مردم باید زندگی با سیل را یاد بگیرند
۹۱۸۷۹۳
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
۵۴۹۷ 
رئیس کارگروه سلامت هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها تاکید کرد:
رئیس کارگروه سلامت هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها با تاکید بر این که مردم باید زندگی با سیل را همانند زندگی با زلزله یاد بگیرند، گفت: انجام این امر تنها در صورت به‌کارگیری برنامه‌های دراز مدت و علمی تحقق خواهد یافت.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کارگروه سلامت هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها با تاکید بر این که مردم باید زندگی با سیل را همانند زندگی با زلزله یاد بگیرند، گفت: انجام این امر تنها در صورت به‌کارگیری برنامه‌های دراز مدت و علمی تحقق خواهد یافت.

مردم باید زندگی با سیل را یاد بگیرند

دکتر ذوالفقاری در نشست خبری امروز که به منظور ارائه گزارش اولیه سیلاب‌ها در ساختمان مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد، تهیه این گزارش را یکی از روش‌های منحصر به فرد در حوزه علمی توصیف کرد و گفت: کشور ما به عنوان یک کشور زلزله‌خیز سال‌های زیادی است که با این پدیده طبیعی مواجه می‌شود؛ پدیده‌ای که در آن نجات جان انسان‌ها به عنوان یکی از موضوعات اساسی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، اما در حوزه سیلاب‌ها بیشتر تمرکزها بر روی حفظ سرمایه افراد است تا این که حفظ جان آن‌ها مورد توجه باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: در وقوع سیل به دلیل هشدارهایی که اعمال می‌شود و قابل پیش‌بینی‌بودن آن تلفات جانی کمتری داریم و با توجه به این‌که سیلاب‌های اوایل سال ۹۸ جزو اولین سیل‌های دهه‌های اخیر به شمار می‌روند، بنابراین این فرآیند می‌تواند هشداری برای وقوع پدیده‌های زیست محیطی دیگر باشد.

رئیس کارگروه سلامت هیأت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها خاطر نشان کرد: وقوع سیلاب‌های اخیر کشور می‌تواند بیانگر این باشد که شروع این فرآیند آغازگر تغییر اقلیم در سال‌های آینده کشور است. بنابراین ضروری به نظر می‌رسد که ما بتوانیم از اعمال تصمیم‌گیری‌های کوتاه مدت و لحظه‌ای در این عرصه دوری کنیم و بتوانیم یک تصمیم‌گیری مبتنی بر یافته‌های علمی داشته باشیم.

دکتر ذوالفقاری خاطر نشان کرد: همانطور که ما یاد گرفته‌ایم باید با زلزله زندگی کنیم، باید این را نیز یاد بگیریم که با سیل نیز کنار بیایم و زندگی کنیم و این امر نیز بدون اعمال برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های درازمدت امکان پذیر نیست.

به گفته وی، تهیه گزارش در خصوص سیلاب‌های اخیر با کمک متخصصین، کارشناسان و دستگاه‌های اجرایی اولین اقدام در کشور است که می‌توانیم در خصوص یک موضوع اجتماعی و زیست‌محیطی به صورت بین شاخه‌ای و جامع نگاه کنیم و آن موضوع را از جنبه‌های مختلف اعم از اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و غیره مورد بررسی قرار دهیم، امیدوارم اجرای این گزارش در کشور از سوی مسؤولان تداوم پیدا کند.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/07/23
از بس گفتن خدا با آمریکا دشمنه و عذاب سیل وطوفان واسشون نازل می کنه حالا سیل های که تو ایران میاد میشه رحمت الهی خخخخخ....
United Arab Emirates
13:46 - 1398/07/23
هر وقت زنو بچه و خونه خودش تو سیل از بین رفت بیاد اینجوری شعار بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
درد کشیده طبیب ۷ساله سیل جای خواب مارا گرفته وما هم از خونه ای که مال خودمان بوده فرار کردیم چرا حالا این تیتر زدی مثل اینکه خوشش میاد سیل یه روز ولی تا اباد بشه دوماه طول میکشه انم بااین مملکت داریتون
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/07/23
مملکت به چه روزی انداحتن
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1398/07/23
به این میگن پاک کردن صورت مسئله!
United Arab Emirates
13:52 - 1398/07/23
اول مسئولین لایروبی رودخانه را یاد بگیرن بهتره.
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1398/07/23
پس مسئولین چه غلطی میکنن
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
مفت خوری و رانت و اختلاس
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1398/07/23
شما هم بیخیالی را کنار بگذارید و کار جهادی را یاد بگیرید .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
عوض ایجاد سیل بند کاری که بقیه کشورها میکنن میگه مروم باید زندگی با سیل و یاد بگیرن زندگی با اختلاسهای شما رو چی اونم یاد بگیرن ؟
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1398/07/23
مردم با فقر ونداشتن هم يادگرفتن زندگی کنن مردم با یک وعده غذایی در کل 24ساعت یاد گرفتن با در کنار دزدی وبقول بعضیها اغتلاسگران هم یاد گرفتن واسه کی اهمیت دارد مردم چه خاکی تو سر کنند
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/07/23
مسئولین چی باید یاد بگیرند
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/07/23
حالا چند ماه آینده رای گیری ببینم همین جوری با مردم حرف میزنید
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/07/23
پس علی الحساب این کارگروه مسخره که تو رئیس اش باشی را منحل کن،بفرما بشین خونه تا برای بقیه اش یه فکری بکنیم!!!
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1398/07/23
مردم که زندگی با اختلاس و دزدی رانت پولشویی رشوه. گرونی بیکاری دروغ وعده و ویدو زلزله رو یاد گرفتن با سیل هم یاد میگیرن اصولا مردم ایران خیلی با استعداد هستن مثل نمایندهای مجلس وزرا مسئولین که تخصوصشون اختلاس و دزدی و رانت و رشوه ..........هستش
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1398/07/23
خودت حاضری زندگی با سیل و یاد بگیری سالی چند بار داره شمال سیل میاد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج