تجاوز جنسی به ۲۸ کارمند سازمان ملل!
۹۲۹۰۰۱
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۱
۳۲۷۴۰ 
۲۸ نفر از کارمندان زن بخش "برنامه جهانی غذا" سازمان ملل هنگام کار، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند!

خبرگزاری تسنیم: با افزایش شکایت‌هایی مبنی بر تجاوز و سوءاستفاده جنسی در بخش "برنامه جهانی غذا" سازمان ملل متحد، "دیوید بیسلی" رئیس برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد در واکنشی به این شکایت‌ها، وعده رسیدگی داد!

به گزارش "گاردین"، حداقل 28 نفر از کارمندان زن این بخش در هنگام کار، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند همچنین بیش از 640 نفر از 8 هزار و 127 کارمند زن برنامه جهانی غذا، از آزار و اذیت‌های جنسی نسبت به خود شکایت کرده‌اند.

در پیش‌نویس تحقیق محرمانه که برای نخستین بار توسط سایت "اینسایدر" منتشر شد، نوشته شده که مدیریت ارشد آژانس از اقتدار خود سوءاستفاده کرده است؛ مدیر این بخش امکان آزار و اذیت، تبعیض نسبت به کارمندان زن و اقلیت‌های قومی را فراهم کرده و علیه کسانی که نسبت به مدیریت اعتراض می‌کنند، واکنش نشان می‌دهد.

950 نفر از کارمندان این بخش گفته‌اند که در اعتراض به این سوءاستفاده‌ها، کار خود را از دست داده‌اند.

این گزارش‌ها ضربه‌ای بود برای بیزلی که در ژانویه سال 2018 با تغییراتی به کارمندان نوشت: «برای حمایت بهتر از قربانیان سوء‌استفاده جنسی و برخورد با متجاوزان، موضعی مقتدرانه خواهد گرفت.»

یکی از قربانیان که گزارش آزار و اذیت جنسی را در یکی از دفاتر منطقه‌ای آژانس ثبت کرده‌ است، از نادیده گرفته شدن شکایت خود صحبت می‌کند که هرگز مورد تحقیق قرار نگرفته است! او از واکنش سازمان ملل نسبت به متجاوزان گفت: «متجاوزان به طور معمول مجبور به استعفا می‌شوند اما به آنها اجازه می‌دهند تا با سایر آژانس‌های سازمان ملل همکاری کنند؛ آژانس اخیراً یک مقام رسمی را که متهم به آزار و اذیت در سازمان بهداشت جهانی است، استخدام کرده است.»

سازمان ملل در سال‌های گذشته با موارد بسیار زیاد اتهام سوءاستفاده جنسی و تجاوز صلح‌بانان به خصوص در کشورهای آفریقای مرکزی مواجه بوده است؛ این گزارش‌ها در سال گذشته میلادی نیز ادامه داشت و از تجاوز تا آزار جنسی و پرداخت پول برای رابطه جنسی را شامل می‌شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:24 - 1398/08/24
خدا بده برکت ...
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
تو ایران بیشتره بخاطر پول
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1398/08/24
متاسفانه ادارات ما نیز گرفتارند وچون بیکارند بیشتر هم هست البته تجاوز نه نیازی به تجاوز نیست چند همسری در ایران به این طریق اجرا میشه چه از طرف خانم ها و چه از طرف آقایان.ولی هیچکس عمل میکنه ولی بیان و قبول نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/08/24
چرا چشم و دلشون سیر نیست و هنوز تجاوز میکنن اونم در امریکا و سازمان ملل!!!
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
حاجی امریکا فکر میکنی غیرت نیست؟
ایرانیارو نبینید
تو امریکا تو ازدواج قسم تعهد میخورن
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1398/08/24
به درک اصلا به ما ایرانیا چه مربوط...از تجاوز قیمت بنزین بگووو
United Arab Emirates
12:15 - 1398/08/24
این همان سازمان ملل نیست که یک هفته پیش صحبت کمک به مردم ایران می کرد یعنی می خواست به حاشیه نشین شهر ها بزرگ کمک کند بلی همان ستون پنجم و نفوذی آمریکا و اسرائیل هستند
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1398/08/24
هر چه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک!
Iran, Islamic Republic of
06:40 - 1398/08/25
وقتی سازمان ملل نمیتوانم از کارمندانش دفاع کند چطور میتواند از کشورهایی ضعیف دفاع کند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج