قیمت دارو واقعی شود
۹۲۰۲۵۰
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
۲۲۰۱ 
نایب رئیس کمیسیون بهداشت:
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این‌که «باید قیمت دارو واقعی شود» در عین حال گفت که واقعی شدن و یا افزایش قیمت دارو نباید از جیب مردم رخ دهد. دولت باید با دادن یارانه افزایش قیمت دارو را از کانال بیمه‌ها جبران کند.

خبرگزاری ایسنا: نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این‌که «باید قیمت دارو واقعی شود» در عین حال گفت که واقعی شدن و یا افزایش قیمت دارو نباید از جیب مردم رخ دهد. دولت باید با دادن یارانه افزایش قیمت دارو را از کانال بیمه‌ها جبران کند.

محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به صحبت‌های اخیر وزیر بهداشت درباره‌ افزایش دو برابری قیمت داروهای خاص داخلی گفت: اگر قرار به تورم چند برابری باشد به تبع آن باید قیمت محصول نهایی هم واقعی شود. چون در غیر این صورت رانت به وجود می‌آید. این شامل حوزه درمان هم می‌شود. اگر تعرفه درمان واقعی نباشد قطعا با توجه به هزینه‌های جانبی آن کیفیت درمانی پایین می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه «باید قیمت تمام شده محصول متناسب با هزینه‌های تولید باشد» افزود: البته دارو به عنوان سبد کالای استراتژیک مردم شرایط دیگری دارد باید دولت از طریق یارانه‌ها، دارو را با قیمت مناسب به دست مردم برساند. منظور دادن یارانه از مسیر بیمه‌ها است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیشنهاد وزیر بهداشت برای افزایش قیمت برخی از داروها را منطقی خواند و گفت: امروز بیشتر تولید کنندگان دارو در حال ورشکستگی هستند چون دیگر تولید دارو برای آنها مقرون به صرفه نیست. این که ما قیمت دارو را پایین نگه داشته که با این وضعیت علاوه بر ایجاد رانت شاهد قاچاق دارو به آن طرف مرزها باشیم منطقی نیست لذا باید با توجه به اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه به تولید کنندگان قیمت دارو را واقعی کرد.

قربانی ادامه داد: در این بین اگر افزایش قیمت دارو باعث ایجاد بار سنگین به مردم می‌شود دولت باید ورود کرده و به دارو یارانه دهد. یارانه باید از کانال بیمه‌ها اختصاص پیدا کند در این شرایط کارخانه‌های تولیدی ورشکسته نشده و مردم هم به راحتی می‌توانند داروی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

به گفته‌ وی دولت نباید از جیب مردم قیمت دارو را افزایش دهد بلکه باید همچون کالاهای اساسی به دارو از طریق بیمه‌ها یارانه دهد.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/07/28
خواب دیدی خیر باشه ، اینجا همه چیز جعلی است ...
پاسخ ها
حسین کرد شبستری
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
من از کلمه ی "واقعی"
میترسم
نفرت دارم
بدم میاد
چون هر وقت گفتن یه چیزی واقعی میشه اون چیز گرون تر شد
اگه ممکن هست بی زحمت درآمد ها را واقعی کنید تا از لمس دیگر واقعیتها وحشت نکنیم!
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/07/28
...... فکر. واقعی کردن همه چیز هستند بجز حقوق کارگر وبازنشسته ها واون کارمندانی که منبع درامدی غیر از حقوق ندارند
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/07/28
همه اش دروغ تحویل مردم می دهید چرا اینطور شده اید فقط نقشه می کشید که چطور گوش مردم را ببریداز خودتان خلاقیت ، مدیریت نشان دهید برای بهبود وضعیت جیب خالی مردم کاری کنید بخدا از امام و شهدا شرمنده ایم.
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/07/28
هم پول ویزیت بالا هم دارو از نظر من واقعی هست بقیه موردها غیر واقعی فقط نقشه بکشید برای مردم
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/07/28
قیمت دارو خارجی هم واقعی شود....‌..
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1398/07/28
در صورتیکه دارو ها زیر پوشش بیمه ای باشند و عملا"دولت با یارانه هم به بیمار کمک کرده و هم باعث جلو گیری ورشکستگی شرکت های دارویی شده و دیگر قاچاق دارو نخواهیم داشت ولی متاسفانه دولت برای سود بیشتر شرکت های دارویی کما فی السابق از جیب مردم جبران می کند
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1398/07/28
لعنت بهتون که اصلا به فکر مردم نیستید

اینم حتما می خواهید گرون کنید
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1398/07/28
لعنت بهتون که اصلا به فکر مردم نیستید

اینم حتما می خواهید گرون کنید
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/07/28
لطفا حقوق کارگران و کارمندان را هم با شرایط تورمی فعلی ، واقعی نمایند.
پاسخ ها
shanjani.............
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
'''' پس پیش به سوی ''' اصلاح قیمت دارو ! ''''
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1398/07/28
الان تفاوت دارو ی ازاد با دارو از رو دفترچه چقدر هست؟بیمه ای که قبل از اینکه حقوق بدست ماا برسه بیمه پولشو بر میداره خدمات دهیش چه؟بهتره اگه مجلس دلش خواست به کار بیمه ها هم رسیدگی کنه
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/07/28
خدا کنه که مریض نشیم ویک دفعه بمیریم.
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1398/07/28
یا خود خدا‌ . کمر ادمهای درست و پاک داره میشکنه زیر این تورم
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/07/28
قیمت دارو در خارج از ایران 5 برابر وویزیت پزشک حداقل بیست برابر ایران است قیمت دارو و ویزیت پزشک بایدواقعی شود تا از قاچاق دارو به خارج کشور ومهاجرت پزشکان حاذق جلوگیری شود.
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
ادم حسابی بگو حداقل حقوق کارگر وکارمند هم چند برابر ایرانه وضمنا بیمه چقدر از اون پول رو میده قیمت خانه وماشین نسبت به حداقل حقوق چند برابره شماها نفستون از جای گرم درمیاد برید ببینید سال1977 تولید ناخالص ملی در ایران کره چین ترکیه وعراق چقدر بوده وحالا چی شده مقامات این مملکت در چهل سال گذشته با مقایسه این امارها باید خودشان را حلق اویز کنند
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1398/07/28
حقوقها هم باید واقعی شود آقایی که این حرف مفت رو زدی معلومه که حقوقت بالای ۱۰۰میلیون هستش.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج