یک روزنامه: چرا مهربانی مسئولین دائمی نیست؟
۹۲۱۷۲۳
۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
۹۷۷۴ 
بسیار به یاد داریم که برخی بزرگان و صاحبان قدرت‌ به جای گفتگو با تک‌گوئی به شکل پینگ پنگ با هم به مجادله می‌پردازند، مجادله‌هایی که با نوع احسن و قرآن گفته آن، فرسنگ‌ها فاصله دارد و اصلا هم زمینه "یتبعون احسنه" را فراهم نمی‌کند.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: بسیار به یاد داریم که برخی بزرگان و صاحبان قدرت‌ به جای گفتگو با تک‌گوئی به شکل پینگ پنگ با هم به مجادله می‌پردازند، مجادله‌هایی که با نوع احسن و قرآن گفته آن، فرسنگ‌ها فاصله دارد و اصلا هم زمینه "یتبعون احسنه" را فراهم نمی‌کند.

نکته عجیب هم این است که طرفین در مجالس مختلف از خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت و سران قوا و مجالس دیگر، کنار هم می‌نشینند و به "شادرویی" و "مهربان‌گویی" با هم مواجه می‌شوند اما از هم که فاصله می‌گیرند در اولین تریبونی که به دست‌شان می‌افتد، از خجالت هم درمی‌آیند درحالی که باید این بردار برعکس شود.

"شادرویی‌ها و شادگوئی‌ها" باید به پشت تریبون برسد، و گره ابروها در جلسات گفتگو باز شود و تلخی‌ها از کلمات برخیزد. این البته برای حوزه سیاست و حاکمیت است اما برای ساحت معرفت و اندیشه باید تمام قد به سمت گفتگو حرکت کنیم.

ما سرمشق‌های موفقی در این باره داریم که چراغ راه جهانیان‌اند. پیامبرِ اعظم را داریم که با عظمت کلمه و کلام، جهان را به تعظیم و ایمان واداشت. امام مجتبی را داریم که حُسنِ کلامش، جهانگشا و راهنماست و امام رضا را داریم که به "امام اخلاق و گفتگو" نام بردارند و شیوه مرضیه و سلوک کلامی ایشان بعد از قرن‌ها همچنان مکتبِ مفتوح است برای کسانی که می‌خواهند شاگردی کنند.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1398/08/02
چون میدونن تفاوت آشکار دارند مردم چیز دیگه ای میخوان و فکر میکنند
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/08/02
فقط انتخابات ها مهربون میشن یه هفته
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
واقعا
Finland
09:08 - 1398/08/02
تا وضعیت مملکت اینجوری باشه هیچوقت روی خوش نمیبینن این مسئولین،چون با خودی های خودشونم سر مادیات و معنویات دشمنن
از همدیگه میچاپن بعد بگم بگم راه میندازن
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1398/08/02
شما مسئولان رو با ائمه معصومین مقایسه می کنین ؟!! عجب !!! این کاری که مسئولان می کنن اسمش سیاست هست ! آن کاری که ائمه میکردن اخلاق مداری و حسن اخلاق هست ! میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است !
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1398/08/02
چون برای منافع خود فکر کرده و مردم را گوش مخملی فرض میکنند و هر وقت گوشت جلوی توپ میخواهند از امت در صحنه جهت به فنا رفتن دعوت به عمل می آید مثلا در نطق حسن کلید ساز تامین ارزاق عمومی آن هم به چندین برابر قیمت را از وجاهت دولت خود به خورد ملت میدهد. برو عمو کشکت را بساب همه به فکر منافع خود هستند
United Arab Emirates
09:44 - 1398/08/02
از تيتر روزنامه تصور كردم ، مهرباني مسئولين به مردم رو مي گه.بعد كه خوندم ديدم كه خودشون رو مي گه
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/08/02
چون نمیخواهند
پاسخ ها
shanjani.............
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
''''' فقط خنده های ببجای ''' ظریف ''' دائمی میباشد'
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/08/02
بعضی از این مسئولین ومدیران یا لا اقل اکثرشان با رفتارشان .روح وروان پیامبر اعظم وخداوند عالم را از خود آزرده میکنند .در بسیاری از رفتار وکردار وعملشان بویی از دین ومعرفت کردار وجود ندارد آنچه هم که بعضی اوقات بر زبان میآورند جز ریا و پیچاندن مردم عادی هدف دیگری در کار نیست .مردم در عمل به عینه این را روزی صد بار میبینند .دم از خدمت به مردم میزنند ولی بلافاصله دستشان به سمت جیب ملت میرود برای همین روزگار مردم را اینجور کرده اند
Australia
13:51 - 1398/08/02
چون ذاتا مهربون نیستند.
Iran, Islamic Republic of
04:17 - 1398/08/03
گربه محض رضای خدا موش نمیگیره کن کم داریم به انتخابات نزدیک میشیم دارین مظلوم نمائی میکنن این مارمولک ها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج