سهامداران قبلی هپکو خلع ید شدند
۹۲۳۶۴۹
۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
۷۵۰۵ 
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سهامداران قبلی هپکو خلع ید شدند و این شرکت در شرف واگذاری به بخش خصوصی است.

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سهامداران قبلی هپکو خلع ید شدند و این شرکت در شرف واگذاری به بخش خصوصی است.

علیرضا صالح رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در مورد مجمع عمومی فوق‌العاده هپکو که قرار بود امروز در تهران برگزار شود، گفت: مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت هپکو به عقب افتاد و با تنفس 10 روزه کاری همراه شد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی تأکید کرد: ان‌شاءالله در مجمع آینده در مورد هپکو تصمیم می‌گیریم و این شرکت از خریداران قبلی (هیدرو اطلس) خلع ید شده و هپکو در شرف واگذاری به بخش خصوصی است.

به گزارش فارس، امروز مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو قرار بود ساعت 10 در محل دفتر مرکزی این شرکت در تهران برگزار شود که با اعلام یکی از مدیران شرکت، مجمع عمومی با 10 روز کاری تنفس روبه‌رو شد.

مدیر منابع انسانی دفتر مرکزی هپکو به خبرنگار فارس گفت: با توجه به اینکه سهامدار عمده هپکو یعنی سازمان خصوصی‌سازی 60.72 درصد سهام را در اختیار دارد و قرار بود این سهام از سازمان خصوصی‌سازی و از طریق فرابورس به بخش خصوصی منتقل شود که تا این تاریخ انجام نشده و بنابراین مجمع با 10 روز کاری با تنفس همراه شد.

 شرکت هپکو اولین بار در سال 86 به بخش خصوصی واگذار شد و سهامدار عمده آن شرکت واگن‌سازی کوثر با 60.72 درصد سهام بود که بعداً به علت عدم ایفای تعهدات این خریدار خلع ید شده و خریدار دوم شرکت هیدرواطلس جایگزین شد که خریدار دوم هم به دلیل عدم توان در ایفای تعهدات خود براساس وکالت‌هایی که به سازمان خصوصی‌سازی داده بود، خلع ید شده و در نهایت سهام عمده این شرکت به سازمان خصوصی‌سازی به نمایندگی از دولت برگشت داده شد، اما طبق قانون 60.72 درصد سهام این شرکت باید از طریق فرابورس به بخش خصوصی دارای اهلیت واگذار شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1398/08/08
چرا باید فساد اینقدر سیستماتیک باشد که کارخانه ی با این عظمت را به خاک سیاه بنشانند وبا رانت پولهای میلیاردی به جیب بزنند و در نهایت این کارگر است که باید تاوان این فساد را بدهد ،برای احقاق حقوق حقه خود بازداشت وزندانی شود و در نهایت با منت آ زاد شود؟
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1398/08/08
انشالله احمدپور هم بندازن بیرون و قیمت هر سهمش ۱۰۰۰تومن بشه تا پایان سال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج