دولتمردان باید پاسخگوی «ولنگاری فرهنگی» باشند
۹۲۰۶۹۷
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
۲۹۴۵
علیرضا سربخش جانباز روشندل و کارشناس فرهنگی گفت: دولتمردان باید پاسخگوی مطالبات مقام معظم رهبری درخصوص «ولنگاری فرهنگی» باشند؛ آن‌ها هستند که باید پاسخ بدهند چرا علی‌رغم تأکیدات مکرر ایشان هیچ تدبیری برای مبارزه با نفوذ فرهنگی که منجر به ولنگاری شدید در تمامی عرصه فرهنگ و هنر شده است اندیشه نکرده‌اند.

کیهان: این کارشناس ارشد حقوق بین‌الملل در گفت‌وگو با سینماپرس افزود: پایه و اساس هر جامعه‌ای بر امر فرهنگ استوار است و اگر پایه‌های فرهنگی در جامعه‌ای کج باشند آن جامعه به بیراهه می‌رود. ما باید بدانیم و آگاه باشیم حالا که دشمن تمام قوای خود را به کار گرفته تا اعتقادات مردم را سست و فرهنگ منحط و پلید غرب را در کشور اسلامی ما پیاده‌سازی کند، این یکایک ما هستیم که باید با درایت و هوشمندی جلوی دشمن ایستادگی کنیم.

دولتمردان باید پاسخگوی «ولنگاری فرهنگی» باشند

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین کارهایی که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که فرهنگ غنی و ارزشمند ایرانی- اسلامی را در آثار فرهنگی و هنری بالاخص آثار سینمایی به تصویر بکشیم و مردم و جامعه را با ارزش‌ها و اخلاقیات آشنا کنیم. باعث شرمساری است که مقوله‌های مهم اخلاقی مانند عفاف و حجاب جایی در تولیدات فرهنگی ندارند؛ دولت‌ها در این امر تأثیر مستقیم دارند و نمی‌توانند خود را در این خصوص عاری از خطا جلوه
دهند.

سربخش سپس با بیان اینکه دولت اگر در پی جامعه‌ای بافرهنگ و موفق است باید درخصوص ولنگاری فرهنگی واکنش جدی، قاطع و فوری داشته باشد اظهار داشت: اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی، انسانی، اخلاقی و دینی باید از دریچه سینما دیده شوند و مدیران سینمایی شرایطی را باید فراهم کنند که هنرمندان متعهد به نظام و انقلاب اسلامی بتوانند با تکیه به ارزش‌های انقلابی آثار شاخص و درخشانی تولید کرده و در جامعه عرضه کنند.
این کارشناس فرهنگی در همین راستا تأکید کرد: پرداختن به سوژه‌ها و موضوعات انقلابی به نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده نظام و انقلاب اسلامی است؛ ما موظفیم تمامی ‌اقشار جامعه به‌خصوص جوانان کشور را با پدیده‌هایی نظیر جنگ نرم و نفوذ فرهنگی بیگانگان آشنا کنیم، آنها را به سمت اخلاق‌مداری و انسانیت هدایت کنیم چرا که وظیفه اصلی هر اثر فرهنگی و هنری انسان‌سازی است!

وی در پایان این گفت‌وگو افزود: بنده امیدوارم مسئولان ذی‌ربط تدبیری جدی اتخاذ کنند و از این آزمون مهم که به نفع کشور است سربلند بیرون بیایند. ما بیش از این نباید اجازه دهیم که ولنگاری فرهنگی منجر به خسران بیشتر در کشورمان گردد.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/07/29
فقط همینا کم داریم همه چی درسته
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1398/07/29
برو بابا مشکل همین بود همه چی درست شد حالا
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/07/29
زندگی مردم نابود شد رفت فرهنگ چیه عمو اینو دولت باید جواب بده
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/07/29
ولنگاری فرهنگی، اون بی فرهنگای کم فهمی که از این ادبیات برای بیان مسئله استفاده میکنن واقعا چه جور فرهنگی رو میخوان ترویج بدن تو کشور؟
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1398/07/29
یه کلمه ولنگاری افتاد تو دار و دسته اینا ول کن هم نیستند. خجالت هم نمیکشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج