۴۰درصد پزشکان از قانون تمکین کردند
۹۲۷۶۷۲
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
۲۴۸۵ 
معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ درصد پزشکان در سامانه مالیاتی ثبت نام کرده اند، گفت: مجموع فرار و معافیت مالیاتی در کشور به ۹۰ هزار میلیارد تومان می رسد.

خبرگزاری مهر: معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ درصد پزشکان در سامانه مالیاتی ثبت نام کرده اند، گفت: مجموع فرار و معافیت مالیاتی در کشور به ۹۰ هزار میلیارد تومان می رسد.

 محمد مسیحی اظهار داشت: مالیات تابع سیستم نظام مالیاتی است که اگر هرجزئی از سیستم به درستی عمل نکند به هدف عالیه که وصول مالیات به معنای واقعی است نخواهیم رسید.

معاون سازمان امور مالیاتی افزود: اجتناب از پرداخت مالیات در کنار فرار مالیاتی در تمامی کشورها نظام های مالیاتی را تهدید می کنند. اقتصاد نفتی از یک طرف و سطح معافیت های مالیاتی در کشور از طرف دیگر بخش های نظام مالیاتی را از تیررس مالیات خارج کرده است. همه این ها باعث شده در کشور ما فرار مالیاتی نسبت به کشورهای دیگر بالاتر باشد.

وی ادامه داد: براساس برآوردها ۳۵ هزار تا ۴۰ هزار میلیارد تومان به طور متوسط فرار مالیاتی داریم.

مسیحی درباره میزان فرار مالیاتی در کشور، گفت: ۴۰ درصد معافیت مالیاتی داریم که عددی معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان را به اقتصاد کشور تحمیل می کند، همچنین فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی نیز نشان می دهد ۹۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی و معافیت مالیاتی داریم.

وی تاکید کرد: معافیت مالیاتی فرار مالیاتی را تحت تاثیر زیادی قرار می دهد که مصداق بی عدالتی است که جامعه به سمت فرار مالیاتی می رود.

مسیحی افزود: هم مجلس و هم دولت در فراخوان پزشکان و وکلا در سامانه مالیاتی پیگیر بوده اند که تاکنون ۴۰ درصد پزشکان ثبت نام کرده اند. جامعه پزشکی با الزام قانونی به عنوان گروه پیشرو در اجرای قانون هستند. کانون وکلا نیز برای معرفی اسامی اعلام آمادگی کرده است که بعد از هدفمند کردن قانون به ریزداده های مالیاتی خواهیم رسید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/08/20
همشون کارت خوان سیار دارن یا پول نقد میگیرن ، راه فرار رو خوب بلدن
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/08/20
مطب اون ۶۰ درصد رو پلمپ کنید
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
پرداخت مالیات حق دولت بوده است و مسئولان دارایی خواهشن مالیات را از پر درآمدها مثل همین پزشکان محترم وصول کنند و اقشار ضعیف و خرده فروش را به حق درک کنند که واقعا در آمد و سود زیادی ندارند در اصل پرداخت مالیات برای قشر پر در آمدها است نه برعکسش خانواده های با در آمد پایین و متوسط که واقعا ظلم است
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/08/20
اگر زورتان می رسد این قانون رابرای سایر اصناف هم اجرا کنید
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1398/08/20
دمشون گرم پول بدن خرج افغانیابکنیدمنلکتمون ازدستمون دربیارن بودجه منابع شغلامون مصرف کنن مگه خریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج