فروتن: این باخت تقصیر کی‌روش است!
۹۱۹۴۲۷
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
۲۹۶۷
باخت به بحرین زمانی اتفاق افتاد که از یک نظر برای بیدار کردن تیم ملی از خواب زودهنگام زمستانی خوب بود و از یک طرف باید این واهمه را داشته باشیم که شاید با همین باخت، فرصت حضور در جام جهانی را از دست بدهیم.

ایران ورزشی: باخت به بحرین زمانی اتفاق افتاد که از یک نظر برای بیدار کردن تیم ملی از خواب زودهنگام زمستانی خوب بود و از یک طرف باید این واهمه را داشته باشیم که شاید با همین باخت، فرصت حضور در جام جهانی را از دست بدهیم. با این همه نتیجه‌ای که مقابل بحرین کسب کردیم، نتیجه‌ای نبود که انتظارش را داشتیم مخصوصاً اینکه در بازی قبلی، ملی‌پوشان مقابل کامبوج چهارده گل به ثمر رسانده و نشان داده بودند از آمادگی خوبی برخوردار هستند. بهمن فروتن پیشکسوت فوتبال کشورمان حرف‌های زیادی درباره این بازی و البته شرایط تیم ملی فوتبال در دوره پساکی‌روش دارد.

باخت به بحرین شوک بزرگی به فوتبال بود، شما انتظار این باخت را داشتید؟

قبل از هر چیزی من باید مطلبی را بگویم؛ متأسفانه در هیاهوی برد پر گل مقابل کامبوج، همگان یادشان رفت که به سرمربی تیم ملی بگویند بحرین گربه سیاه فوتبال کشورمان است و نباید مقابل این تیم غفلت کنیم. باید افراد مسئول این آگاهی را به سرمربی تیم ملی و حتی بازیکنان می‌دادند که بازی سختی پیش رو داریم. باید گفته می‌شد که بحرین متفاوت از کامبوج است و باید با آمادگی کامل به مصاف این تیم می‌رفتیم.

یعنی معتقد هستید که تیم ملی آماده این بازی نبود؟

کاملاً. همان نیمه اول، تیم ملی با بازی خودش نشان داد که از نظر روانی و فنی اصلاً آمادگی بازی با بحرین را ندارد و اتفاقاً بحرینی‌ها هم خیلی زود این را درک کردند و به همین خاطر به پیروزی رسیدند. در نیمه اول کاملاً مشخص بود که تیم ملی نمی‌تواند خودش را جمع و جور کند و حتی نیمه دوم را هم از دست خواهد داد. وقتی تیم نیمه اول را به راحتی از دست داده و نشان می‌دهد که آمادگی این بازی را ندارد، تیم مقابل هم خیلی زود این را فهمیده و تیمی که کامبوج را با یک گل شکست داده بود، آمد و تیم ایران را که 14 گل به کامبوج زده بود، شکست داد.

می‌خواهیم با 3 پاس به گل برسیم

انگار خیلی به تیم ملی امیدوار نیستید؟

بحث امیدواری نیست، من نمی‌دانم چه آمپولی به تیم ملی و حتی فوتبال کشورمان تزریق شده که همه فوتبالیست‌ها می‌خواهند با سه تا پاس به محوطه جریمه حریف برسند. با این شکل بازی هیچ حریفی خسته نمی‌شود و عملاً تعداد زیادی از بازیکنان خودی در میانه میدان از بازی خارج می‌شوند که این خودزنی است و نتیجه‌اش هم باخت‌های اینچنینی می‌شود. این فوتبال، فوتبال چندین سال پیش است که متأسفانه در طول سال‌های گذشته به فوتبال ما تزریق شد و فکر می‌کنم حالا حالاها باید تاوان عقب‌ماندگی سال‌های گذشته را بدهیم.

می‌توانید بیشتر توضیح بدهید؟

ببینید فیفا امسال یکی از قوانین فوتبال را که چندین سال رعایت می‌شد، تغییر داد. فیفا به دروازه‌بان‌ها اجازه داد که در محوطه جریمه هم بتوانند به بازیکنان خودی پاس بدهند و در حقیقت بازی از محوطه جریمه تیم‌ها شروع شود. این قانون به این جهت تغییر پیدا کرد که در فوتبال بیشتر شاهد بازیسازی باشیم و بازیسازی از همان محوطه جریمه تیم‌ها آغاز شود.

با این اوصاف ما چطور به کامبوج 14 گل زدیم؟

درست است 14 گل زدیم اما اولاً کامبوج قابل مقایسه با تیم‌هایی مثل بحرین و عراق نیست و دوم اینکه متأسفانه نوع بازی تیم ملی در پسا کی‌روش بدتر هم شده است. ما در بازی با کامبوج، چون این تیم مدافعان و مهاجمان خوبی نداشت با سه تا پاس به محوطه جریمه می‌رسیدیم و دو سه مهاجم آماده هم آنجا داشتیم و به گل می‌رسیدیم اما در بازی با بحرین به جهت حرفه‌ای بودن این تیم، حتی نتوانستیم یک بار از این نوع بازی استفاده کنیم تا حداقل با شکست از زمین خارج نشویم.

8 سال با کی‌روش یعنی 8 سال عقب‌افتادگی

فکر می‌کنید راه بردن بحرین در این بازی چه چیزی بود؟

بازی ژاپن مقابل تاجیکستان بزرگترین درس برای فوتبال ما بود. ژاپنی‌ها با وجود اینکه در نیمه اول نتوانستند گلی به ثمر برسانند اما با بازی خوب در نیمه اول توانستند حریف را خسته کنند، آنها آنقدر پاسکاری کردند و حریف را دواندند که نیمه دوم توانستند با زدن سه گل از زمین خارج شوند. ما در رویارویی با بحرین باید این کار را می‌کردیم اما متأسفانه فوتبال ما 8 سال عقب نگه داشته شد و با بردن تیم‌های درجه چندم دنیا، فقط توانستیم خود را بالا بکشیم و از در عوض از فوتبال دنیا چندین سال عقب افتادیم.

در بازی با بحرین فقط یک بار چند پاس پشت سر هم دادیم و به محوطه جریمه رسیدیم که از آن استفاده نکردیم اما کاملاً مشخص بود که حریف به هم ریخته بود. تیم ما به هیچ وجه نتوانست مدافعان و مهاجمان حریف را خسته کند به همین خاطر شاهد بودیم بازیکنانی مثل طارمی، آزمون، انصاری‌فرد و ... که در بازی قبلی چند گل زده بودند در این بازی کاملاً بیکار شده و کاری از دستشان برنمی‌آمد.

با این وضعیت باید نگران بازی با عراق هم باشیم.

کاملاً درست است، با این نوع بازی به عراق هم خواهیم باخت. ویلموتس سرمربی خوبی است و می‌تواند تیم ملی را به جایی برساند که یک فوتبال خوب را ارائه دهد. باید حواس‌اش باشد و از مشاوران خوبی استفاده کند، شرایط بازی‌ها را تک به تک آنالیز کند تا با بازی حساب شده، دیگر امتیاز از دست ندهیم. با این شرایط با فوتبال مدرن دنیا خیلی فاصله داریم و ویلموتس می‌تواند این فاصله را کم کند. 8 سال با کی‌روش یعنی 8 سال عقب‌افتادگی فوتبال کشورمان که باید جبران شود.

سال‌ها فقط به رنکینگ دل خوش کردیم

البته از بازی خوب بحرین هم نباید غافل شویم.

سرمربی بحرین، سال‌ها شاگرد کی‌روش بوده است. اطلاعات بسیار خوبی از تیم ملی کشورمان داشت و این اتفاقی نبود. شاگرد کی‌روش با اطلاعات دقیق آمده بود و می‌دانست جلوی ایران باید چه جوری بازی کند. دفاع بسیار خوبی چیده بود. یک سیستم دفاعی‌ جلوی تیم ملی که 14 گل زده بود، گذاشت که هیچ کاری نتوانست بکند. به همین خاطر مهاجمانی مثل انصاری‌فرد، آزمون، طارمی و ... در حد صفر ظاهر شدند و این دلیل‌اش هم در عقبه تیم ملی بود. باز هم می‌گویم فوتبال ما 8 سال عقب نگه داشته شد و به رنکینگ دل خوش کردیم.

یک موضوع دیگر، ویلموتس ترکیب تیم برنده را هم تغییر داد، در این باره صحبت می‌کنید؟

به نظرم اشتباه بزرگی بود، تیمی که بازی کرده و توانسته با زدن 14 گل برنده شود، نباید تغییر کند. بازیکنی مثل نوراللهی هم گل زد و هم بارها و بارها دفاع کامبوج را به هم ریخت و آنها را خسته کرد اما در این بازی حذف شد. تغییرات خوب است اما در شرایطی که شما بازی سختی پیش رو دارید، نباید خطرپذیری زیادی داشته باشید.

برای به روز شدن باید تاوان بدهیم

فکر می‌کنید با چه راهکاری می‌توانیم از این وضعیت خارج شویم؟

ما نیاز مبرم به هافبک طراح داریم، باید مالکیت توپ را از آن خود کنیم. تیمی که اول آسیا است، نباید در مقابل بحرین این بازی سراسر اشتباه را ارائه دهد. متأسفانه همانطور که گفتم فوتبال ما فوتبال روز نیست و برای رسیدن به فوتبال روز دنیا، باید تاوان بدهیم که شاید یکی از تاوان‌ها، باخت به بحرین بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1398/07/25
بي سواد..تو از فوتبال چي ميدوني...زمان كيروش بدون باخت رفتيم جام جهاني...شما لنگي ها بوديد تيم ملي رو بدبخت كرديد ..حالا بچشيد اين تازه اولشه..خواب جام جهاني رو ببينيد لنگي هاي شياخور بي منطق
پاسخ ها
ایرانی اصل
United Arab Emirates
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
التماس یک مثقال شعور.تیم ملی بادوتااستفراغی باخت.حسینی وابراهیمی تیموبهم ریختن.پنالتی هدیه حسینی کیسه بودتوعقده سالهادویدن پشت سره سرورت پرسپولیسوداری.پس حرف مفت نزن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
لنگیهای بی شخصیت کیروش رو فراری دادن
پیرمرد تنها
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
آقای فروتن شما هم توهم.، مرد حسابی نوه داری لب گور هستی، چرت نگو، هدف از مسابقه چی؟ بردن، باخت، مساوی، خوب مردک کیروش بلد بود ببره، چرا اينهمه طفره میری، خجالت بکش
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1398/07/25
تورابه خدا دلایل را ببینید.ایشان فکرمیکند همه ازپشت کوه آمدند؟کیروش رفت.تیم چندبازی بعدازایشان کرد.حتما بردها هم مال کیروشه؟
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1398/07/25
تو از فوتبال هیچی نمی فهمی، بحرین فوتبال کثیف بازی میکند و کی روش این را فهمیده بود و خوب می دانست با بحرین ودیگر تیم های اسیای چگونه بازی کند،مشکل اساسی ما بازیکنانی هستند که هیچ تعصب وغیرتی نسبت به وطن ندارند و بجای ارائه بازی درست فقط دنبال درگیری وتنش هستند.
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1398/07/25
تورو خدا دهنت رو ببند زمانی که تیم میبره همه از خوبی تیم میگن ولی وقتی باخت میده هر ننه قمری دهانش رو باز میکنه شما ها اگه خیلی حالیتونه خوب بیان جلو کنار تیم باشین دور نشستن و وقت حرف مفت میزنن برین اقا دور نشستین میگین لنگش کن
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1398/07/25
دلیل عدم‌پیشرفت فوتبال ما وجود شما مایلی کهن دکتر بیژن و فریاد گربه هستش
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1398/07/25
بیچاره فروتن چقدرفحش نثارش کنن عاشقان سینه چاک کیروش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
بحث عاشقان کیروش نیست آخه راست میگه اینا کسانی هستن که با بغض حرف میزنن آخه این آقا کجای فوتباله..... هشت سال بدون استرس با آسیاییها فوتبالو نگاه میکردیم الان باید حسرت بخوریم و حرص...تو جام ملتها هم اعتراض نا بجا باعث باختمون شد والا راحت فینال بودیم اینا نمیتونن بهتر خودشونو ببینن
-
09:05 - 1398/07/25
تا همین چند وقت پیش فکر میکردیم فروتن مسائل فنی فوتبال را خوب بلده اما انگاری آره..........مردک میگه عقب افتادگی فوتبال تقصیر کی روش بوده بابا انسان عقل کل همین بحرین در زمان کی روش 6 بر 0 از ایران شکسته خورد حالا طبق چه تحلیلی از کی روش انتقاد میکنی عقب افتادگی فوتبال ما از تز دادن آقایانی امثال توست که واقعا درکی از فن فوتبال نبرده اند کمی مطالعه کنید برایتان خوب است البته دیگه با این سن و سال دیگه دیر شده و پیر شدی ولی خوبه مثل تو در راس نیستند تا فوتبال را به باد فنا دهند
-
09:11 - 1398/07/25
فروتن با این حرفهای صد تا ی غازی که زدی به نظر من تو از این فوتبال برو بیرون تو برو فقط برو فهمیدی فقط برو چقدر افراد نادان در این فوتبال داریم اگه تو مربی خوب و فن بلدی بودی چرا الانه سی سال است که تیم نداری برو فروتن تو برو فقط برو نقی معمولی به این بگو خداوکیلی فقط بره باشه چشم میگم ....ببین فروتن برو فقط برو برو فقط برو
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1398/07/25
ای خدا شکرت اولا باید به این مربی مهلت بدین چون اصلا نمیدونه توآسیا فوتبال چه شکلی بازی میشه دوما ظرفیت فوتبالیست ایرانی همینه یه روز خوبه یه بازی افتضاج زمان دایی وخداداد وباقری هم همیجوری بودن با ژاپن خوب بودن با بحرین بازی میکردن سوما خداوکیلی زمان کیروش اسیا برا فوتبال ایران کوچیک شده بود الکی پشت سرکسی که بهمون خدمت کرده حرف نزنیم اینو میگن ناسپاسی جناب فروتن ؟کاری که کیروش واسه تیم ملی وبرانکو برا لنگ کردن خداییش تو تاریخ فوتبال ایران ماندگار وابدی میشه هیچ احدی همچین کار نمیدونه بکنه حتی خودشون
United Arab Emirates
09:32 - 1398/07/25
آخه‌ترن‌تواگه‌چیزی‌بارت‌بودالان‌حداقل‌گل‌وگهروبهت‌پیشنهادمیدادن.دایناسور.
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵
سلام دوستان عجله به خرج ندین بایه باخت تیم را
محکوم نکنید. باخت این بازی را حاج صفی باعث شد اون اعتراض و اون کارت زرد واون سوتی را نمی داد شاید نظراتمان طوری دیگه بود، ویلموتس مربی بزرگی است بهش فرصت بدین.
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1398/07/25
خود برترین ها مطلب میذاره که طرفدارهای کی روش نمی خوان قبول کنن که کی روش رفته و از یه طرف هم مطالب اینطوری میذاره، ما کلا بلد نیستم مسئولیت کارهای خودمون و به عهده بگیریم، این باخت هم بندازدید گردن کی روش، هر وقت تیم ببره نتیجه ی تلاش خود بازیکنا بوده هر وقت هم ببازه به خاطر کی روش باخته
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1398/07/25
پس چطور وقتی تیم محلاتی رو میبردین بردش رو بردید به عرصه بین المللی رسوندین انگار که برزیل رو 14 تا زدین حالا که باختین کیروش تازه اینکه دیگه استقلالی هم توش نیست همش خودتونید و پرسپولیسی هاتون ........کیروش انقدر حرفه ای و بزرگ هست که هنوز پرده از روز بازی و قبل بازی با ژاپن و اتفاقاتش هیچی نگفته یک روز مثل بازی معروف ایران و.بحرین و حاشیه هاش که 28سال پیش بود اینبار هم یه روز میاد پرده از اتفاقاتش برداشته میشه که مشکل ایران چی بود یه هو سه گل از ژاپن توی 10 دقیقه خورد و دست همه کسانی که با کیروش ناسازگاری کردن سنگ پرونی کردن دخالت میکردن انتخاب جایگزین دلال میکردن رو میشه تازه اولشه بحرین که چیز جدیدی نیست بقول خودتون بردن بحرین تو زمین خودش اتفاق نیفتاده و رکورده و حسرت باشه ولی نوبت عراق هم میرسه قول بهتون میدم ایران از این گروه خودش رو بکشه سوم میشه و صعود به گروه بعدی رو تویه همون خواب ها با وزیر میبینه
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/07/25
چرت ترین تحلیلی که بعد از بازی با بحرین خوندم همین بود! چه عقده ای از کیروش داره ولی به عراق نباید ببیازیم چون کار سخت میشه خیلی سخت
France
16:13 - 1398/07/25
این حرفهای فروعقل نشان دهنده میزان سواد فوتبالشه....
تاج بزرگ آسیا، چهارفینال آسیا، دوقهرمانی آسیا⭐⭐حسرت نیاکان لنگی ها
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1398/07/26
اینم کارشناسی یه لنگی. حرفای چرت. از زمانی ک کی روش کثافتکاریای لنگ رو برملا کرد لنگیا و رسانه ها و همه و همه تیم ملی و کی روش رو کوبیدن.‌ کی روش کسی بود ک تیمهای درجه یک آسیا آرزوداشتن بهش گل بزنن چه برسه ک ایرانو ببرن. حالا بحرین تیم درجه سه آسیا ایرانو شکست میده. بعد کی روش تیم ملی رو خاهیم دید که به چه فلاکتی میفته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج