عرضه‌ی خودرو با کسری قطعه به بازار
۹۲۶۸۰۳
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
۵۶۸۹
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو اصفهان با اعتقاد بر اینکه شرکت‌های خودروساز عامل افزایش قیمت در بازار هستند، گفت: در حالی که شرکت‌های خودروساز با افزایش قیمت مانع ضرر خود می‌شوند، از سوی دیگر این شرکت‌ها در بازار آزاد تهران و دیگر شهرها دلال‌هایی دارند که از طریق آنها خودروهایشان را با قیمت بالا می‌فروشند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو اصفهان با اعتقاد بر اینکه شرکت‌های خودروساز عامل افزایش قیمت در بازار هستند، گفت: در حالی که شرکت‌های خودروساز با افزایش قیمت مانع ضرر خود می‌شوند، از سوی دیگر این شرکت‌ها در بازار آزاد تهران و دیگر شهرها دلال‌هایی دارند که از طریق آنها خودروهایشان را با قیمت بالا می‌فروشند.

حمیدرضا قندی با بیان اینکه متأسفانه دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا هنوز تعهدات سال ۱۳۹۷ خود را تحویل برخی مشتریانشان نداده‌اند، اظهار کرد: این شرکت‌ها خودروهای خود را پیش‌فروش می‌کنند، اما متأسفانه در زمان موعد قادر به تحویل تعهد خود به مشتریانشان نیستند که این موجب افزایش قیمت و نوسانات بازار خودرو شده است.

وی توضیح داد: مثلاً پراید و تیبا به عنوان ارزان‌ترین خودروهای شرکت سایپا باید به صورتی وارد بازار شود که با نیاز آن، همخوانی داشته باشد، اما زمانی که این خودروها وارد بازار نمی‌شود شاهد نوسانات شدید قیمت خودرو خواهیم بود.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو اصفهان افزود: درحالی که دو ماه پیش قیمت پراید ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، اما اکنون با ۵ میلیون تومان افزایش به ۴۶ میلیون تومان رسیده است که دلیل آن فاکتور نشدن و عرضه پایین این خودرو از سوی شرکت سایپا است.

وی تأکید کرد: به‌طورقطع عرضه کم و محدود خودرو و بالا رفتن تقاضای مشتریان باعث افزایش قیمت آن در بازار می‌شود و در حال حاضر ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۳ میلیون و ۲۰۶ صندوقدار V۸ بالای ۱۰۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

قندی افزود: چهار ماه پیش شاهد افت شدید حتی ۳۰ میلیون تومانی بر روی خودروهای ۱۰۰ میلیونی بودیم، اما اکنون محصولات ایران‌خودرو در حدود ۱۰ میلیون و سایپا در حدود ۶ میلیون تومان گران شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه به‌طور معمول بازار، قیمت خودرو را مشخص می‌کند و بازار دست دلالان نیست، افزود: متأسفانه شرکت‌های خودروساز محصولات خود را به بازار عرضه نمی‌کنند، از سوی دیگر خودروهای موجود در نمایشگاه‌ها متعلق به مصرف‌کنندگان است و بنگاه‌داران با توجه به قیمت سایت‌های مختلف همچون دیوار، باما و شیپور و ... خودروها را قیمت‌گذاری می‌کنند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو اصفهان در مورد نظارت بر روی سایت‌های مختلف فروش، گفت: با توجه به غیرقانونی بودن این سایت‌ها در زمان افزایش شدید قیمت خودرو در بازار، با پیگیری صورت گرفته آنها قیمت‌ها را حذف کردند، اما پس از آرام شدن بازار، دوباره این سایت‌ها اقدام به قیمت‌گذاری خودروها کردند، بااین‌وجود هنوز هیچ نظارتی بر نرخ خودروها در این سایت‌ها نیست.

وی ادامه داد: شرکت‌های خودروساز با افزایش قیمت مانع ضرر خود می‌شوند، از سوی دیگر این شرکت‌ها در بازار آزاد تهران و دیگر شهرها دلال‌هایی دارند که از طریق آنها خودروهایشان را می‌فروشند.

قندی توضیح داد: باوجودی خودرو سراتو عملاً تولید نمی شود و شرکت توان تحویل تعهدات محدود خود را ندارد، قیمت آن را ۲۹۵ میلیون تومان اعلام کرده، در حالی که این خودرو در بازار ۲۸۵میلیون تومان است و این نشان می‌دهد خود شرکت‌ها عامل افزایش قیمت‌ها هستند.

به عقیده این فعال بازار خودرو، اگر ماشین به اندازه کافی به بازار عرضه شود دیگر شاهد افزایش قیمت خودرو نخواهیم بود.

قندی تأکید کرد: در حالی که کارخانه پارس‌خودرو توان عرضه تعهدات سال ۱۳۹۷ محصولاتی همچون ساندرو، ال ۹۰ و برلیانس را ندارد، به جای آن می‌خواهند با تاخیری پنج ماهه خودروهای ساینا، تیبا، پراید و ... را به مشتریانش تحویل دهد، زیرا خودرویی برای عرضه در بازار ندارند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های خودرو امروز با مشکل کمبود قطعه مواجه هستند، اظهار کرد: دلخوشی خودروسازان این بود که با کمک پژو فرانسه مشکل تامین قطعات خود را حل کنند، اما با خروج پژو از ایران به دلیل ناتوانی قطعه‌سازان داخلی، دوباره با کمبود و نبود قطعات مواجه شدند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان خودرو اصفهان تصریح کرد: متاسفانه امروز هر خودرویی وارد بازار می‌شود با کسری قطعه مواجه است، مثلاً سنسور ۲۰۶ و رینگ‌اسپرت تمام خودروهای ایران‌خودرو حذف شده است و یا پراید بدون کاتالیزور تحویل نمایندگی‌ها می‌شود و نمایندگی ناچار است با تأخیر و پس از خرید قطعه خودرو را تحویل مشتری دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1398/08/18
سال رونق اقتصادی کی بود؟؟ژاپن مسلمون نیستن ولی ماشین هایی که تولیدمیکنن بازار دنیارا مال خودش کرده چرا؟چون صداقت دارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
پس چرا ماشینهای انگلیس و اسپانیا نمیتونن بازارهای دنیا رو تسخیر کنن
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
گرون فروش بودن کم فروش هم شدن. خدا اخر وعاقبت مردم بدبخت و رها شده رو به خیر کنه....
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1398/08/18
چرا رییس جمهور قدرت این را ندارد که جلوی گرانی این خودرو سازان داخلی را بگیرد وفقط شعار میدهد که ارزان میشور!!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
رییس‌جمهور به کدوم شعارش عمل کرده که از بقیه انتظار داری
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1398/08/18
تعرفه های بالای واردات خودرو مردم را مسخره و بازیچه دست خودروسازان کرده
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/08/18
اگر خودرو سازان نمیتوانند نیاز کشور را تامین کنند چرا دولت واردات خودرو کارکرده را با تعر فه پایین آزاد نمیکند
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/08/18
خودروسازها بجای عمل به تعهدات خود خودروها روبه دلال‌ها می‌دهند و پورسانت می‌گیرند
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1398/08/18
خودروساز ها بجای عمل به تعهدات خود خودروها روبه دلالها می‌دهند و پورسانت می‌گیرند
United States
12:45 - 1398/08/18
کاش ریاست محترم قوه قضائیه دستور می دادند مدیران دو شرکت دزد ایران خودرو و سایپا را که خون مردم را تو شیشه کردند به سزای اعمالشان برسانند واقعا"که جامعه را بر گرانی خودرو ملتهب کردند این دو شرکت شما که خودرو ندارید غلط میکنید تبت میکنید پیش فروش میکنید
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1398/08/18
امثال سال رونق تولید ملی بود دیگه نه
پاسخ ها
فردیس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
هر نماینده مجلس که به اسم اشتغال از ایران خودرو سایپا دفاع میکند باید سربازان گمنام امام زمان درمورد ان نماینده تحقیقات انجام بدهند ان وقت مشخص میشود برای اشتغال اسث یا برای سودخود
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/08/18
ایا به فکر مردم هستید چرا جلوی این همه بی اعدالتی گرفته نمیشه مگه خودرو باید چقدر افزایش داشته باشد چرا واردات خودرو را ازاد نمیکن.مسولین فقط وعده میدهن یعنی واقعا نمیتونید جلوی این گرانی را بگیرید یا دست مسولین در کار هست
پاسخ ها
بابا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
شک نکن که دستشان تو کار است
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1398/08/18
باید واردات خودرو آزاد شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
قورباغه‌هم‌‌هف‌تیر‌میکشند‌تکزاس
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1398/08/19
این مملکت درست نمیشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج