پمپئو: عراق و لبنان باید از نفوذ ایران خلاص شوند
۹۲۶۵۹۰
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۵
۱۶۹۳۳ 
وزیر امور خارجه آمریکا که امروز (جمعه) به مناسبت سی‌امین سالگرد فروریزی دیوار برلین، به دیدار صدر اعظم آلمان در پایتخت این کشور رفته در یک سخنرانی، روسیه را متهم به "قتل مخالفان سیاسی خود" و چین را متهم به در پیش گرفتن "تاکتیک‌های وحشتناکی که مردم آلمان شرقی سابق با آنها آشنا هستند" کرد.

ایسنا: وزیر امور خارجه آمریکا که امروز (جمعه) به مناسبت سی‌امین سالگرد فروریزی دیوار برلین، به دیدار صدر اعظم آلمان در پایتخت این کشور رفته در یک سخنرانی، روسیه را متهم به "قتل مخالفان سیاسی خود" و چین را متهم به در پیش گرفتن "تاکتیک‌های وحشتناکی که مردم آلمان شرقی سابق با آنها آشنا هستند" کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا عنوان کرد: ائتلاف نظامی ناتو باید رشد یافته و تغییر کند در غیر این صورت با خطر منسوخ شدن روبرو می‌شود.

پمپئو: سربازان‌مان در سوریه می‌مانند

پمپئو در یک جلسه پرسش‌ و پاسخ بعد از ایراد یک سخنرانی در شهر برلین به مناسبت سی‌امین سالگرد فرو ریختن دیوار برلین اظهار کرد: اکنون ۷۰ سال از تشکیل ناتو می‌گذرد و حالا این ائتلاف نیاز دارد به اینکه رشد یافته و تغییر کند. این ائتلاف لازم است با واقعیت‌های جهان امروز و چالش‌های امروز مواجه شود.

وزیر خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: اگر کشورها فکر می‌کنند می‌توانند از مزیت امنیتی ناتو بدون تامین منابع مورد نیاز این ائتلاف بهره ببرند و اینکه به تعهداتشان پایبند نباشند، خطر غیر موثر شدن یا منسوخ شدن ناتو به وجود می‌آید.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه این اظهاراتش مدعی شد، "کشورهای آزاد با کشورهای غیر آزاد رقابتی بر سر ارزش‌ها دارند".

او همچنین در سخنرانی در برلین درباره درس‌های سقوط دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ گفت: همه ما غربی‌ها در دوران بعد از آن لحظه غرور آمیز راه خود را گم کردیم.

او گفت: ما فکر کردیم می‌توانیم منابع‌مان را از ائتلاف‌ها و ارتش‌هایمان دور سازیم و وارد مسیر دیگری کنیم اما ما اشتباه می‌کردیم.

وی افزود: امروز روسیه تحت رهبری یک افسر سابق ک.گ.ب که زمانی در منطقه درسدن آلمان مستقر بود به همسایگانش حمله می‌کند و مخالفان سیاسی خود را به قتل می‌رساند. در چین هم حزب کمونیست چین در حال شکل دادن به نسخه جدیدی از خودکامگی است.

او تصریح کرد: پس بیایید با یکدیگر متحد بمانیم و به عنوان همپیمان کنار یکدیگر بایستیم.

وزیر امور خارجه آمریکا عنوان کرد: کشورهای غربی و آزاد مسئولیت دارند تا جلوی تهدیدات علیه مردم‌ ما از جانب دولت‌هایی مثل چین، روسیه و ایران را بگیرند.

وی تصریح کرد: آمریکا و هم پیمانانش باید از آن چیزهایی که با سختی فراوان در سال ۱۹۸۹ به دست آمدند دفاع کرده و تصدیق کنند که ما در رقابتی بر سر ارزش‌ها با کشورهای غیر آزاد هستیم.

پمپئو در ادامه با کنایه زدن به اروپا و اشاره به موارد اختلاف برانگیز در روابط واشنگتن و برلین گفت: دفاع از لیبرال دموکراسی در عین حال به این معنی است که نگذاریم تامین انرژی اروپا به امیال ولادیمیر پوتین از طریق پروژه خط لوله انتقال گاز نُرد استریم ۲ از روسیه به آلمان اتکا یابد.

او همچنین نسبت به نیت شرکت‌های چینی برای ایجاد شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه بعد از کوتاهی دولت آلمان از کنار گذاشتن شرکت هوآوی از زیرساخت‌های نسل بعدی تلفن همراه خود هشدار داد.

وزیر خارجه آمریکا در عین حال با یادآور شدن چالش‌های میان شرکای داخل ناتو از جمله جدا شدن فرانسه در دهه ۱۹۶۰ از ساختار فرماندهی این ائتلاف بحث‌های راه افتاده پیرامون اظهار نظرهای جنجالی اخیر ماکرون درباره ناتو را "سر و صدای بیهوده" توصیف کرد.

او تصریح کرد: ما هرگز نمی‌توانیم همه چیز را بدیهی بدانیم و فرض بگیریم اگر یک زیرساختی وجود دارد، با اتکاء به نیروی خودش به موجودیتش ادامه می‌دهد و قرار است ذاتا موثر و کارآمد بماند.

وی همچنین گفت: ما باید به مردم عراق و لبنان کمک کنیم تا-به زعم وی- از دست نفوذ ایران خلاص شوند.

درباره سوریه نیز پمپئو گفت سربازان ما در سوریه می‌مانند و از اروپا می‌خواهیم که برای کمک به کردها به ما بپیوندد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1398/08/17
یانگی بلوف نزن رزمندگان اسلام باقوت تمام بیرونتان میکنند
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
یانکی نه یانگی بی سواد
درست میشه آخر
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
توی کدام دوران تاریخی زندگی میکنی، صدامممممممم را میشنوی.....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
فضولی کشته ما را ملت خودمون گرسنه اند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
بیسواد داغون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
به حق پنج تن
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1398/08/17
همه رو محکوم میکنه جز خودشون
پاسخ ها
بدون نام
Sweden
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
از شما یاد گرفته:
همه بد هستند فقط ما خوبیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
ایراد از خودتونه
United States
21:33 - 1398/08/17
وقتی که دولت قانونی سوریه اجازه نمی دهد برای چه خاک سوریه رو اشغال کردید چون فقط برای ابرقدرت بودن تان و حمایت از اسرائیل این غلط ها رو میکنید
United States
22:42 - 1398/08/17
واقعا باهاش موافقم. ایران همش غرب رو متهم به دخالت تو خاورمیانه میکنه در حالیکه خودش یه سر اشوبه! دولتی که به مردم خودش رحم نمیکنه دلش برای کشورهای همسایه بسوزه؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
عالی گفتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
نابغه غرب زده یک سوال دارم...آیا جغرافیا بلدی؟ایران در خاورمیانه است یا کشورهای غربی؟ایران از آشوب در خاورمیانه بیشتر ضرر میکنه یا کشورهای غربی؟
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/08/17
به این احمق متکبر بگوئید دوران قلدری شما تمام شده. ملت لبنان و ملت عراق و سوریه و یمن ایران را دوست خود می دانند. و تفرقه افکنی و دلار ریختن برای ادامه این تفرقه راه به جایی نمی برد. بهش بگید بیجاره اگر رهبر عزیز جمهوری اسلامی لب تر کند ، طرفداران ایران در این کشورها بلایی به سرتان خواهند اورد که همگی دستپاچه بشید و التماس اقای روحانی و ظریف بکنید. از صبر انقلابی ملت و رهبر و دولت ایران سوء استفاده نکنید. که. برایتان جبران ناپذیر خواهد بود. انشاالله
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1398/08/17
انشاالله
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
وهابیها آرزوشونو به گور خواهند برد
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1398/08/18
کاملا صجیح بیان کردند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
مردم عراق ولبنان دخالت هیچ کشوری نمیخواهند نه ایران ونه امریکا
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1398/08/18
اگر در این کشورها رای گیری شود همه میدانند که کشورها میخواهند از شر امریکا راحت شوند ، سربازان شیطان بزرگ در حال دزدی نفت از کشورهایی هستند که خودشان ویرانش کردند، چگونه ژشت نجات بخش میتوانند بگیرند در مقابل کشوری مانند ایران که برادرانه به کمک شیطان زدگان شتافت و امریکا را رسوا نمود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
امریکا دوست و موجب آرامش کشور ها و مردم است
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1398/08/18
راهش بلوا و آشوب نیست اشتباه می روید .
Iran, Islamic Republic of
02:30 - 1398/08/18
مردیکه عوضی مثل بشکه پرازنجاست هست .موقعی که دهانش رابازمیکندبوی گندش همه دنیا را فرا میگیرد
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1398/08/18
خواسته ماه هم همینه . چراغی که به خانه واجب است به مسجد حرام است
پاسخ ها
ص
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
میگن یکی داشته نصف شبی چراغای مسجدو باز میکرده گفتن چرا اینکارو میکنی گفته چراغی ک به خانه رواست ب مسجد حرام است
United Arab Emirates
21:39 - 1398/08/18
امریکای شیطان تو که نود درصد بیشتر دنیا رو تحت سلطه داری خون ملتهای مظلوم رو می نوشی باز سیر نشدی حالا به دو کشور عراق و لبنان چشم دوختی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج