انگلیسی‌ها هم ربات ماه نورد می‌سازند
۹۱۸۴۳۹
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
۲۷۸۱ 
یک شرکت نوپای انگلیسی از برنامه‌های خود برای تولید ماه نوردی رباتیک خبر داده که در سال ۲۰۲۱ بر سطح تنها قمر زمین فرود می‌آید.

خبرگزاری مهر: به نقل از نیواطلس، پاولو تاناسیوک مدیر عامل شرکت اسپیس بیت اعلام کرده که این ماه نورد یک تفاوت عمده با محصولات مشابه دارد و در آن به جای چرخ از پایه های متعددی برای حرکت و حفظ تعادل استفاده شده است.

انگلیسی‌ها هم ربات ماه نورد می‌سازند

اسپیس بیت همچنین مدعی است ماه نورد مذکور کوچک ترین ماه نوردی است که تا به امروز برای فرود در سطح این سیاره طراحی شده است. در صورت موفقیت پرتاب ماه نورد یادشده، نه تنها شاهد حرکت اولین ماه نورد تولید شده توسط یک شرکت تجاری بر روی سطح این قمر زمین خواهیم بود، بلکه انگلیس بعد از کشورهای آمریکا، روسیه و چین برای اولین بار موفق به اعزام ماه نورد به ماه می شود.

انتقال این ماه نورد توسط راکت Vulcan Centaur و با همکاری آمریکا از پایگاه فضایی کیپ کاناورال فلوریدا در سال ۲۰۲۱ صورت می گیرد و برای انتقال ایمن آن تا ماه قراردادی به ارزش ۷۹.۵ میلیون دلار میان طرف انگلیسی و شرکت آمریکایی آستروبوتیک منعقد شده است.

وزن این ماه نورد ۱.۳ کیلوگرم است که تامین انرژی با باتری های شارژ شونده از طریق صفحات خورشیدی صورت می گیرد. مدت زمان فعالیت این ماه نورد ده روز بوده و بر روی آن حسگرهای متعدد و دوربین تصویر برداری فوق دقیق نصب شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج