تخلیه ۱۰۰هزار نفریِ بنگلادش با نزدیک‌شدنِ طوفان
۹۲۶۹۰۶
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
۷۹۹۱
با نزدیک شدن طوفان "بولبول" به بنگلادش، مقامات این کشور حدود ۱۰۰ هزار نفر را از روستاها و مناطق کم ارتفاع ساحلی جزایر بنگلادش تخلیه کرده‌اند.

خبرگزاری ایسنا: با نزدیک شدن طوفان "بولبول" به بنگلادش، مقامات این کشور حدود ۱۰۰ هزار نفر را از روستاها و مناطق کم ارتفاع ساحلی جزایر بنگلادش تخلیه کرده‌اند.

تخلیه ۱۰۰هزار نفری در بنگلادش با نزدیک‌شدنِ طوفان

اداره هواشناسی بنگلادش از مقامات محلی و مسئولان دو بندر خواسته است تا با توجه به پیش‌بینی وقوع طوفان و ایجاد امواج دو متری در سواحل این کشور تا اواخر امروز (شنبه) بیشترین هشدار خود را اعلام کنند.

طوفان "بولبول" با حداکثر سرعت باد ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در حال نزدیک شدن به "سونداربانس"، بزرگ‌ترین جنگل حرای جهان است که از بنگلادش و بخشی از شرق هند می‌گذرد.

به گفته مقامات بنگلادش، پیش‌بینی می‌شود که این طوفان حدود ساعت ۸ عصر امروز (شنبه) به سواحل بنگلادش برسد و برنامه‌هایی برای تخلیه حدود ۱.۵ میلیون نفر پیش از وقوع آن وجود دارد.

علاوه بر لغو امتحانات سراسری مدارس این کشور، عملیات در دو بندر مهم بنگلادش به نام‌های "مونگلا" و "چیتاگونگ" به حالت تعلیق در آمده است.

سواحل کم ارتفاع بنگلادش که ۳۰ میلیون نفر جمعیت دارد، به طور مرتب مورد هجوم طوفان‌های قدرتمند قرار می‌گیرد که ویرانی‌های بسیاری در پی دارند. صدها هزار نفر طی چند دهه گذشته در طوفان‌های این کشور که هر ساله بر شدت و دفعات آن‌ها افزوده می‌شود، جان خود را از دست داده‌اند.

با این وجود بنگلادش طی سال‌های اخیر آمادگی‌های خود را در برابر این طوفان‌ها افزایش داده و شمار تلفات را پس از طوفان سال ۲۰۰۷ میلادی که منجر به کشته شدن بیش از ۳۰۰۰ نفر شد، کاهش داده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، در ماه مه سال جاری میلادی (۲۰۱۹)، "فانی" به قدرتمندترین طوفانی تبدیل شد که در مدت پنج سال اخیر بنگلادش را درنوردید اما تنها ۱۲ کشته بر جای گذاشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج