روایتی از پاسخ آمریکا به ریاض درباره حمله به ایران
۹۲۸۰۸۱
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
۱۱۶۷۷ 
سردار جلالی صبح امروز (سه شنبه) در کنفرانس پدافند غیرعامل در وزارت کشور با اشاره به اینکه امروز درگیر یک نزاع جدی با آمریکا هستیم، اظهار کرد: در سال 98فاصله خاکریز ایران و آمریکا کم شده و به هم نزدیک شدند. رویکرد آمریکا جنگ ترکیبی است یعنی همه مولفه های قدرت خود را علیه ما به کار گرفته است.

خبرگزاری ایسنا: سردار جلالی صبح امروز (سه شنبه) در کنفرانس پدافند غیرعامل در وزارت کشور با اشاره به اینکه امروز درگیر یک نزاع جدی با آمریکا هستیم، اظهار کرد: در سال 98فاصله خاکریز ایران و آمریکا کم شده و به هم نزدیک شدند. رویکرد آمریکا جنگ ترکیبی است یعنی همه مولفه های قدرت خود را علیه ما به کار گرفته است.

وی ادامه داد: این جنگ ترکیبی و هوشمند در عرصه های مختلف است. این جنگ براساس نقاط ضعف طرف مقابل تنظیم می شود. در مقابل سه رویکرد در سال97 در برابر ما بود یعنی مذاکره، وادادگی و مقاومت. رهبری فرمودند رویکرد مقاوت فعال را دنبال کنیم و اشاره کردند نه جنگ می شود و نه مذاکره. استراتژی مقاومت فعال یعنی استفاده هم افزا از همه مولفه های قدرت خود علیه دشمن.

سردار جلالی همچنین تصریح کرد: ما در عرصه نظامی توانستیم پاسخ قاطعی به دشمن داده و پهپاد دشمن را ساقط کردیم. با این پاسخ، بازدارندگی جدید در منطقه ایجاد شد. آمریکا به این نتیجه رسید که قادر نیست هیچ پاسخ نظامی به ایران بدهد. عربستان و امارات و رژیم صهیونیستی هم متوجه شدند که آمریکا توان دفاع از خودش را ندارد. مدتی بعد آمریکا در پاسخ عربستان که خواهان حمله به ایران بود، گفت به ما حمله نشده است که به ایران حمله کنیم. این یعنی موازنه امنیتی جدید در منطقه و حضور یک قدرت منطقه ای یعنی ایران.

ریس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه باید مقاومت دفاعی را مقاومت غیرنظامی ترکیب و استراتژی واحدی برای مقاومت ایجاد کنیم، گفت: همه مسئولان و مردم باید فهم دقیقی از استراتژی مقاومت فعال داشته باشند و با دقت بالا به آن عمل کنند. نیروهای مسلح، دستگاه های اجرایی و حاکمیتی و مردم به صورت هماهنگ این استراتژی را اجرا کنند زیرا ما در چند لایه با دشمن درگیر هستیم. از سویی کسی حق ندارد این استراتژی ملی را برهم بزند. کسی که آگاهانه این کار را انجام دهد به کشور خیانت کرده است. در این راستا نباید منافع ملی را فدای منافع جناحی و حزبی کنیم. امنیت ملی یعنی امنیت کل کشور. در این استراتژی، عناصر باید هم افزا بوده نه اینکه ضد هم کار کنند.

سردار جلالی با بیان اینکه دفاع قاطع از منافع سرزمینی، مشارکت و مقاومت مردمی، اصلاح مداوم رفتارها و تصمیمات اقتصادی، حل مشکلات اقتصادی، اصلاح و هوشمندکردن سیستم توزیع از عناصر استراتژی مقاومت فعال است، تصریح کرد: سپر امنیتی کشور باید ضمن به رسمیت شناختن اعتراضات مردمی ناشی از فشار اقتصادی دشمن، باید صف دشمن را از خودی تفکیک کرده و با مردم حداکثر لطافت و با دشمن حداکثر قاطعیت داشته باشد.

سردار جلالی با بیان اینکه مفدسین اقتصادی ستون پنجم دشمن هستند، تاکید کرد: دفاع از سفره و معیشت مردم باید در اولویت باشد و سیستم هوشمندی برای حمایت از اقشار مختلف مردم داشته باشیم. از سویی باید با مفسد و مفسده مقابله کرد. خوشبختانه شمشیر عدالت توسط قوه قضائیه بلند شده است. ممکن است برخی هم از مقابله با فساد بدشان بیاید، ولی باید با فاسدین اقتصادی مقابله قاطع، شفاف، به موقع و به دور از سیاسی کاری کرد. با هر مفسدی در هر مقامی برخورد کرد و در این زمینه نباید دوقطبی ایجاد کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: امکان سازماندهی مردم در شبکه های اجتماعی که از خارج از کشور هدایت می شود، وجود دارد و این شبکه ها می توانند مردم را علیه نظام تحریک کنند. البته این تهدید فقط علیه ایران نیست بلکه برای همه کشورها وجود دارد ولی ما نباید اجازه دهیم دشمن در فضای مجازی علیه کشور فعالیت کند.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: حفاظت از زیر ساخت ها یکی از مسائل اساسی پدافند غیرعامل است و ما به یک اکوسیستم جدید برای حفاظت از زیرساخت ها نیاز داریم زیرا زیر ساخت ها دیگر مثل گذشته نیست و ترکیبی شده است.به آیین نامه و مقررات بومی و تنظیم کار بین دستگاه ها برای حفاظت از زیرساخت ها نیاز داریم. آیین نامه مقابله با زلزله ژاپن به کار ما نمی آید. اتاق کنترل پالایشگاه ستاره خلیج فارس نباید براساس الگوی سایر کشورها باشد زیرا تهدیدات ما متفاوت است و آمریکا ما را رسما تهدید می کند.

وی همچنین بیان کرد: نحوه ساخت شهر موشکی را کسی به ما نشان نداد، بلکه خودمان آن را ایجاد کردیم. ما در حوزه ساخت های زیرزمینی به بلوغ رسیده ایم و موشک را در زیر زمین نگهداری کرده و آن را به سطح زمین آورده و آن را تا دو هزار کیلومتر می توانیم شلیک کنیم. در سایر حوزه ها هم به این الگو نیازمندیم. به نظام فنی مهندسی برای حفاظت از زیرساخت ها نیز نیازمندیم.

سردار جلالی در ادامه تصریح کرد: ما باید مهندسی تهدیدشناسی داشته باشیم یعنی منبع تهدید را بشناسیم، تهدید را برآورد کنیم، اثر تهدیدات را اندازه بگیریم، تهدیدات را کمی سازی کنیم و بر اساس یک سیستم تهدید را رصد، پایش و مدیریت کنیم. این روند در دانشگاه های کشور انجام نمی شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/08/21
توهم.....داداش توهم...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
همه که مثل خودت نیستند
متین
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
توهم چی؟ کجای حرفش ایراد داره؟ میشه شما بفرمایید اتاق کنترل پالایشگاه کارش چیه؟؟؟
ایمنی فقط مال حوادث طبیعیه؟ اگر جوری همه چی ساخته بشه که اگر حتی به فرض محال جنگی رخ داد خیالمون راحت بشه بهتره یا اینکه همیشه برای دفاع از اونها هزینه بدیم؟
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/08/21
سردار عزیز شما در تمام سخنرانی ها همش میگی در حال نزاع جدی یآ جنگ جدئ ه‍ستیم بابا متنت رو عوض کن و میزان دارایی هات رو اعلام کن و بگو بچه هات شغلشون چیه ؤ کجاها هستن
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1398/08/21
موثر ترین پدافند غیر عامل از بین بردن فقر وتنگدستی مردم است وحکومت باید برای مردم ایجاد اشتغال کسب در امد راه بیندازد
پاسخ ها
ماکان
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
بهترین جمله ها رو گفتی واقع حرفت هوشیارانس
Germany
14:01 - 1398/08/21
چه خبره ؟ مدام سخنرانی های تکراری و کلیشه ای میکنه ! خیریه؟
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1398/08/21
خخخخخخ.نیازی نیست امریکا و اسرائیل و عربستان ملت ایران تهدید کنن.چون بزرگترین تهدید واسه ملت خود شماین
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/08/21
این بیانیه را به روحانی یادآور شوید
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/08/21
شبها زود بخواب .کمتر توهم بزنی
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1398/08/21
یه سامانهدفاعی درست کنید که با سروت اندوزی مسعولین مبارزه کنه که وجودش از دشمنی آمریکا هم برای مملکت هزینه بر تره چون دل مردم رو خون کردن
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1398/08/21
فقط برات متاسفم/عقل سالم در بدن ناسالم۱۷۰کیلویی؟
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/08/21
شکمت سیره نمیدونی چی میگی ولی مردم میدونن خودتی
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1398/08/21
آقا اگر احتمالا جنگی هم بشه ما دیگه جبهه نمیریم . همان جوری که سربازی هم نرفتیم.
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1398/08/22
لطفا درنظردادن دقت کنید اکثرا بیمنطق حرف میزنن یابهتر بگم .....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج