ترامپ گزینه جانشینی وزیر انرژی را معرفی کرد
۹۱۹۹۳۵
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۲
۳۶۹۹ 
رئیس‌جمهور آمریکا گزینه مد نظر خود بر جانشینی وزیر انرژی مستعفی این کشور را مشخص کرد.

خبرگزاری تسنیم: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در پیامی توئیتری اعلام کرد که قصد دارد «دن برویلت» معاون فعلی وزارت انرژی آمریکا را به عنوان گزینه جانشینی «ریک پری» وزیر انرژی مستعفی این کشور معرفی کند.

ترامپ که روز گذشته خبر کناره‌گیری ریک پری را تأیید کرده بود، بعد از ظهر جمعه به وقت محلی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «من می‌خواهم از ریک پری وزیر انرژی به دلیل عملکرد ممتازش تشکر کنم. او در پایان سال جاری از ما جدا خواهد شد تا به دیگر کارهای مورد علاقه‌اش بپردازد. ریک یک فرماندار فوق‌العاده برای ایلات تگزاس و یک وزیر انرژی فوق‌العاده بود.»

ترامپ گزینه جانشینی وزیر انرژی را معرفی کرد

وی افزود: «او [ریک پری] همچنین دوست من است و در عین حال من خوشحالم که دن برویلت معاون وزیر انرژی را به‌عنوان وزیر جدید انرژی نامزد می‌کنم. دن تجربه بی‌همتایی در این بخش دارد و یک حرفه‌ای کامل است. من هیچ شکی ندارم که دن عملکرد فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.»

ریک پری که از سمت وزیر انرژی آمریکا استعفا کرده است، به دلیل ارتباطش با ماجرای موسوم به «اوکراین گیت» با خطر استیضاح از سوی مجلس نمایندگان آمریکا مواجه بود، اما گفته می‌شود ولی کناره‌گیری او ربطی به مناقشه اوکراین ندارد.

برچسب ها: