتر تامین شود.

پیروی در مورد اینکه لازم است چه تمهیداتی برای حفظ سلامت زائران و ارائه خدمات مناسب تر در ایام اربعین به آنان اندیشیده شود، خاطرنشان کرد:‌ همانطور که در مراسم حج معاینات پزشکی وجود دارد، به نظر من قبل از اینکه زائران به چنین سفرهایی بیایند باید شرایطشان بررسی شوند. بیماری های عضله، اسکلتی و بیماری های زمینه ای باید به دقت بررسی شود یا کسانی که عمل قلب انجام داده اند باید به این مسئله توجه کافی داشته باشند، به طور مثال امروز بیماری را دیدم که عمل قلب باز انجام داده و در اینجا دچار مشکل شده بود، طبیعی است که چنین فردی نباید در دوران نقاهت این همه راه پیاده بیاید.

دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود:‌ علاوه بر این، عواملی مانند تهیه مکان مناسب، انتقال به موقع داروها، دقت در انتخاب محل استقرار کمپ ها و رعایت نکات بهداشتی ای که بر امدادرسانی بهتر جمعیت هلال احمر تاثیر گذار است، باید مورد توجه قرار گرفته و برنامه ریزی های بیشتری در این خصوص انجام شود. البته خوشختانه امسال تمهیدات خوبی از سوی هلال احمر پیش‌بینی شده و خدمات زیادی نیز به زائران در داخل و خارج از کشور ارائه شده است.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/07/21
خخخخخخخ 1میلیون رو با 8 میلیون یکی میکنه خخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/07/21
نمی‌دونم چرا هرکاری میکنم ۴۰ برابر ۸۰۰۰۰ جوابش ۴ میلیون در نمیاد . احتمالا سوادم کوتاه میاد.......
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1398/07/21
اون ۸۰۰۰۰ هزار نفر را هم بفرستید عراق بهتره
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/07/21
یه وقتایی دست به مقایسه ای میزنید که آدم خنده ش میگیره!خب آخر دیگه چندین میلیون داره که بره حج؟! اونم بیشتر آدم پولدارها میرن حج که توانایی ش را دارند!
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1398/07/21
یه وقتایی دست به مقایسه ای میزنید که آدم خنده ش میگیره!خب آخر دیگه چندین میلیون داره که بره حج؟! اونم بیشتر آدم پولدارها میرن حج که توانایی ش را دارند!
پاسخ ها
shanjani.............
United Arab Emirates
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
'''' الان عربستان شاخ در می آورد!
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1398/07/21
نتیچه میگیریم که . . . ؟!
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/07/21
بله اگرمکه‌رابهتون اجازه میدانندبدترازگربلا میگردید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج