چرا وکیل همسر اول نجفی، وکیل نجفی شد؟
۹۲۶۷۸۴
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
۴۲۵۹
وکلای آقای نجفی من و آقای گودرزی هستیم و هر گونه اظهارنظری لازم باشد، ما باید انجام دهیم. برخی گفته‌ها که از من نقل شده است، صحت ندارد و برای من جای تعجب است که چطور از زبان من حرف‌هایی زده می‌شود.

روزنامه شرق- لاله عقبایی: وکلای آقای نجفی من و آقای گودرزی هستیم و هر گونه اظهارنظری لازم باشد، ما باید انجام دهیم. برخی گفته‌ها که از من نقل شده ‌است، صحت ندارد و برای من جای تعجب است که چطور از زبان من حرف‌هایی زده می‌شود.

چرا وکیل همسر اول نجفی، وکیل نجفی شد؟

آشنایی من با خانواده نجفی به چندین سال قبل برمی‌گردد. البته سال گذشته در پرونده جدایی آقای نجفی و خانم تابشیان هم وکیل خانم تابشیان بودم و وکالت آقای نجفی را یک همکار دیگرم که از دوستان من است، برعهده داشت اما من شخصا با آقای نجفی درباره این پرونده در ارتباط بودم. هنگامی که موضوع قتل مرحوم میترا استاد پیش آمد، خانم تابشیان مرا در جریان گذاشت و از من خواست وکالت دکتر نجفی را برعهده بگیرم که من نیز قبول کردم.

سپس آقای علیزاده‌طباطبایی که از وکلای قدیمی هستند، با من تماس گرفتند و خواستند ایشان هم در این پرونده حضور داشته باشند. من به رسم امانتداری فردای روز حادثه وقتی آقای نجفی را در دادسرا دیدم، به ایشان پیغام آقای علیزاده‌طباطبایی را رساندم و ایشان هم پذیرفتند. من با وکالت‌نامه و با سربرگ خودم اعلام وکالت کردم. اما بعد از مدتی بنا بر دلایلی که در صورت صلاحدید خانواده نجفی درباره آن صحبت می‌کنند، آقای علیزاده عزل شدند. با اینکه چند بار آقای نجفی از ایشان خواستند خودشان استعفا دهند اما آقای علیزاده‌طباطبایی قبول نکردند و آقای نجفی مجبور به عزل شدند.
وکیل‌مدافع نجفی درباره برخی از اطلاعات پرونده و زندگی شخصی نجفی که به نقل از او منتشر شده است، گفت: من به‌عنوان وکیل به رسم امانتداری درباره مسائل پرونده چه پرونده طلاق (که البته این طلاق واقع نشد) و چه در پرونده قتل مرحوم میترا استاد تنها با شخص موکلانم در ارتباط بودم و صحبت کردم و کلامی در این‌باره با اشخاص دیگری حتی همکاران صحبت نمی‌کردم چراکه این کار از اخلاق حرفه‌ای وکالت به‌دور است و در شأن یک وکیل نیست. بنابراین هر ادعایی در این‌باره را به‌شدت تکذیب می‌کنم.
وی گفت: چند روز بعد از حادثه نیز خانواده دکتر نجفی با توجه به تجربه کاری و سابقه درخشان آقای گودرزی از وی نیز درخواست کردند پرونده وکالت آقای نجفی را قبول کنند که آقای گودرزی هم وارد پرونده شدند. وی گفت: محوریت دفاع ما بر قتل شبه‌عمد است که بر همین اساس نقض دیوان شکل گرفته و پرونده به هیئت کارشناسی ارجاع شده است.

وی درباره اینکه چرا با وکیل دیگری در این پرونده همکار شده‌ است، گفت: این عرف است که هر متهم می‌تواند چند وکیل داشته باشد و ما وکلا هم در برخی پرونده‌ها با هم همکار می‌شویم مثلا آشنایی من با آقای علیزاده‌طباطبایی هم همین‌طور بود که ما در چند پرونده با هم همکار شده‌ بودیم؛ آن هم به خواست موکلمان وگرنه هر کدام از ما دفتر مستقل و شخصیت کاری مستقل داریم. در این پرونده هم با آقای گودرزی که اتفاقا وکیل کارکشته و متخصص در امور جنایی هستند، افتخار همکاری داشتم.

عقبایی درباره اینکه آیا پرونده قتل میترا استاد ناگفته‌هایی دارد، توضیح داد: هر پرونده‌ای ناگفته‌هایی دارد همه‌چیز را در پرونده‌ها نمی‌توان رسانه‌ای کرد. درباره پرونده قتل مرحوم استاد هم ما تا جایی که قانون، موکلمان و منافع او اجازه می‌دهد، صحبت می‌کنیم. مثلا درباره اخذ رضایت از خانواده استاد هم ما سعی کردیم مذاکرات محرمانه باشد تا به دور از جنجال‌های خبری و اظهارنظرهای غیرکارشناسی کار در آرامش پیش برود. اما اطمینان می‌دهم گفته‌هایی که از جانب من درباره پرونده جدایی آقای نجفی از خانم تابشیان و پرونده اخیر بیان شده‌ است، صحت ندارد.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1398/08/18
میترا خودکشی کرده پای نجفی را چرا کشیدی وسط اقای وکیل
Germany
11:03 - 1398/08/18
چرا.درد..بیدرمونش.کردین.نجفیرو.یک.آدم.باهوش.متوست.میتونه...موزوع.رو.روشن..کنه.
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1398/08/18
اینم از عاقبت زن بازی. آخرشم تو سخت ترین شرایط فقط زن اول به دردش خورد
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
واقعا
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
واقعا
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/08/18
خودروی لکسوس و آمادگی برای پرداخت سکه های مهریه ،......چهره های نورانی و ملکوتی و درآمدهای صدها میلیاردی! عجب زمونه ای شده !!
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/08/18
آقا وکیل اینجوری پول بیشتری به جیب میزنه چراکه نه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
تمام وکلای دادگاه درایران کارشان فقط برای پول هست
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1398/08/18
نکنه پای زن اولش توی این قتل باشه
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1398/08/20
پدر پول بسوزد که در آمد پدرم عالم وپول گرفته مو همچنان بی خبرم بش قران داشتمی دگر چه غم داشتمی تاروم پیش شاطر یکی دوتا نون بخرم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج