پیشنهاد سعد حریری به رئیس‌جمهور لبنان
۹۲۲۳۰۴
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
۶۱۳۶
یک روزنامه لبنانی با اشاره به دیدار کوتاه شب گذشته "سعد حریری" نخست وزیر لبنان با رئیس جمهور این کشور نوشت: حریری در این دیدار پیشنهاد تشکیل دولت جدید را مطرح کرد.

خبرگزاری ایرنا: یک روزنامه لبنانی با اشاره به دیدار کوتاه شب گذشته "سعد حریری" نخست وزیر لبنان با رئیس جمهور این کشور نوشت: حریری در این دیدار پیشنهاد تشکیل دولت جدید را مطرح کرد.

به نوشته روزنامه "النهار"، حریری شب گذشته با میشل عون دیدار کرد و نسبت به دو موضوع آسوده خاطر شد؛ نخست: از نظر امنیتی، به این معنی که حوادثی که در میدان "ریاض الصلح" و برخورد بین تظاهرکنندگان رخ داد دیگر تکرار نخواهد شد و امنیت تظاهر کنندگان و آزادی رفت و آمد مردم حفظ خواهد شد.

دوم: از نظر سیاسی زیرا حریری در این دیدار پیشنهاد تشکیل دولت جدید را مطرح کرد و عون هیچ اعتراضی به آن نکرد زیرا این پیشنهاد بر اساس سخنرانی دو روز پیش عون مطرح شد که در آن بازنگری در دولت را بر اساس سازوکارهای قانونی خواستار شده بود.

در حالی که عون اصرار دارد نباید هیچ گونه خلأ در قوه مجریه کشور بروز یابد، حریری مجددا طرح مفصلی در خصوص پیشنهاد خود ارائه می کند.

سیدحسن نصرالله در سخنرانی عصر روز گذشته ( جمعه) مخالفت خود را با استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام کرد.

این در حالی است که ولیدجنبلاط رهبر حزب سوسیال ترقیخواه لبنان پنجشنبه شب تغییر فراگیر در دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام را خواستار شده بود.

تظاهرات لبنانی ها که از پنجشنبه گذشته در اعتراض به اوضاع معیشتی و اقتصادی و اعمال مالیات ها آغاز شده است، امروز وارد دهمین روز خود شده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج