بیشترین نرخ بیکاری متعلق به کدام استان‌ها است؟
۹۲۰۷۸۱
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
۳۹۳۷
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و ترسعه بازار کار گفت: افزایش سن آمارگیری نیروی کار از ١٠ به ۱۵ سال چشم انداز دقیق تری از وضعیت بازار کار در اختیار سیاست‌گذاران قرار می دهد.

مهر نوشت: مدیرکل دفتر سیاستگذاری و ترسعه بازار کار گفت: افزایش سن آمارگیری نیروی کار از ١٠ به ۱۵ سال چشم انداز دقیق تری از وضعیت بازار کار در اختیار سیاست‌گذاران قرار می دهد.

علاءالدین ازوجی با اشاره به تغییر نحوه محاسبه آمارگیری نیروی کار از ١٠ به ١۵ سال و بیشتر، اظهار داشت: تغییر این نحوه آمارگیری چند ویژگی مهم و مثبت دارد که باید به آن توجه شود.

وی افزود: نخست اینکه وقتی در بررسی وضعیت بیکاری، اشتغال و نرخ مشارکت سن کار، ١۵ سال و بیشتر مبنا قرار گیرد، از نظر سنی، توانایی جسمی، پایداری شغلی و حتی قانونی منطقی تر است.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه بازار کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش سن آمارگیری نیروی کار با قانون کار نیز تطبیق پیدا کرده است، ادامه داد: ماده ٧٩ قانون کار، به کارگیری افراد زیر ١۵ سال را ممنوع کرده است و با این تعریف، سن اشتغال هر چه به ١٠ سالگی نیل پیدا کند فرد کودک کار محسوب می شود.

ازوجی تاکید کرد: بنابراین وقتی سن کار از ١٠ به ۱۵ سال افزایش می‌یابد می‌تواند چشم انداز دقیق تری از شرایط بازار کار را در اختیار سیاستگذاران قرار دهد.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ویژگی دوم افزایش آمارگیری نیروی کار از ١٠ به ۱۵ سال، قابل مقایسه شدن شاخص های بازار کار ایران با کشورهای دیگر و آمار نهادهای بین المللی است چون در بسیاری از کشورها سن ١۵ سال و بیشتر، مبنای محاسبه نرخ مشارکت، نرخ بیکاری و اشتغال قرار می گیرد.

کاهش نرخ بیکاری در سه استان دارای بیشترین بیکار

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه بازار کار با بیان اینکه در تغییر شیوه آمارگیری نیروی کار در تابستان ٩٨ فاصله بین نرخ مشارکت و نرخ بیکاری کم شده است، افزود: کم شدن فاصله این دو شاخص نشانه مثبتی برای بازار کار است.

ازوجی همچنین گفت: بر اساس آمارگیری جدید بازار کار در تابستان، نرخ بیکاری در استان هایی که بیشترین جمعیت بیکار را داشتند، از جمله کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و ایلام کمتر شده است که بخشی از آن به دلیل اجرای برنامه های اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/07/29
همان داستانی که روحانی زندگی میکند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
همش دروغه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
مشکل دولت روحانی نیست مشکل ریشه ای است, دولت بعدی هم می بینیم
●○●○●○●
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
همان استانی که روحانی زندگی میکند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
بیکاری چندین ساله که مشکلش حل نشده
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/07/29
دوباره دروغ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
مایه خجالتی مسیولین است استانهاییکه 8سال زیر بمباران بودند و تحمل انهمه سختیها را کردند اکنون رکورد بیکاری و فقر را در کشور دارند مرحبا الله برکت الله
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/07/29
بیکار؟؟؟!!!
مگر بیکار هم داریم؟؟؟
ما همه مون سرکاریم
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/07/29
شمانمیخواهدبه فکرزیر۱۵سال هاباشین به فکربالا۱۵سال باش خودتونید
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1398/07/29
همه سرکارن،چون هرخونواده چندتابیکاردارن
Iran, Islamic Republic of
02:48 - 1398/07/30
از نوزاد تا ۹۹ساله همه سر کار هستیم بیکاری وجود ندارد خیالت راحت باشد خودتان را خسته نکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج