ابراهیمی: عراق «خوزستانی» فوتبال بازی می‌کند
۹۲۸۵۶۹
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
۳۳۶۹
ناصر ابراهیمی، مربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان از عراق به‌عنوان تیمی یاد کرد که همواره ایران را اذیت کرده است.

خبرگزاری تسنیم: ناصر ابراهیمی درباره دیدار فردای تیم ملی فوتبال ایران با عراق در مرحله انتخابی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر, اظهار داشت: عراق در 60 سالی که من در این فوتبال هستم همیشه رقیب جدی ما بوده و هیچ‌وقت نتوانسته‌ایم به این تیم پنج شش گل بزنیم. همیشه مقابل عراق یا مساوی کرده‌ایم یا شکست خورده‌ایم یا اگر پیروز شده‌ایم با اختلاف کم بوده است.

سرمربی پیشین تیم ملی عنوان کرد: فوتبال عراق مثل فوتبال خوزستان است و به نوعی فوتبال در خون آنها وجود دارد. آنها حتی در زمان جنگ که در کشور‌های همسایه تمرین می‌کردند هم یک حریف سرسخت برای ما بودند. تیم ملی عراق در صلح و جنگ ما را اذیت کرده و حتی در زمان جنگ تحمیلی توانستند در مالزی قهرمان آسیا شوند. این تیم الان هم تیم دست و پا بسته‌ای نیست و یک فوتبال خوزستانی را ارائه می‌کند. بازیکنان این تیم تکنیکی هستند.

وی با اشاره به شکست ایران مقابل بحرین در بازی قبل گفت: بحرین نیز برای ما مثل عراق است. بازیکنان عراق و بحرین مقابل ایران انگیزه دارند. ما با این تیم‌ها در بازی برگشت در تهران بازی داریم و می‌توانیم آنها را در کشورمان شکست دهیم.

ابراهیمی با بیان اینکه «به احتمال 90 درصد ایران به عنوان تیم اول یا دوم از این گروه بالا می‌رود و مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.»، ادامه داد: مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد که ما نتوانیم از این گروه بالا برویم. با این حال اگر در بازی با عراق شکست بخوریم کار دیگر ساده نخواهد بود، اما اگر یک امتیاز هم از این بازی گرفته شود, با توجه به بازی‌های داخل ایران مشکل خاصی نخواهد بود.

مربی پیشین تیم ملی با بیان اینکه انگیزه‌ها در تیم ملی مقداری اُفت کرده است، گفت: در بازی با بحرین خط هافبک ما خیلی روز خوبی نداشت. در بازی با عراق نیز هر تیمی که در میانه میدان بهتر کار کند می‌تواند بازی را به نفع خود تمام کند. این بازی حساس و حیثیتی است و کار دو تیم در اردن سخت خواهد بود. عراقی‌ها به بازی در اردن عادت دارند و این یک نقطه قوت برای آنهاست.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج