زندی: استقلال استراماچونی منظم شده است
۹۱۸۱۱۶
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
۷۳۴۴ 
هافبک پیشین استقلال از حضور بانوان در ورزشگاه ابراز خرسندی کرد و آن را یک اتفاق ویژه برای فوتبال ایران نامید.

ایلنا: فریدون زندی هافبک پیشین استقلال به مارک ویلموتس و شاگردانش بابت ارائه بازی زیبا و کسب پیروزی پرگل تبریک گفت. زندی همچنین معتقد است حضور بانوان در ورزشگاه یک گام رو به جلو است.

تیم ملی فوتبال با حضور بانوان موفق شد کامبوج را شکست بدهد.

به تیم ملی و مارک ویلموتس باید تبریک بگوییم که خوب بازی کردند. کامبوج حریف سرسختی نبود، اما به هر حال فرصت خیلی مناسبی برای تیم ملی و بازیکنان بود که بتوانند بیشتر از قبل هماهنگ شوند. ایران به نظرم ۱۴ گل هم نزد؛ تیم ملی روان بازی کرد و بیشتر شبیه یک بازی تمرینی بود. به کامبوج و تیم هوندا باید به این خاطر تبریک گفت که روی زمین نیفتادند و وقت بازی را تلف نکردند. آن‌ها خیلی خوب بازی کردند و اتفاقا به دنبال گلزنی هم بودند.

عملکرد تیم ملی چطور بود؟

تیم ما راه درازی با آقای ویلموتس پیش رو دارد و قطعا باید با تیم‌های سرسخت‌تری بازی کنند تا به راحتی عیار آن‌ها مشخص شود. مشخص است که ویلموتس کار‌های هجومی را دوست دارد و تمایلی به بازی تدافعی ندارد. در حال حاضر تیم ملی در حال تغییر چهره است، اما شاکله‌ای که در جام جهانی دیدیم حفظ شده است. از نظر من نباید گول این بازی‌ها را بخورند و قطعا کادرفنی تیم ملی باهوش‌تر از این حرفاست که بخواهد در باد برد کامبوج بخوابد.

از شرایط استقلال باخبر هستی؟

دو برد متوالی داشتند و بعد فیفا دی رسید. استقلال فوتبال خوبی بازی می‌کند که استراماچونی به آن نظم و ترتیب داده است. تیم در اول فصل دچار تغییر شده بود و طبیعی بود که چند هفته‌ای زمان ببرد تا بازیکنان به سیستم جدید عادت کنند و بتواند در کنار هم خوب فوتبال بازی کنند.

بانوان ایرانی استقبال شگفت‌انگیزی از این بازی داشتند.

خیلی برای زنان ایرانی خوشحالم که به حق خودشان رسیدند. به نظرم دلیل این استقبال پررنگ این بود که خانم‌ها سال‌ها پشت در بودند. استقبال خوبی بود. آن‌ها مدت‌ها بود که دوست داشتند در‌ها باز شود و به ورزشگاه بروند، اما فکر میکنم این موضوع به مرور عادی می‌شود. شخصاً از دیدن تصاویر خانم‌ها در ورزشگاه خیلی خوشحالم و امیدوارم این ماجرا ادامه داشته باشد. نباید عجله کنیم، اما آرام آرام می‌توانیم بستر‌های بیشتری را فراهم کنیم به طوری که خانواده‌ها در کنار هم فوتبال ببینند. این کار هم به نظر من شدنی است و به زودی این بستر هم فراهم می‌شود.

با حضور زنان فضای ورزشگاه تغییر خواهد کرد تا شاهد هنجارشکنی‌ها نباشیم؟

وقتی خانواده‌ها در ورزشگاه باشند چنین رفتار‌هایی به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. در بیشتر کشور‌های اروپایی جو ورزشگاه‌ها خانوادگی است و آن را خودم دیده‌ام. البته باید یکسری خط قرمز هم وجود داشته باشد به همین دلیل است که در اروپا بیشتر می‌بینیم که همه چیز روی نظم است و کسی دوست ندارد تخلف کند تا جریمه شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج