۷ چهره از مردان مخوف پایتخت
۹۲۷۱۳۳
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۱
۲۶۳۵۳
اعضای یک باند که همگی از طایفه فیوج هستند در نقش مامور از گردشگران و مسافران خارجی کف زنی و سرقت می‌کردند.

روزنامه خراسان: اوایل امسال با توجه به افزایش پرونده‌های سرقت از گردشگران خارجی به خصوص مسافران کشور‌های ترکیه، عراق و سوریه گروه ویژه‌ای از ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای تحقیقات ویژه وارد عمل شدند.

کارآگاهان در بررسی این پرونده‌ها پی بردند دزدان با خودرو‌های پراید، پژو ۴۰۵، پژو پارس، پژو ۲۰۶ و هیوندای سانتافه در نزدیکی فرودگاه مهرآباد، بازار تهران و نقاط مرکزی اقدام به شناسایی سوژه‌های خود کرده اند و به بهانه این که همراهشان دلار‌های جعلی دارند یا از اعضای گروهک تروریستی داعش هستند آن‌ها را سوار بر خودرو کرده و سپس با نشان دادن یک کارت و همراه داشتن بی سیم خود را مامور پلیس معرفی و شروع به بازرسی بدنی و کیف‌های طعمه هایشان کرده‌اند و در یک لحظه محتویات داخل کیف، پول و ارز آن‌ها را به سرقت برده اند.

باند حرفه‌ای

کارآگاهان که خود را در برابر یک باند حرفه‌ای می‌دیدند با حضور در یکی از محل‌های سرقت که اطراف خیابان ناصر خسرو بود شروع به بررسی تصاویر دوربین مداربسته کردند و توانستند خودروی پژو ۴۰۵ دزدان را شناسایی کنند. تیم پلیسی در ادامه با به دست آمدن شماره پلاک خودروی دزدان پی بردند که خودرو متعلق به یکی از سارقان سابقه‌دار به نام سهراب است که مدتی قبل به خاطر کف زنی و سرقت به شیوه مامور قلابی در شهر رامسر دستگیر شده، اما پس از مدتی با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

۷ چهره از مردان مخوف پایتخت

همین کافی بود تا عملیات پلیسی برای دستگیری سهراب و همدستانش آغاز شود که در این شاخه از تحقیقات ماموران با اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی شش نفر دیگر از اعضای باند شدند و توانستند روز ۱۳ آبان امسال در چند عملیات همزمان و جداگانه در شمال، شمال غرب و استان البرز هفت سارق مامورنما را دستگیر کنند و خودرو‌هایی که با آن‌ها سارقان به محل سرقت می‌رفتند نیز به دست آمد.

طایفه فیوج

کارآگاهان در تحقیق از متهمان پی بردند بیشتر اعضای این باند از طایفه فیوج هستند که دارای سوابق کیفری بوده و از اتباع خارجی، رانندگان ترانزیت در شهر‌های تهران، اردبیل، تبریز، آستارا و البرز در نقش مامور قلابی، کف زنی می‌کردند.

گفتگو با کف زن حرفه‌ای

محمدعلی ۳۴ ساله که سابقه‌ای ندارد قصد داشت به کشور مالزی سفر کند تا در آن جا با کف زنی هزینه‌های زندگی خود را تامین کند که قبل از خروج از کشور دستگیر شد و به کف زنی هایش در باند ۹ نفره اعتراف کرد.

سابقه داری؟
نه، اولین بار است که دستگیر شدم.

به چه جرمی؟
کف زنی در نقش مامور قلابی.

شیوه و شگرد؟
در خیابان‌ها با عنوان مامور به سراغ مسافران خارجی و بیشتر عرب زبان‌ها می‌رفتیم و به بهانه پول‌های جعلی و حمل مواد مخدر اقدام به بازرسی بدنی آن‌ها می‌کردیم و با بررسی پول هایشان در چشم برهم زدنی با کف زنی از آن‌ها سرقت می‌کردیم.

کارت پلیس همراهتان بود؟
نه، یک بی سیم اسباب بازی همراهمان بود.

چقدر پول به دست آوردی؟
هفت بار همراه همدستانم رفتم و معمولا پشت فرمان بودم که ۱۱ میلیون تومان به دست آوردم.

شنیدم قصد سفر به مالزی داشتی؟
بله، قصد داشتم به مالزی بروم و حتی بلیت پرواز هم تهیه کرده بودم، اما دستگیر شدم، قصد داشتم این کار را در آن جا ادامه بدهم.

چه کاری؟
کف زنی! من در کشور‌های هندوستان، ترکیه و مالزی دست به کف زنی زدم و اولین بار است که در ایران این کار را می‌کنم.

شیوه و شگردت در خارج از کشور چیست؟
به بهانه دیدن پول‌هایشان یا وقتی در زمان خرید شمارش می‌کنیم دست به کف زنی می‌زدم.

اهل طایفه فیوجی؟
بله، کف زنی در طایفه ما رایج است و رسمیت دارد.

زن و بچه داری؟
بله، سه فرزند دارم و پشیمانم.

دستگیر نمی‌شدی این سرقت‌ها ادامه داشت؟
شاید، ولی قصد داشتم در سفر به خارج از کشور این کار را انجام بدهم.

داوود ۳۴ ساله می‌گوید از روی بیکاری و بی پولی دست به این کار زدم.

سابقه داری؟
دو بار با مدارک جعلی قصد رفتن به کشور ترکیه را داشتم که دستگیر شدم.

چه طور وارد این باند شدی؟
دامادمان پیشنهاد داد که با خودرو به کمک‌شان بروم.

اهل طایفه فیوجی؟
بله

چرا همه طایفه‌تان کف زنی می‌کنند؟
کاش اهل طایفه فیوج نبودم، ارث‌شان بین همه فراگیر شده است که ما را به بدبختی کشانده، ولی بعد از این دیگر این ارثیه ادامه نخواهد یافت.

شغل؟
مکانیک بودم.

چرا دزدی؟
گول حرف‌های دامادمان را خوردم و بی پولی و مستاجری به من فشار آورده بود.

حرف آخر؟
پشیمانم.

مرد هتل دار
حسین ۴۵ ساله که اهل طایفه فیوج است در حالی که افسر پرونده او را به عنوان رئیس باند معرفی کرده است ادعا می‌کند به تنهایی دست به کف زنی در نقش مامور قلابی زده و به تازگی به ایران آمده است.

سابقه داری؟
نه.

شنیدم رئیس باند هستی؟
نه، من به تنهایی این کار را کردم و کاری به بقیه افراد باند نداشتم.

شیوه و شگرد؟
در نقش مامور به سراغ خارجی‌ها می‌رفتم و کف زنی می‌کردم.

کارت شناسایی پلیس داشتی؟
نه، یک کاغذ الکی نشان می‌دادم و باور می‌کردند.

چرا دزدی؟
من دزد نیستم، ۲۶ سال خارج از کشور بودم و به تازگی به ایران آمدم.

خارج از کشور هم کف زنی می‌کردی؟
نه، در آن جا هتل دارم.

پس چرا بعد از بازگشت به ایران دزدی کردی؟
من از ایرانی دزدی نکردم، اهل طایفه فیوج هستم و وسوسه شدم این کار را انجام دهم.

حرف آخر؟
از همه عذرخواهی می‌کنم. مرا ببخشید.

پدر ۵۵ ساله
اکبر ۵۵ ساله که تاکنون خلاف نکرده است ادعا می‌کند برای تفریح با این باند همراه شده و فکر نمی‌کرده که کارش به پلیس کشیده شود.

سابقه داری؟
نه، ۵۵ سال است که بدون خلاف زندگی کردم و لقمه حلال سر سفره زن و بچه هایم بردم.

پس چرا دزدی؟
من اگر می‌خواستم خلاف کنم بعد از این همه سال دست به خلاف نمی‌زدم و در همان دوران جوانی این کار را می‌کردم، باور کنید برای تفریح با دوستانم همراه شدم که حالا پشیمانم.

چقدر پول به دست آوردی؟
پنج میلیون تومان.

ارزشش را داشت؟
میلیاردی هم به دست می‌آوردم ارزش نداشت.‌

می‌دانی سرقت از مسافران و گردشگران خارجی باعث بدنامی کشور می‌شود؟
بله، به خاطر همین از دولت ایران و مردم کشورم عذرخواهی می‌کنم.

بنا بر این گزارش، با توجه به دستگیری همه اعضای این باند و اعتراف صریح به سرقت، ارزش ریالی سرقت شده تاکنون تقریباً ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است و متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شکات در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند که بازپرس پرونده با تقاضای چاپ عکس متهمان خواست تا کسانی که در دام این ماموران قلابی گرفتار شده اند به اداره ۵ پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

۷ چهره از مردان مخوف پایتخت

تحلیل کارشناس
برخورد فرهنگی
سید مرتضی ایمانی - جرم شناس

متاسفانه سال‌های زیادی است که بار‌ها درباره طایفه فیوج و جرایم آن‌ها می‌شنویم و عجیب این که درباره این تبهکاران تنها اقدامات قضایی و پلیسی صورت می‌گیرد و هیچ نهاد فرهنگی پا پیش نگذاشته است تا فرزندان این طایفه را با کار‌های فرهنگی روشن کند تا در آینده مانند گذشتگانشان راه را به خطا نروند.

برعکس خیلی از تبهکاران در ایران و حتی کشور‌های خارجی، اهالی طایفه فیوج بسیار ویژه آموزش می‌بینند خیلی از آن‌ها به راحتی به زبان‌های خارجی آن هم چندین زبان مسلط هستند به گونه‌ای که می‌توانند با همین تسلط طعمه هایشان را فریب دهند. همین موضوع نشان از استعداد اعضای این طایفه دارد که اگر مسئولان به جای سامان دهی این استعداد‌ها منتظر بمانند که اعضای این طایفه جرمی مرتکب شوند تا برخورد قضایی با آن‌ها صورت بگیرد شاهد افزایش جرم در این طایفه خواهیم بود.

شاهد بوده ایم که از همین طایفه شخصیت‌هایی با انتخاب مسیر درست به درجات بالایی رسیده اند که البته تعداد آن‌ها خیلی معدود است، اما باید بدانیم که یک طایفه با شرایط خاص وجود دارد که از زندان هراسی ندارند و هیچ اقدام قانونی سد راه آن‌ها نیست و برای کنترل چنین تبهکاران طایفه‌ای خاص تنها راه حل این است که مسئولان با دیدی فرهنگی و با شناسایی ریش سفیدان طایفه، آن‌ها را وارد مسیری درست کنند تا در آینده شاهد شکوفایی استعدادهایشان در مسیر‌های درست علمی و اقتصادی کشور باشیم.

باید به آژانس‌های مسافرتی نیز توصیه شود تا گردشگران خارجی را توجیه و با شگرد‌های باند فیوج آشنا کنند و به آن‌ها بگویند در هر شکلی فقط به پلیس با لباس فرم اعتماد کنند و هیچ نهاد نظامی دیگری قرار نیست با آن‌ها برخوردی داشته باشد باید آن‌ها را آگاه کرد که از شمارش پول هایشان توسط افراد غریبه جلوگیری کنند چرا که کف زنان، حرفه‌ای هستند حتی می‌توان با کمک پلیس کلیپ‌هایی در این خصوص تهیه کرد و در اختیار تور‌های گردشگری قرار داد تا در این مسیر نیز از وقوع چنین جرایمی جلوگیری شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 43
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:09 - 1398/08/19
از صفات طوایف ایرانی عزت نفسشان است این طایفه چرا اینجوری درامد
پاسخ ها
بدون نام
Turkey
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
طایفه فیوج ایرانی نیستن در اصل پاکستانی هستن که البته اون زمان که به ایران اومدن (حدود صد و پنجاه سال پیش یا یک کم بیشتر ) جزو هندوستان بودن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
عجب مخوفی هستند بخصوص آن گچله !!!خخخخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
اعدامشان کنید تا دیگران عبرت بگیرند:
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
اینا که همه پیرمردند
همراه
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
فیوچ نام دیگر کولیهاست ، ملیت و قومیت مشخصی ندارن ، همیشه در حال نقل مکان هستن
Iran, Islamic Republic of
05:53 - 1398/08/19
خیلی جالب بود ، اعترافاتشون هم جالب بود خخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
اینها معلومه همه از یک نژاد هستند چون شانه های همشون کج است:
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
چی چی اعدامشان کنند اینها سرمایه کشور هستند مگه جیب کسی را زدن یا مال کسی را خوردن، زحمت کشیدن پول درآوردن، همین آدم زنده احتیاج داره زندگی کنه دیگه، چقده کوتاه فکر و بی بصیرت هستین که تا چیزی میشه میگوید اعدام، بس کنید،
الناز واقعی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
به 16/26
چی چی اینا حاصل دستمزد خودشون راخوردن !!!!جیب ملت را نزدن؟؟؟؟کف زنی کار شرافتمردانه است،؟؟؟؟؟یعنی با زحمت وتلاش این پول را بدست آوردن وحق هیچکس نیست ؟؟؟؟؟
الناز واقعی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
به 16/26
نکنه تو هم از اونایی که الفرار کردی؟؟که اینجور حرصت گرفته وبا اعدام ومجازات انها مخالفی؟؟؟؟سرمایه کشور!!!خخخخخخخخ چه سرمایه هایی داشتیم ونمیدونستیم والان کشف شدن این سرمایه های نخبه کشور که با لباس نیروی انتظامی و بی سیم اسباب بازی داشتن جیب مردم را میزدن این سرمایه های بیشرف به مسافرین که از خارج اومدن ایران جیب اونا را میزدن کثافت اخه فکر نکردی اون بیچاره ها اینجا مهمان هستن تو جیبشونو میزنی با جیب خالی اینجا چیکار کنن تو یه کشور غریب
حالا این سرمایه های ملی کشور میخواستن برن به کشورهای دیگه این کارهای شریفشونو ادامه بدن
Iran, Islamic Republic of
06:16 - 1398/08/19
عذرخواهی شما دو ریال هم ارزش نداره پدرسوخته های بیشرف شما کف زنی شغلتون هست وافتخار هم میکنید الانم بیخودی دارید ابراز پشیمانی میکنید چون اینکار توی خون شماست....ابروی کشور را بردید بیشرفها شما باید اعدام بشید.تف تف تف
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
احسننت.....گل‌گفتی..........ابروزی‌برای‌مملکت‌اسلامی‌ایران.......
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اینها همه بایدازبین برن اونیکه ازشون حمایت میکنه خودشم ازاینهاست که میگه کف زنی جرم نیست پس چیه خوب دزدی که شاخ ودم نداره
Iran, Islamic Republic of
06:29 - 1398/08/19
پسرکو نشان دارد از پدر،پسر کاکل به سر ، عصای دست ، پسسسسر
Iran, Islamic Republic of
06:39 - 1398/08/19
''''' باید ' شهرستان '' فیوج ''' به خاطر پیشرفت در کف زنی' و همچنین صادر کردن کف زنان ' به خارج از کشور'' صددرصد نابود و با خاک یکسان گردد!
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
عزیز فیوج که میگن منظور طایفه شونه نه شهرستان
در ضمن طایفه فیوج از زیر شاخه کولی هان
Iran, Islamic Republic of
06:52 - 1398/08/19
دو روز دیگه آزادشون کنید تا بهغه شغل شریف خود برگردند بدون توجه به اینکه آبروی ایران را برده اند، عنوان پلیس را جعل کرده اند سرقت کرده اند و......
Iran, Islamic Republic of
06:59 - 1398/08/19
این ها مایه بی ابروئی ایران هستند و نباید در مجازاتشان اغماض شود خواهشا اشد مجازات
United Kingdom
07:36 - 1398/08/19
پناه برخدا...فیوج کجاس ..این هفت نفرچونکه دستگیرشده انداظهارپشیمانی میکنند.ودروغ میگوینداینها ازخدابیخبرن مردم بازحمت پول بدست میاورندولی این مفت خورهافکرنمیگنندمسافرغریب بابی پولی درشهرچکارکند الهی نسلشان منقرض بشه
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1398/08/19
واقعا کثافتن
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1398/08/19
امان از دست این کولی ها ....
China
08:15 - 1398/08/19
فیوج کجاست که حداقل اونجا سفر نکنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
آره واقعا
بدون نام
-
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
تو شیراز، سیستان و بلوچستان ، کرمان، خراسان، و بعضی از مناطق جنوبی و مرکزی ایران زندگی میکنن ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
پس یه باره بگو همه جا هستن!
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1398/08/19
خاک برسرت نادان با اون همه سن میگه برا تفریح اینکار را کردم
اونیکی میگه هتل دارم در خارج اما ایران کف زنی کردم بعدش میگه من دزدی نکردم از همه میخوام منو ببخشند خخخخخخخ همشون سنشو بیشتره اما مثل یه بچه دو ساله حرف میزنند
حتی بلیط هواپیما هم گرفته بوده که به امید خدا بره مالزی هم اینکار شریفش را ادامه بده چه با افتخار هم میگه
نادانهای احمق انگار به زور گفتن باید اینکار را بکنید میگه کاش از اون طایفه نبودم اما اگه ازاد شم دیگه از اون طایفه نیستم حالا اگه آزاد شدی باشه از اون طایفه نباش خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/08/19
درستکاری و عشق حالشونو تو خارج میکنن کثافت کاریشونو واسه وطن میارن بیگانه پرستای بی شرف میگم بیشرف چون عزت و شرف یه ملت رو با این کار از بین میبرید.
بدنام کردن هم شد تفریح آخه ؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1398/08/19
طایفه فیوج چیه؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1398/08/19
طایفه فیوج کدوم گوریه
همشون را مقطوع النسل کنید
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1398/08/19
طایفه فیوج اصالتا ایرانی نژاد نیستن بلکه اجدادشون صدها سال پیش از مناطق شرقی هند و پاکستان امروزی به ایران کوچ کردن از طرفی شغل سرقت در این طایفه موروثی و از افتخاراتشونه بطوریکه اگر پسر مسلط به کف زنی و سرقت نباشه بهش زن نمیدن و حتی زنهاشون به این شغل اشتغال دارن و از این طریق ثروتهای کلان به جیب زدن در کف زنی به حدی مهارت دارن که محاله متوجه کارشون بشید
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/08/19
گند صفتان رو ی زمین
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1398/08/19
اکبر تهران بود رفتن کرج خانواده پدری ش همه تو محل ما بودن لباس وساعت (کیفی )میاوردن میفروختن میدون خراسان واطراف بازار
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1398/08/19
چند سال پیش هم همین قوم فیوج اومدن همدان
خدا میدونه چندتا خونه رو سرقت کردن!
طوریکه پلیس و مردم و با همکاری همدیگه تونستن تعدادی رو دستگیر کنن
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1398/08/19
برادران دالتون
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1398/08/19
لعنت بربی غیرتان دزدابروی هرچی ایرانی بردن الان هم پشیمانن. خنده دارش آن بی شرف که میگه تفریحی امدم وپنج میلیون گیرش امده بعدمیگه پول حرام سرسفره بچه هایش نبرده خخخخ. واقعا که شیری که خوردن حرام وحرامزاده هستن
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1398/08/19
یک موشک نقطه زن و تمام .
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1398/08/20
فیوج ها با پوشیدن لباس پلیس هم از مردم کف زنی میکنند.تنها راه این است که تمام اعضای طایفه فیوج شناسایی و سلب تابعیت ایران شوند و به دیار مادری در هندوستان و پاکستان فرستاده شوند.
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1398/08/21
آره دیگه اینا مخوفای تهرانن خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/08/21
درودبرشماعزیزانیکه تقاضای حکم زندان یااعدم میکنید موافقم اماغارتگران دولتی مسعولین مملکتم یک حکمی صادرکنید یابگید به دولت تبدیرناامید
Iran, Islamic Republic of
02:04 - 1398/08/23
عجب طایفه ای ، از کوچک و بزرگ دزد و کف زن و مامور قلابی هستند . به نظر میرسه دزدی و کف زنی در این طایفه نهادینه شده و هیچ خجالت و شرمندگی هم در اونا وجود نداره و بزرگترها به کوچکتر ها آموزش میدن و جالبه که در این کار اونقدر پیشرفت کردن که دزد و کف زن به خارج صادر میکنند . این افراد چیزی به اسم حیثیت و آبرو نمیشناسن و با دزدی و‌کف زنی از خارجیها با آبروی کشور بازی میکنند و میخوان به جز اینجا به کشورهای خارجی برن و اونجا هم ازشون دزدی و کف زنی کنند و حسابی آبروی ایران رو به گند بکشند . لطفا مسئولین فکر اساسی در خصوص این افراد بکنند و قوه قضائیه بهشون حسابی سخت بگیره .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج