کشف راهکار درمانی کشنده‌ترین عفونت دنیا
۹۲۰۷۸۵
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
۵۰۰۲
دانشمندان دریافتند که باکتری‌های روده ممکن است در درمان روتاویروس موثر باشند.

ایسکانیوز: یک کشف تصادفی در موش‌ها راهکاری درمانی برای یکی از کشنده ترین عفونت های جهان ارائه داده است.
سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که هر ساله، 215 هزار کودک زیر 5 سال به دلیل اسهال شدید در اثر کمبود آب بدن می‌میرند که عفونت روتاویروس مسئول اکثر این موارد است.

کشف راهکار درمانی کشنده‌ترین عفونت دنیا

محققان مؤسسه علوم زیست پزشکی در دانشگاه ایالتی جورجیا (GSU) میکروارگانیسم های خاصی را شناسایی کردند که می تواند از عفونت روتاویروس جلوگیری و آن درمان کند. یافته های این مطالعه در مجله Cell منتشر شده است.

«اندرو گوییرتز» نویسنده ارشد این تحقیق، اظهار کرد این مطالعه نشان می‌دهد که ترکیب میکروبیوم عامل مهم تعیین کننده عفونت روتاویروس است.

روتاویروس (Rotavirus) نام یک سرده از فرمانرو ویروس است. گروه A روتاویروس‌ها شناخته شده‌ترین نوع در بین کودکان و جوانان سراسر جهان است و گروه B آنها باعث اسهال در بزرگسالان می‌شود و ویروس‌های این گروه فقط در چین مشاهده شده‌اند. روتاویروس‌ها فاقد پوشش بوده و دارای RNA دو رشته‌ای می‌باشند. طریقه اصلی سرایت این ویروس به صورت مدفوعی‌ دهانی می‌باشد. روتاویروس‌ها عامل تقریباً یک سوم اسهال‌های کودکان زیر ۵ سال است و بیشترین عفونت‌ها در ماه‌های زمستان اتفاق می‌افتد.

اعتقاد بر این است که این ویروس‌ها تنها عوامل نادر التهاب معده‌ای‌روده‌ای از طریق مواد غذایی هستند. دوره کمون التهاب معده‌ای‌-روده‌ای روتاویروس ۲ روز است. حالت تهوع به مدت ۳ روز که با اسهال آبکی همراه است و غالباً دردهای شکمی و تب نیز عارض می‌شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج