یک نماینده: زبان محلی در مدارس تدریس شود
۹۲۲۳۰۶
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
۲۵۵۳ 
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ وجه بحث حذف زبان انگلیسی از مدارس مطرح نبوده است و موضوعی که مطرح شد بحث انحصار زبان انگلیسی در مدارس بود.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ وجه بحث حذف زبان انگلیسی از مدارس مطرح نبوده است و موضوعی که مطرح شد بحث انحصار زبان انگلیسی در مدارس بود.

محمدجواد ابطحی در خصوص طرح تدریس ادبیات محلی و همچنین موضوع حذف درس زبان انگلیسی در مدارس، اظهار کرد: طرح تدریس ادبیات محلی در کمیسیون آموزش مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار شد اصلاح شود، چون بحث ترویج ادبیات در اصل ۱۵ قانون اساسی تأکید شده است و چیز غیر قابل انجامی نیست، اما بحث این است که زبان محلی تدریس شود. وقتی موضوع گویش‌ها مطرح باشد به ادبیات مربوط می‌شود و در دانشگاه‌ها تدریس و در مدارس نیز در مناطقی که مردم بلوچ و کرد دارند تدریس می‌شود.

وی افزود: قرار شد این طرح را به کمیسیون مرکز پژوهش‌ها ارجاع دهند تا این مرکز اصلاحات لازم را انجام دهد و مجدداً آن را به کمیسیون آموزش عودت دهد. با کلیات طرح تدریس زبان محلی موافقیم چرا که معتقدیم اتحاد ملی به این معنا است که مردم زبان اقوام مختلف را متوجه شوند. امیدواریم طرح پخته‌ای شود تا بتوانیم در صحن مجلس آن را بررسی کنیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص خبر‌هایی مبنی بر تلاش مجلس برای حذف درس زبان انگلیسی از مدارس، گفت: به هیچ وجه بحث حذف زبان انگلیسی از مدارس مطرح نبوده است و موضوعی که مطرح شد بحث انحصار زبان انگلیسی در مدارس بود. البته شورای عالی آموزش و پرورش تدریس چند زبان خارجی در مدارس را منع نکرده است، منتها اجرایی نشده است.

ابطحی تصریح کرد: بنابراین معتقدیم زبان‌های دیگر هم این قابلیت را دارند که با انتخاب خودِ دانش‌آموز در مدارس تدریس شوند. این موضوع در مجلس مطرح بود، منتها عده‌ای جنجال راه انداختند که می‌خواهند زبان انگلیسی را در مدارس حذف کنند در حالی که هیچ انسان عاقلی خواهان حذف یک زبان بین‌المللی نمی‌شود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: نباید تدریس زبان انگلیسی در مدارس اجبار باشد. معتقدیم آن قدر که برای زبان انگلیسی کار می‌کنند روی زبان فارسی کار نمی‌کنند. دانش آموزان کشور زبان فارسی را هنوز خوب بلد نیستند. همچنین بر این باوریم که وقتی زبان انگلیسی در مدارس تدریس می‌شود نباید محتوای آن ترویج فرهنگ غرب باشد بلکه باید با فرهنگ ایرانی و اسلامی عجین باشد. داستان‌های فارسی و افسانه‌های اساطیری را باید به زبان انگلیسی به دانش آموزان آموزش دهیم.

وی افزود: این طرح را نماینده ملایر به مجلس ارائه داد که ۵۷ نماینده آن را امضا کردند و باید در صحن مطرح شود که اگر رأی آورد به کمیسیون آموزش ارجاع داده خواهد شد تا این کمیسیون اصلاحات لازم را انجام دهد. در صورت تصویب، چند زبان خارجی مورد تأیید شورای عالی آموزش و پرورش در مدارس تدریس خواهد شد. در برخی مدارس آلمان زبان چینی آموزش داده می‌شود چرا که چین قدرت دوم اقتصادی جهان است و آلمان‌ها اهمیت آن را به‌خوبی درک کرده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1398/08/04
پایان دوره مجلس،وخودنمایی بعضی ازنماینده های بیسوادی که یلخی وباحداکثر15هزاررای به مجلس بیخاصیت راه پیداکردند...!
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/08/04
اقای نماینده واقعا شاهکاری
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1398/08/04
متاسفم برای این نماینده . چه محسناتی داره چه ترقی و اشتغالزایی داره از کجا و با چه معیاری معلم و کتاب تهیه کنیم . عربستان و دنیا دنبال زبان چینی رفتن ما دنبال ...
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/08/04
بنظر من دنبال زبان چینی بخصوص و سایرزبانها باید رفت . انگلیسی اشباع شده اما المانی اسپانیایی فرانسه و بخصوص شرق اسیا رو باید دنبال کرد. مهندسان و کارشناسان حوزه های مختلف ایران باید به تمام دنیا اعزام بشن . علم را بیاموزید هرچند در سین (چین)باشد بنظر شما پیامبر میدونست روزی چین ابرقدرت اخر زمان میشه ؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1398/08/04
جالبه اکثر نمایندگان نزدیک انتخابات زبان باز میکنند.
پاسخ ها
..
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۵
قبول دارم
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1398/08/04
وقتی پارلمان یک کشور دست یه مشت بنجل و عمله ی فکری و فرهنگی میافته عاقبت همین میشه باید بحال این مملکت با نماینده های بیسواد و نادان باید گریست
Japan
11:56 - 1398/08/04
یعنی چه مثلامشهدیایادبگیر.مونمودونم کجایه
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1398/08/04
با سلام خدمت نماینده دانا، به عرض حضورتان میرسانم که ما زبان محلی نداریم به اونها میگن لهجه زبان رسمی کشور ما فارسی است.
United States
12:25 - 1398/08/04
اگه میخوایم یک کشور واحد داشته باشیم زبان تدریسی فقط باید فارسی باشه!
وگر نه هرچه بیشتر به تجزیه کشور نزدیک میشیم
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/08/04
بهترین زبان ترکی برای مدارس بعضیا هم خوششون میاد
پاسخ ها
BEHRUZ
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
اکثریت نسبی جمعیت کشور هم تورکها هستن.
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1398/08/04
خاک عالم, ما اینها نماینده مونن, وای بحال مردم عادی مون
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1398/08/04
نمیشه نماینده ها لال شن
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1398/08/04
شما همون انگلیسی رو هم نتونستین درست اجرا کنین که مجبور نشن بچه ها برن کلاس بیرون کیفیت و درست کنین البته اگه دلتون خواست که نمی خاد ازمایشگاه مدارسو تجهیز کنینن البته اگه دلتون خواست که نمیخاد باعثه تاسفه
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/08/04
مرد حسابی فارسی زبان اصلی این کشور هست یعنی من توی رشت نشاء مدرسه میرم بیاید رشت نشاء ای حرف بزنم نمیدانم چرا پر شده در مجلس از آدمها کم سواد عزیزانی که در انتخابات شرکت میکنند چگونه به افراد رای میدهند :!!!
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1398/08/04
برادر اقتصاد این عزیزان را درست کن
تدریس زبانش پیشکش.....
این مسقره بازیها چیه؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/08/04
گيلکي رو توي گيلان اموزش بديد من خودم انقد تمرين کردم که تونستم يادش بگيرم هيچ اموزش گري نداشتم
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/08/04
گيلکي رو توي گيلان اموزش بديد من خودم انقد تمرين کردم که تونستم يادش بگيرم هيچ اموزش گري نداشتم
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1398/08/04
همچین مجلسی نمیخوایم طرهارو نظر سنجی عمومی بزارین مردم خودشون راه بهتری رو پیدا میکنن اینا فقط بلدن همدیگه رو خونه هاشون دعوت کنن
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1398/08/07
شما چه اینو اجرا کنید یا نه.من به شخصه زبانم مادریمو میخونم بتر از فارسی و هرزبان دیگری.کسی که زبان مادریشو خوب یادنگرفته باشه بیسواده.من کوردم و زبان من کوردی است فارسی دومین زبانی است که من یاد میگیرم.تو مدارس ما هم خیلی وقتا ادبیات کوردی میخونیم.باید کوردی اصیل رو یادبگیرم نه کوردی که بیشترش فارسیه.زمانی دایکی من کوردیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج