سه رکوردِ صنعت برق در سال جاری
۹۲۰۳۱۰
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
۳۰۰۷ 
سه رکورد صنعت برق در سال جاری/آمادگی وزارت نیرو برای تدوین برنامه مشترک با شهرداری تهران

خبرگزاری ایلنا: سه رکورد صنعت برق در سال جاری/آمادگی وزارت نیرو برای تدوین برنامه مشترک با شهرداری تهران

وزیر نیرو برای تدوین برنامه مشترک با شهرداری تهران در حوزه برق و آب اعلام آمادگی کرد.

سه رکوردِ صنعت برق در سال جاری

رضا اردکانیان امروز (یکشنبه) در یکصد و هفتاد و دومین جلسه شورای شهر تهران گفت: علت تاخیر من شرکت در مراسم تشیع پیکر دکتر احمدیان بود که مانند بسیاری از کارگزاران جمهوری اسلامی چهار دهه از عمر خود را صرف خدمت به صنعت برق کشور کرد و از این بابت از اعضای شورای شهر و حاضرین عذرخواهی می کنم.

وی گفت: از وضعیت بارش ها می گویم که در سال جدید و آغاز سال آبی جدید، بنابر پیش بینی های سازمان هواشناسی تا آذر ماه به طور متوسط در کل کشور شرایط نرمال است و در نقاطی اندکی بیش از نرمال بارندگی پیش بینی شده است.

وزیر نیرو گفت: اگر سال های متوالی چنین وضعیتی حاکم باشد شرایط خوبی است و برنامه ریزی ها می تواند در روال عادی صورت گیرد، اما یک دوره خشک بلند مدت ده ساله را پشت سر گذاشتیم و بارش ها تا مدتی صرف جبران رطوبت از دست رفته خاک می شود. اما این جدا از شرایطی است که در سال آبی گذشته با آن مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه بارش های سال گذشته خساراتی برجای گذاشت، اما برکاتی نیز به همراه داشت ادامه داد: از جمله این برکات افزایش امکان تولید انرژی در سدها بوده است.

وزیر نیرو گفت: با یک برنامه یازده وجهی بیش۳۸۰۰ مگاوات در مصرف برق کشور صرفه‌جویی شد.

وی در ادامه به سه رکورد در صنعت برق اشاره کرد و گفت: اولین رکورد مربوط به تولید برق است که آن را شکستیم و در سال اخیر بیش از سه هزار مگاوات به ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور افزوده شد.رکورد دوم در بخش مصرف است، یکی از نقاط ضعف ما اوج بار است و به دلیل سهم بالای دستگاه های سرمایشی در یک بازه زمانی کوتاه ۲۳ هزار مگاوات سهم دستگاه های سرمایشی در تابستان است که بیش از ۴هزار مگاوات آن مربوط به بخش دولتی است.

وی افزود: رکورد سوم امکان صادرات بیشتر برای ما بود و بالاترین میزان صادرات انرژی را به کشورهای همسایه به ویژه کشور عراق صادر کردیم.

وی با اشاره به دو مشکل اساسی که برای شهر تهران وجود دارد گفت: تا زمانی که اصلی ترین نقطه ضعف را هدف نگیریم و با آن برخورد نکنیم مشکلات به صورت پنهان وجود داشته و حل نخواهد شد که مشکلات شامل دو موضوع است، یک سیستم متمرکز که در اداره ها به ویژه در استان ها وجود دارد و دیگری بخشی نگری است که ریشه اعظم مشکلات است.

اردکانیان تصریح کرد: در موضوع آب و برق باید یک سازوکار دایمی با شهرداری تعریف کنیم و بپذیریم که یک مسأله وجود دارد.

وی گفت: وزارت نیرو آمادگی تمام دارد در موضوع برق و آب یک برنامه مشترک با شهرداری تهران بنویسد و اختیارات و مسئولیت ها را در تهران در قالب کارگروهی تشکیل دهیم.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
12:01 - 1398/07/28
این وزیر واقعا لیاقت وزارت در کشور ما را ندارد قیمت برق سرسام اور بالا رفته قبض برق اعلان میشود چند روز بعد انرا باطل میکنن بالای ده هزار تومان افزایش میدهند انصافا بروید تحقیق کنید باعث نارضایتی مردم شده از وضع مردم خبر نداره چون خانواده خودش در اروپا زندگی میکنه اگر نماینده واقعی در مجلس باشه ایشون را استیضاح و محاکمه باید بکنن
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1398/07/28
شمشیر از رو بسته بالای دویست و پنجاه بدهی کنتور برق را با دیوارش میکنه آقای وزیر پدران را شرمنده خانواده نکن راه بهتر برای بدهی برق هست آبروی مردم را نبر شاید یکی دختر دم بخت داره یک کم انصاف داشته باش بخدا درست نیست نجیبتر از مردم فقیر نداریم دست خالیه از یارانه بگیر از آبروی پدر خانه نگیر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج