چین: هیچ نیرویی نمی‌تواند مقابل اتحاد ما بایستد
۹۲۰۸۶۴
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
۸۹۶۶ 
وزیر دفاع چین با اشاره به اینکه حل مساله تایوان بزرگترین منفعت ملی چین است تاکید کرد هیچ نیرویی نمی‌تواند مقابل اتحاد چین بایستد.

خبرگزاری تسنیم: وزیر دفاع چین با اشاره به اینکه حل مساله تایوان بزرگترین منفعت ملی چین است تاکید کرد هیچ نیرویی نمی‌تواند مقابل اتحاد چین بایستد.

"وی فنگ" امروز دوشنبه گفت که حل "مساله تایوان" بزرگترین منفعت ملی چین است و هیچ نیرویی قادر نیست مقابل اتحاد چین بایستد.

چین: هیچ نیرویی نمی‌تواند مقابل اتحاد ما بایستد

وی ادامه داد: فعالیت‌های جدایی طلبانه محکوم به شکستند.

تایوان جزیره نیمه خودمختار محسوب می‌شود و به دلیل ارتباطش با آمریکا برای چین به مساله ای حساس تبدیل شده است. این جزیره قرار است در ماه ژانویه شاهد برگزاری انتخابات برای برگزیدن رئیس اجرایی آن باشد.

اوایل ماه جاری وزارت خارجه چین به انتشار جزییات یادداشت تفاهم آمریکا و تایوان بر سر فروش تسلیحات واکنش نشان داد و تاکید کرد: «ما اکیداً از آمریکا می خواهیم به تعهدات خود با چین پایبند باشد؛ اصل چین واحد و مقررات سه اعلامیه مشترک چین و آمریکا را رعایت کند؛ و همچنین ضمن دست برداشتن از دخالت در امور داخلی چین، فروش سلاح به تایوان را متوقف کند و نسبت به مسایل مربوط به تایوان مناسب برخورد کند تا از آسیب رساندن پیوسته به روابطش با چین و صلح و ثبات تنگه جزیره تایوان پرهیز شود.»

برچسب ها: