ماجرای محکومیت ۲۵ میلیاردی پرسپولیس
۹۲۶۸۸۴
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
۸۹۵۲
فسخ قرارداد با بهنام پیشروی کیش تبعات سنگینی را برای پرسپولیس به همراه داشته؛ سرخپوشان حالا در دادگاه کیفری محکوم شده‌اند و محمدحسن انصاری فرد باید با جمع آوری اسناد، باشگاه پرسپولیس را تبرئه کند، آن هم در پرونده ای که شاکی قدیمی ادعای بیست و پنج میلیارد تومانی دارد.

ورزش سه: باشگاه پرسپولیس این روزها با مشکلات مالی بسیار زیادی مواجه است. پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ، دستیاران او و ماریو بودیمیر حدود 2 میلیون یورو برای این باشگاه هزینه خواهد داشت و در کنار آن، موضوع حقوق گابریل کالدرون، بازیکنان فعلی و همچنین خرید مهاجم و شکایت هفت میلیاردی ریحان فیلم و طلب فصل گذشته بازیکنان و طلب سه میلیاردی یک آژانس و دیگر بدهی ها نیز وجود دارد.

حال در چنین شرایطی، سرخپوشان پایتخت با یک محکومیت جدید روبرو شده اند: پرداخت 25 میلیارد تومان به اسپانسر سابق یعنی بهنام پیشروی کیش که قرار بود در لیگ چهاردهم، 30 میلیارد به این باشگاه بپردازد! این اسپانسر قدیمی حالا بعذ از شکایت از سیاسی موفق شده علیه سیاسی به عنوان نماینده باشگاه حکم بگیرد، حکمی در راستای فسخ غیر قانونی قرارداد اسپانسری.

حمیدرضا سیاسی؛ احیای کابوس قدیمی!

پس از باخت به تراکتور، پرسپولیسی ها از خواب بلند شدند و شنیدند که علی دایی از سمت خود اخراج و حمید درخشان جایگزین او شده است. اما این تنها اتفاقی نبود که روز پس از بازی رخ داد؛ حمیدرضا سیاسی رئیس هیئت مدیره، مدیرعامل باشگاه یعنی رحیمی را نیز برکنار کرد و خود به جای او بر جلوس مدیرعاملی تکیه زد و چند روز بعد با فسخ قرارداد «بهنام پیشروی کیش» خود را به عنوان اسپانسر باشگاه نیز معرفی کرد.

او این تصمیم را با هماهنگی وزارت ورزش گرفت و به وزارت این اطمینان را داد که فسخ با این شرکت، تبعاتی برای پرسپولیس نخواهد داشت. در آن زمان اسپانسر پرسپولیس (بهنام پیشرو) حدود 12.5 میلیارد به باشگاه پرداخت کرد و قرار بود تا پایان فصل 16 میلیارد دیگر نیز بپردازد.

فسخ از سوی حمیدرضا سیاسی، سبب شد تا این شرکت از پرسپولیس شکایت کند. البته ماجرا این است که در دادگاه بدوی پرسپولیس و سیاسی بی گناه شناخته شدند اما رای دادگاه حقوقی و کیفری بر علیه سرخ ها بود. برخی مدعی هستند در دادگاه بدوی نمایندگان از پرسپولیس هم شرکت کرده بودند اما در دادگاه تجدید نظر که زمان عرب بود چنین اتفاقی رخ نداده.

زندانی شدن سیاسی پس از تصمیمات جنجالی او، این فرد را به کابوس پرسپولیسی ها تبدیل کرده بود اما با در آخرین روزهای فصل با حضور نژاد فلاح و سپس طاهری، این کابوس از پرسپولیس رخت بست ولی حالا در آستانه محکومیت 25 میلیاردی، بار دیگر نام مدیر پرسروصدای قرمزها را به زبان ها انداخته است.

ماجرای محکومیت پرسپولیس

ماجرای بهنام پیشرو و پرسپولیس در لیگ چهاردهم و برخی اتفاقات دیگر که ریشه در ملاقات جنجالی با پرز داشت دست به دست هم داد و منجر به بازداشت حمیدرضا سیاسی شد اما این پایان کار نبود. در آن زمان خواجه وند سخنگوی باشگاه در این خصوص تائید کرد که سیاسی به زودی از زندان آزاد خواهد شد ولی پافشاری شرکت مذکور سبب شد تا قرمزها نتوانند در نقل و انتقالات زمستانی هم مدیرعامل خود را در کنار تیم داشته باشند. نکته جالب این که سیاسی یک بار این قرارداد را «کاغذ پاره» خوانده بود.

شجاعی وکیل بهنام پیشرو همان زمان از نکته ای پرده برداشت که اشتباه بزرگ حمیدرضا سیاسی و امیر خادم را نشان می‌داد. او در پاسخ به این شایعه که آیا شرکت شما قبل از قرارداد با پرسپولیس وجود خارجی نداشت، گفت: «این اهمیت چندانی ندارد و مشکلی را حل نمی‌کند، چرا که وزارت ورزش و نماینده آن و حتی باشگاه پرسپولیس باید قبل از عقد این قرارداد شایستگی این شرکت را احراز می‌کردند که این اتفاق نیفتاد و آنها در این مورد اهمال کرده‌اند».

مدیر این باشگاه نیز روز 16 آذر 93 در پاسخ به این سوال که چرا از شکایت خود کوتاه نمی‌آیند، گفت: «متاسفانه سیاسی قرارداد را یک طرفه فسخ کرد و من را که به عنوان نماینده اسپانسر در باشگاه حضور داشتم را از ساختمان اداری بیرون کرد. این را می‌توانید از رسول خادم بپرسید که در جلسه باشگاه با شرکت بهنام پیشرو کیش حضور داشت.»

انصاری فرد چه می‌کند؟

آن زمان بهنام پیشروی کیش حدود 12.5 میلیارد به پرسپولیس پرداخت و همین مبلغ را در شکایت نامه نخست، درخواست کرد. آن ها همچنین 12.5 میلیارد دیگر بابت غرامت می‌خواستند که حالا رقم 25 میلیاردی را پدید آورده اما گذشت زمان احتمالا سبب می‌شود تا محکومیت سرخپوشان بیشتر و بیشتر شود.

گویا هنوز ابلاغیه دادگاه که تازه حکم آن قادر شده به پرسپولیس نرسیده اما انصاری فرد در نظر دارد تا در دادگاه تجدید نظر ثابت کند که این فسخ از سوی شخص حمیدرضا سیاسی صورت گرفته و ارتباطی به باشگاه پرسپولیس ندارد. فعلا سیاسی تنها 10 میلیون تومان جریمه در حق دولت شده اما در صورتی که وکلای حقوقی پرسپولیس دست به کار بزرگی زده و او را محکوم کنند، به نوعی ماجرا برای قرمزها تمام خواهد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1398/08/18
لنگیا نگران نباشند همونجوری که مسعود بدهی های بیشمار لنگ رو داد این یکی رو هم از بیت المال خواهد داد
پاسخ ها
خوزستان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
لطفا"کیسه حرف نزن دهنت روببند تو نه فوتبالی هستی ونه تماشاگرفوتبالی سکوت سکوت
خوزستان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
حسن زاده نه فوتبالی هست ونه میدونه فوتبال یعنی چی فقط ازروکتاب می نویسه خاک تو سر این فوتبال
کیسه فروش ابیم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
من یه کیسه فروش حمومیم
علیلم
ذلیلم
فقیرم
سوراخم
به من کمک کنید
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/08/18
بالاخره امسال همه بسیج شدندکه پرسپولیس رابزنند.ولی شماهمه ..ما وخدا...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
خب اونوقت که دزدان بیت المال خرجتان میکردندخدایی نبود الان یادخداافتادید!!!نترس سلطانی فرهستش
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1398/08/18
حاجی انصاری داره گندش درمیاد.
دوستان هم دارند می روند.
هدایتی
فتاحی
حسن زاده
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1398/08/18
یاخدا.۲۵میلیارد ازاون اسپانسربعد اسپانسرجدید دراون فصل اونوقت میگفتن تاج کبیر بازیکن گرفته گریه میکردن لنگی های بدبخت.این د...مثل بقیه لنگی ها تبرئه میشه نترسید .فوتبال کثیف همینه
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1398/08/19
نساجی بخاطر پنجاه میلیون تومان، چهار بازیکن اصلیش از اول فصل تا الان محرومند ودر حال قرار گرفتن در منطقه ی سقوط قرار گرفته اما تیم پایتخت با 25 میلیارد بدهی از جیب مردم خرج میکنه و کسی هم صداش در نمیاد. مملکت فاسد، مدیران فاسد، اگه فوتبالش فاسد نباشه ی جاش میلنگه!!!!
تاج بزرگ آسیا چهارفینال آسیا دو قهرمانی آسیا . لنگ علی عبده هم پشمک حاج عبدالله
United Kingdom
02:27 - 1398/08/19
دزدیاشون داره کم کم رو میشه . طی این چهارسال واقعا گند زدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج