افزایش ۴۲درصدیِ ازدواج دختران زیر ۱۸ سال
۹۲۷۹۷۸
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
۶۵۸۵
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که ازدواج دختران زیر 18 سال آذربایجان شرقی به طور شدید افزایش پیدا کرده است، گفت: طی سال‌های 98 و 97، ازدواج دختران زیر 18 سال در استان، 42 درصد افزایش یافته است.

خبرگزاری ایسنا: معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که ازدواج دختران زیر 18 سال آذربایجان شرقی به طور شدید افزایش پیدا کرده است، گفت: طی سال‌های 98 و 97، ازدواج دختران زیر 18 سال در استان، 42 درصد افزایش یافته است.

فرگل صحاف در نشست تخصصی با بانوان فرهیخته، مدیران زن و کارآفرینان آذربایجان شرقی، با بیان این‌که آذربایجان شرقی درکشور دارای رتبه‌ی دوم کودک همسری است، گفت: براساس این آمار، اداره کل بهزیستی استان، بررسی پروژه‌های شیوع شناسی ازدواج‌های زود هنگام در استان را به عنوان اولین پروژه در سطح کشور آغاز کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی جامعه هدف، پرسش‌ها بدون پیش داوری طراحی شده تا بررسی شود کودک همسری چه آثاری در جامعه خواهد داشت.

صحاف با بیان این‌که شیوع کودک همسری در سال 88 در آذربایجان شرقی هفت درصد بود، افزود: شیوع کودک همسری در سال 98 به ۱۱ درصد رسیده است.

وی آمار ازدواج‌های ثبت شده توسط ثبت احوال استان در سال ۹۷ را 29 هزا رو 770 ازدواج عنوان کرد و گفت: از این آمار، 12 هزار و 491 مورد ازدواج مربوط به دختران زیر 18 سال است، یعنی ۴۲ درصد ازدواج‌های ثبت شده در سال‌های ۹۷ و ۹۸ مربوط به ازدواج دختران زیر ۱۸ سال بوده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که ازدواج ثبت شده در سال 97 و 98، مربوط به پسران زیر 18 سال در استان ما،1266 مورد بوده است، گفت: طلاق ثبت شده در سال 97 استان ما، 9هزار و 814 نفر بوده که از این تعداد 1343 نفر دختر زیر 18 سال بوده یعنی 14 درصد طلاق گرفتند.

وی ادامه داد: پسران طلاق گرفته‌ی زیر 18 سال در استان، 83 نفر یعنی یک درصد بوده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان شرقی افزود: این موضوع بررسی عظیم جهادی را می‌طلبد، در این راستا اداره کل بهزیستی استان پرسشنامه‌هایی را طراحی کردند.

وی افزود: پرسشنامه‌ها به صورت شش شکل ارائه می‌شود، گرایش‌ به کودک همسری، آمار کودک همسری و علل کودک همسری، پیامدهای کودک همسری و غیره از جمله موارد مطرح شده در پرسشنامه‌ها است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1398/08/21
هرچه به طرف اساام برویم به نفع خود ماست، اگر پیامبر اکرم (ص) اسوه و الگوی اسلام است باید قوانین ما مورد تایید ایشان باشد.
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/08/21
اینها ماله دهات و شهرستان های کوچک آذربایجان شرقیه
تو دهات دختری پانزده رو رد کنه ، به چشم ترشیده می بیننش
تو خود تبریز آمار ازدواج خیلی پایینه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
لعنت بر افکار پوسیده که متاسفانه در روستاها و شهرهای کوچیک خیلیه
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/08/21
فردا هم افزایش ۴۲ درصدی طلاق ......
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1398/08/21
پدران ومادران ما هم در همین سن ها ازدواج کرده اند که بچه های آنها خیلی با تربیت تر از نسل الان جامعه بودند یک طور کودک همسری را می گویند انگار قرار است دختر هفت هشت ساله ازدواج کند وقتی پسر هفده هجده ساله پدر ومادرش رامی کشد دختر هفده ساله سر از باند قاچاقچی سر در می آورد چطور این بچه هارا ناتوان می دانید بچه این دوره پدر ومادر لب رودخانه می برند تشنه بر می گر دانند بعد نمی تواند یک زندگی را اداره کنند بی شک می توانند همان طور که پدر ومادران ما در آندوره توانستند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۲
خوش به حالت که کشتن پدر و مادر و قاچاق مواد مخدر را نشانه توانایی در اداره زندگی میدانی. از این لحاظ گفتم خوش به حالت چون در مقام مقایسه با کسی که عقل داره، در زندگی متحمل رنج به مراتب کمتری میشی
Iran, Islamic Republic of
03:09 - 1398/08/22
جای تاسف نداره
دارند به اصل خودشون برمیگردند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج