حذف قبوض ارتباطی به افزایش قیمت برق ندارد
۹۲۰۳۶۴
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
۲۱۰۱
وزیر نیرو تاکید کرد:
وزیر نیرو با تاکید بر ادامه پیگیری حذف قبوض کاغذی آب و برق گفت: حذف قبوض ارتباط به افزایش قیمت ندارد و شهروندان می‌تواند در صورتی که سوتفاهمی دارند با شماره ۱۲۱ تماس حاصل بگیرند.

خبرگزاری ایسنا: وزیر نیرو با تاکید بر ادامه پیگیری حذف قبوض کاغذی آب و برق گفت: حذف قبوض ارتباط به افزایش قیمت ندارد و شهروندان می‌تواند در صورتی که سوتفاهمی دارند با شماره ۱۲۱ تماس حاصل بگیرند.

رضا اردکانیان در پایان صد و هفتادومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز موضوعات مختلفی توسط اعضا شورای شهر تهران مطرح شد که امیدواریم در آینده نزدیک با امضای تفاهم‌نامه‌های بیشتر از میان وزارت نیرو و شورا و شهرداری بتوانیم اقدامات خوبی برای تهران انجام دهیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره حذف قبوض کاغذی برق و افزایش قیمت برق گفت: بی‌تردید حذف قبوض کاغذی در حال انجام است و ادامه دارد با توجه به مصوبه سال ۱۳۹۸ تعرفه‌های انرژی ۷ درصد افزایش پیدا کرده که ارتباطی با حذف قبوض برق ندارد.

او ادامه داد: افراد پرمصرفی که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کند، ۱۶ درصد بیش‌تر از این ۷ درصد باید پرداخت کند. اما حذف قبوض کاغذی افزایش قیمت برق به یکدیگر ارتباط ندارند و اگر شهروندان سوتفاهمی در این زمینه دارند، می‌تواند با شماره ۱۲۱ تماس حاصل کنند.

وزیر نیرو درباره فرونشست‌های زمین در شهر تهران نیز گفت: در جلسه امروز گزارشی در این رابطه ارائه دادیم و این آمادگی وجود دارد که در ارتباط با فرونشست‌های زمین در تهران با مدیریت شهری اقدامات علمی و فنی مشترکی انجام دهیم.

وزیر نیرو در پاسخ به سوالی درباره فقدان روشنایی مناسب در برخی معابر تهران همچون بازار و پس از تاریک شدن هوا گفت: شهرداری‌های مناطق معابری که فاقد روشنایی مناسب هستند را می‌توانند اطلاع دهند تا نسبت به تامین روشنایی آن‌ها اقدام شود، همچنین خود وزارت نیرو نیز رصد، پایش و احقاق معابر فاقد روشنایی را انجام می‌دهد و نسبت به تامین روشنایی معابر اقدام می‌کند.

تشکیل کارگروه مشترک برای بررسی فرونشست زمین

وزیر نیرو همچنین صبح امروز با حضور در جلسه شورای شهر تهران پیشنهاد داد که کارگروهی ویژه فیمابین وزارت نیرو و شهرداری برای پرداختن به مساله فرونشست در تهران ایجاد شود.

اردکانیان با بیان این که در آغاز سال آبی قرار داریم و بنا به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی وضعیت بارش در آذرماه نرمال گزارش شده است گفت: برنامه ریزی‌ها بر اساس وضعیت نرمال تهیه شده اما از آنجا که کشور ما یک دوره‌ی خشکسالی 10 ساله را پشت سر گذاشته، طبیعتا این بارش‌ها تا مدت‌ها موجب برگشت رطوبت از دست رفته خاک می‌شود.

وی با بیان این که سیلاب اخیر علاوه بر مشکلات عدیده‌ای که ایجاد کرد، برکاتی نیز داشت و یکی از این برکات افزایش امکان تولید انرژی در سدهای چند منظوره بوده است گفت: خوشبختانه امسال توانستیم سه رکورد در بخش برق داشته باشیم که یکی از آنها رکورد تولید برق بود. که امسال 3000 مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌ها اضافه شد که در شرایط تحریم دستاورد ارزنده‌ای بود.

او با بیان این که رکورد دوم این است که در بخش مصرف توانستیم 3800 مگاوات برق در اوج بار تابستان تولید کنیم و تابستان را به خوبی پشت سر بگذاریم گفت: رکورد سوم نیز افزایش تولید برق در کشور بود به گونه‌ای که امکان صادرات فراهم شد و در سالی که طی شد بالاترین میزان انرژی به کشورهای همسایه به ویژه عراق صادر شد.

وی با بیان این که معتقدم تا زمانی که اصلی‌ترین نقطه ضعفمان را هدف نگیریم مشکلات حل نمی‌شود گفت: سیستم کاملا متمرکزی در اداره امور کشور ایجاد شده که این سیستم متمرکز در استانها آثار و عوارض منفی ایجاد کردند و ضعف دوم ما بخشی نگری است که بر ما حاکم شده که پشت پرده و ریشه اعظم مشکلات ما است.

اردکانیان با اشاره به سوابقش در وزارت کشور گفت: معتقدم که باید کار بزرگی از تهران شروع شده و با الگو برداری ، سایر شهرها نیز به سمت یک وضعیت مطلوب و تاب آور بروند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که تا زمانی که خطوط و مرزها ما را از یکی شدن و یکی دیدن خدمات شهری دور کند، مشکلات حل نمی‌شود گفت: من با صمیمانه‌ترین حالت اینجا هستم و آمادگی داریم که در حوزه آب و برق یک برنامه مشترک تدوین کنیم. با اولویت بندی کارهای مشترک را در بالاترین سطح همکاری ادامه دهیم.

وی با بیان این‌که به من گفته‌اند چه کارگروهی در بحث پس‌آب بین‌ شهرداری و وزارت نیرو شکل گرفته و در آستانه نهایی کردن یک تفاهم نامه هستیم گفت: اگر به خود من باشد، فکر می‌کنم که باید یک مدل توسعه یافته پیش ببریم و آن این است که پروژه‌های مشترک تعریف کنیم و در یک بازه زمانی کوتاه مدت مشکلات را حل کنیم.

وی در ادامه با بیان این‌که در مورد وضعیت فرو نشست تهران باید بگویم که رسیدگی به این مشکل در شرح وظایف هیچ دستگاهی نوشته نشده است گفت: بیایید کارگروهی بین وزارت نیرو و شهرداری ایجاد شود و سرآغازی برای پرداختن به چنین موضوعی باشد و حتی این مساله را به حناچی نیز می‌گوییم اما لازم است که شورای شهر وارد شود.

انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1398/07/28
دروغ میگی که به والله دروغ میگی!
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/07/28
جناب وزیر چه شماره ای برای من قبلا میومد ۵۰هزار الان اومد ۳۰۰هزار کجا ۷درصد افزایش من بی سواد من عوام از پشت کوخ اومدم حساب ون بگو بهم دست کردید تو جیب مردم بابا خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1398/07/28
رسید ریز تعرفه حق قانونی شهروندان است . به بهانه تحریم فرا فکنی نکنید
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1398/07/28
اگر قبوض بود یه چیزی میدونستیم ولی حالا برا کسی مشخص نیست چی مینویسن
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/07/28
آخه تا کی میخواهید این مردم اذیت کنید بخدا مملکت ما پر از سرمایه خدادایست چرا این دولت فقط به این مردم زور میگه و تا کم میاره از جیب مردم خرج میکنه
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/07/28
لعنت برمسئولی که بدون درنظرگرفتن توان پرداخت مردم بی رویه هزینه های برق را سرسام آور افزایش میدهد.
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/07/28
خذف قبوض باعث در آمد چندین میلیارد ی حسب اظهار مسئو لین میشود باری همین دلیلی برای افزایش قیمت برق نباید باشد و در شرایطی که برق را به کشور های همسایه رایگان یا با قیمت پایین تری نسبت به مصرف کنندگآن داخلی صادر می کنیم افزایش قیمت بهر میزان اجحاف در حق مردم است و‌بنظر میرسد از این پس که قبوض برق و لب را نخواهیم داشت خدا‌می داند چه اجحافی به مردم خواهد شد
United Arab Emirates
14:14 - 1398/07/28
چرا دارد وزیر دروغ میکوید حتی بعد از چند روز که از صدور قبض میگذرد انرا باطل و شناصه پرداخت جدید با مبلغی اضافه اعلام میکنند ضمن اینکه برق را خیلی گران کردن فکر میکنن مردم نمی فهمن وزیری که خانوادش در خارج از کشور زندگی میکند نباید بیشتر از این انتظار داشت
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1398/07/28
'''' وزیر نیرو ''' زرنگ تشریف دارند'! هم در آمد ' وزارت نیرو با حذف قبوض کاغذی و هم اصلاح 'قیمت برق 'یعنی افزایش قیمت هفت درصدی برق! پس در اینجا نتیجه گرفته میشود که حذف قبوض کاغذی'' به نفع مشترک نبوده !
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1398/07/28
تو هم یه دروغگویی ...
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/07/28
دولت دزد جیب مردم پس چرا افزایش صادرات برق به افغانستان کردید؟
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/07/28
دزدی آ شکار در روز روشن
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1398/07/28
کی میشه شماوآقای نوبخت شایدهم کل کابینه بریدکنارشایدمردم بتونندنفسی بکشن خدالعنتتان کنه
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/07/28
دروغپردازی را بس کنید.خجالت بکشید.این عمل دزدیست که در لفاف حذف قبض .قیمت را سه برابر کنید. آخرین قبض من بیش از مصرف یکسال گذشته بوده و مراجعات و مکالمات و شکایات مکرر هم بی نتیجه و فرد را دنبال نخود سیاه میفرستند.
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/07/28
آقای اردکانیان شماوآقای نوبخت راواگذارمیکنیم بخدا
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/07/28
به خدا قسم قبض من ۵۰ هزارتومان بود... دوره بعد ۳۸۰ هزار تومان شد اعتراض کردم جواب نگرفتم نتوانستم پرداخت کنم دوره بعد ( مجموعا ۴ ماه ) ۷۰۰ هزار تومان آمد .. خوزستان _ آبادان
و دروغ میگید ..
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1398/07/28
قبض برق ما ه قبل با مصرف کمتر 50 تومان بود حالا که قبض حذف شده 80 تومان برام پول برق اومده . مشخص هم نیست که چقدر مصرف کردی . اگه راست میگن یه سامانه ای رو مشخص کنن تا بتونیم میزان مصرف و هزینه های خودمون رو با ماههای قبل مقایسه کنیم.
Russian Federation
19:02 - 1398/07/28
اگر راست میگید چرا ریز کارکرد وقیمت محاسبه رو با پیامک نمیفرستید فقط مبلغ میفرستید شیطون جلوی شما فرشته هست
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1398/07/28
دروغ نگو کلاهبردار فرنگی
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/07/29
جناب وزیر . دروغ میگی . ولله دروغ میگی . قبلا قبض برق ما هر دو ماه یکبار ۱۱۰۰۰ تومن بود چون صرفه جویی میکردیم . شما فرمودین که کسانی که صرف جویی میکنن بهشون تخفیف میدین ولی دروغ گفتی . الان ماهیانه قبض میاد ۱۷ هزارتومن . دروغگو هستین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج