یک نوع قارچ جایگزین مخدر برای تسکین درد شد
۹۱۸۶۹۹
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
۱۶۵۱ 
گروهی از محققان استرالیایی موفق به شناسایی گونه‌ای خاص از قارچ در جزیره تاسمانی شده اند که ترکیبات مولکولی آن مشابه با مواد مخدر بوده و برای تسکین درد قابل استفاده است.

خبرگزاری مهر: به نقل از نیواطلس، ترکیبات مولکولی قارچ تازه کشف شده از خواص ضد دردی مشابه با مورفین برخوردار بوده و نکته مهم این است که مصرف آن عوارض جانبی خطرناک ناشی از مصرف مورفین مانند تنگی نفس را ایجاد نمی کند.

یک نوع قارچ جایگزین مواد مخدر برای تسکین درد شد

این قارچ اولین بار ۱۶ سال قبل در یکی از مناطق تاسمانی موسوم به دره هون کشف شد، ولی ترکیبات مولکولی منحصر به فرد آن تا همین اواخر شناسایی نشده باقی مانده بود.

پژوهشگران استرالیایی می گویند تا به حال چنین کشفی در طبیعت بی سابقه بوده و نکته جالب شباهت استثنایی تاثیر مولکول های مورفین و این قارچ بر بدن انسان است. محققان با الهام از ترکیبات مولکولی قارچ مذکور، مولکولی جدید به نام بیلورفین را ابداع کرده اند و امیدوارند بتوان در آینده از آن برای تولید مواد ایمن تسکین دهنده درد استفاده کرد.

محققان می گویند برای تکمیل تحقیقات در این زمینه و تولید داروهای جدید تسکین دهنده درد با استفاده از این کشف جدید علمی حداقل به یک دهه زمان نیاز است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1398/07/23
کشف بزرگیه
پاسخ ها
shanjani.............
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
''''' لطفا معتادان '' به سوی این '' قارچ'' آرام ' بخش بشتابند!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج