۲۰ سال حبس در انتظار جاعلِ کلاهبردار
۹۲۳۸۹۲
۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
۹۹۹۰
رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری فردی کلاهبردار که با جعل امضاء مسئولان نهادهای دولتی از شهروندان اخاذی و کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

خبرگزاری مهر: رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری فردی کلاهبردار که با جعل امضاء مسئولان نهادهای دولتی از شهروندان اخاذی و کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

سرهنگ سعید راستی در تشریح این خبر، گفت: با دریافت چند شکایت مردمی با موضوع کلاهبرداری، مال باختگان در اظهارات مشابهی، بیان کردند با فردی که مدعی بوده از کارکنان مهم نهادهای دولتی است، آشنا شده اند و مبالغی را به وی به امید اینکه مشکل اداری آنها را حل کند، پرداخت کرده اند ولی با پرداخت وجوه از متهم خبری ندارند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با شکایت های ارایه شده از سوی مال باختگان، موضوع در دستور کار کارکنان پلیس امنیت عمومی قرار گرفت و مخفیگاه وی در حوالی محله نیروی هوایی مورد شناسایی قرار گرفت و در نهایت نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت.

وی بیان داشت: با هماهنگی مقام قضائی صبح روز چهارشنبه هشتم آبان تیمی از مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت در یک عملیات ویژه پلیسی، موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

راستی در ادامه بیان داشت: متهم به پلیس امنیت منتقل ودر انجام بازجویی های تخصصی، متهم لب به اعتراف گشود و به دریافت مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال در آخرین فقره کلاهبرداری اعتراف کرد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت افزود: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که وی سابقه دار بوده و پیش تر با عناوین مختلف از قبیل جعل عنوان مشاغل دولتی و خصوصی دستگیر شده است.

وی افزود: متهم با حکم قاضی پرونده به ۲۰سال حبس محکوم و روانه زندان شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج