طرح بخشودگی جرایم مالیاتی تمدید شد
۹۲۱۳۸۲
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
۲۶۲۳ 
رئیس سازمان امور مالیاتی ایران خبر داد طرح بخشودگی جرایم مالیاتی در صورت پرداخت اصل مالیات تا شنبه آینده تمدید شد.

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان امور مالیاتی ایران خبر داد طرح بخشودگی جرایم مالیاتی در صورت پرداخت اصل مالیات تا شنبه آینده تمدید شد.

 امیدعلی پارسا در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: در نظام سنتی مالیاتی، سازمان امور مالیاتی، اطلاعات دقیقی از وضع اقتصادی و اموال مردم ندارد و متکی به شواهد و خوداظهاری اشخاص است، اما در نظام مدرن؛ سازمان‌های مالیاتی به همه اطلاعات مودیان دسترسی دارند.
وی گفت: از ۱۲ سال پیش با طرح جامع مالیاتی در پی مدرن سازی نظام مالیاتی کشور بوده ایم تا به اظهارنامه‌های صادقانه برسیم.

پارسا افزود: در این باره بستر لازم وجود نداشت و طرح جامع مالیاتی در دو گام پیگیری می‌شد که یکی از آن‌ها الکترونیکی کردن خدمات است.

وی گفت: اگرچه ابزار؛ الکترونیکی شده، اما روح و منطق حاکم بر محاسبات، سنتی است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه زمینه‌های لازم برای ارائه اظهارنامه‌های پیش فرض ایجاد شده است افزود: ۹۵ دستگاه اجرایی از جمله نظام بانکی پای کار آمده اند و ریزداده‌های خود را به نظام مالیاتی ارائه می‌کنند.

پارسا گفت: زمینه برای تهیه اظهارنامه‌های پیش فرض آماده شده است و همه دستگاه‌ها ریزداده‌های خود را به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌کنند.
وی افزود: وظیفه سازمان امور مالیاتی، تأمین درآمدهای مالیاتی کشور بر اساس اصول عادلانه با کاهش فرار مالیاتی و فساد اداری و در اختیار خزانه قرار دادن آنهاست، اما اینکه سازمان برنامه و بودجه آن را چطور مدیریت می‌کند مربوط به همان سازمان است.

پارسا گفت: مجموع مالیات‌های ماهانه‌ای که دریافت می‌شود کمتر از نصف حقوق و مزایای شاغلان و بازنشستگان و هزینه‌های حداقلی فعلی است.
وی افزود: سازمان برنامه و بودجه با دقت و حساسیت، بودجه دستگاه‌های مختلف را تأمین می‌کند و سازمان امور مالیاتی به جز حکمش که مانند دستگاه‌های دیگر از خزانه پرداخت می‌شود، پرداخت‌های دیگر را از ماده ۲۱۷ قانون مالیات‌های مستقیم تأمین می‌کند.

رئیس امور مالیاتی کشور گفت: ردیف اصلی سازمان امور مالیاتی سایر ندارد و فقط حقوق است، بنابراین ماده ۲۱۷ عملاً هزینه پرداخت مزایای کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌شود.

پارسا افزود: اختفای فعالیت، کتمان درآمد، ارائه فاکتور صوری و تشکیل شرکت صوری و کارت بازرگانی از راه‌های فرار مالیاتی است که تخلف محسوب می‌شود.

وی گفت: در سازمان امور مالیاتی، خطوط قرمز این سازمان وصول مالیات بر اساس اصول، حمایت از تولید کننده و تولید واقعی، مقابله با فرار مالیاتی و فساد اداری است.

پارسا افزود: حدود ۳۰۰ هزار نفر در کشور وجود دارند که درآمدهای میلیاردی دارند و قابلیت دسترسی برای اخذ مالیات از آن‌ها وجود ندارد.

وی گفت: ۵۲ درصد این افراد هنوز مودی مالیاتی نیز نیستند.

رئیس امور مالیاتی کشور با بیان اینکه کتمان درآمد و فرار مالیاتی جرم است افزود: این ۳۰۰ هزار نفر با بررسی ریزداده‌های بانکی شناسایی شده اند.

پارسا گفت: دستگاه‌های مختلف ریزداده‌های خود را به سازمان امور مالیاتی ارسال می‌کنند، اما همه اطلاعات به گونه‌ای نیست که بتوان از آن اظهارنامه خارج کرد.

وی افزود: امیدواریم تا پایان سال نخستین خروجی را از این سامانه بگیریم و تا پایان دولت نیز مالیات هوشمند را محقق کنیم.

پارسا گفت: ساماندهی معافیت‌های مالیاتی در قالب پیش نویس لایحه‌ای از طرف سازمان امور مالیاتی تقدیم وزارت امور اقتصادی و دارایی شده است که در این وزارتخانه هفته‌ای دو نشست برای بررسی آن برگزار می‌شود.

وی افزود: در اصفهان فردی با سوء استفاده از نام هزار و ۲۰۰ نفر، فرار مالیاتی داشت که با بررسی ها، مجرم اصلی بازداشت و هزار و ۲۰۰ نفر از افرادی که برای ان‌ها مشکلاتی ایجاد شده بود رها شدند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1398/08/01
بخدامالیات دادن حرام چون بودجه ومنابع شغلامون خرج۲۰ملیون افغانی میکنن ۲۰۰سال مملکت بااینکه نصف بیکارن وفقیربدون شغل ودرامدی ریشه به تیشه خودتون نزنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
فقط افغانی ها؟؟؟؟ فلسطین و سوریه و لبنان و یمن و عراق و ............ هم هستند.
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1398/08/01
'''''' لطفا تمامی ملت ایران را مورد بخشش خود قراردهد!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
ملت باید مسئولین را بخاطر ضعف مدیریت و شرایط پیش آمده ببخشد
نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
دعا کنید خدا از گناه بزرگ مردم ایران بگذرد ما گناهی کردیم که چندین نسل باید تاوان آنرا بپردازند
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1398/08/01
یکی بیاد به این بی سواد بگه که در دوران رکود هیچ آدم عاقلی طرح توسعه مالیاتی اجرا نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1398/08/01
وقتی حرف بزن که نظام مالیاتی تو از افرادی که متضرر شدن مالیات نگیره
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1398/08/01
دروغ میگی مثل . . . نظام مالیاتی فعلی بر مبنای خود اظهاری نیست بر مبنای ممیز مداریه هرچی اون بگه کلام خدا میشه
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1398/08/01
سه ساله رستوران باز کردم و هر سه سال ضرر میدم و به امید روزهای بهتر و جبران زیان ادامه میدم ولی زیان انباشه ام روز بروز بیشتر میشه از سال اول به دارایی گفتم که سود نکردم و مدارک و اسناد کارم موجوده ولی گوش نمیدن و میگن در کشور ما اینجوری نیست چراغ محل کسبت روشن میشه باید سهم دولت بدی و ما کاری به سود و زیان تو نداریم
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1398/08/01
دروغه که میگی بر اظهارات شخصه ممیز یک رقمی تشخیص میده و بر مبنای اون مردم باید مالیات بدن پول بدی کمش میکنه ندی لج میکنه چند برابر میکنه
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/08/01
نظام مالیاتی شما بر مبنای عدالت نیست زورگوییه
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/08/01
لطفا بصورت شفاف بفرمایید از وقتی طرح توسعه مالیاتی دولت امید در حال انجامه بخاطر فشار مالیاتی که به مردم آوردید چند واحد صنفی و تولیدی قید کسب و کارشونو زدن و تعطیل کردن
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/08/01
انصافا" این رییس اداره مالیاتی سابقه کاری در زمینه تشخیص مالیات و آشنایی به قوانین مالیاتی دارد ایشان خر کجا قصد فشار و زور هست حدا را شکر حضور فعال دارد برای بهم ریختن فرمولهای آماری در اداره آمار حضور پیدا کرد حالا هم در سازمان مالیاتی چرا این همه مدیر در سازمان مالیاتی وجود دارد از انها استفاده نمی شود
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1398/08/01
در یکی دوسال گذشته بخاطر تورم شدید و بالا رفتن قیمتها رقم فروش در صندوق بیشتر نشون میده و این دست آویزی شده برای گرفتن مالیات بیشتر. به نظر شما این روش جوانمردانه و عدالت محوره یا گردنه بگیری و سرکیسه کردن مردم
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/08/01
هیچکس به نظام مالیاتی اعتماد نداره چون بر مبنای حقیقت و عدالت مالیات نمیگیری
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1398/08/01
خرج شهر تهران تهرانیا میدن اصفهان اصفهانیا شبراز شیرازیا تبریز تبریزیا تمام شهرهارو که مردم خرجشونو میدن بین شهریارو هم که میدین به بانکها تا ابد خون مردم بمیکن برای سود پولشون پروژه ملی هم که ندارید بیمه ها هم که هیچ خدماتی نمیدن و همینطور عل أخر پس میشه بفرمایید درآمدهای دولت از قبیل مالیات گمرکات صادرات و عوارض و ارزش افزوده و کوفت و زهر مار کجا خرج میشه ؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/08/01
آقای محترم چرا سراغ نهادهای قدرت نمی روید؟ چرا نباید مالیات بدهند؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج