نوبخت: درآمد افزایش قیمت بنزین به مردم می‌رسد
۹۲۹۲۳۰
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۹
۶۴۵۲
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه منابع مالی افزایش قیمت بنزین که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است به بیش از ۶۰ میلیون نفر اختصاص خواهد یافت.

ایرنا: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه منابع مالی افزایش قیمت بنزین که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است به بیش از ۶۰ میلیون نفر اختصاص خواهد یافت.

«محمد باقر نوبخت» در گفت و گویی درباره جزییات طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین اعلام کرد: از محل افزایش قیمت بنزین ۲۹ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت و ۳ هزار میلیارد تومان نیز از محل صادرات درآمد کسب خواهد شد.

وی گفت: از هفته آینده پرداخت یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین آغاز می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: انشاالله تا ظرف یک هفته آینده و در کمتر از 10 روز هرگونه منابع مالی ناشی از افزایش قیمت بنزین به حساب خانوارها پرداخت خواهد شد و مطمئن باشید همه کسانی که استحقاق دریافت آن را دارند از این یارانه معیشتی برخوردار خواهند شد.

نوبخت: درآمد افزایش قیمت بنزین به مردم می‌رسد

نوبخت یادآورشد: حتی یک ریال از این منابع مالی به غیر از پرداخت مستقیم به خانوارها انجام شود بر خلاف قانون خواهد بود و ما نمی‌توانیم کاری به غیر این انجام دهیم و در تلاشیم همه ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد ناشی از محل فروش افزایش قیمت بنزین را به همه افراد واجد شرایط پرداخت کنیم.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی روسای سه قوه مقرر شده که تمام منابع ناشی ازافزایش قیمت بنزین به خود مردم برگردد و رئیس جمهوری اسلامی ایران مقرر کردند در شرایط فعلی کشور همه منابع مالی این اقدام برای تقویت معیشت مردم به خانوارهای ایرانی اختصاص یابد.

وی گفت: پیشتر تعدادی از خانوارها برای کمک به دولت و جامعه از دریافت یارانه خود انصراف داده بودند، اما در این شرایط این خانواده ها نیز می توانند از یارانه معیشتی اصلاح قیمت بنزین برخوردار شوند.

نوبخت با بیان اینکه رئیس جمهوری سازمان برنامه و بودجه را موظف کرده که این پرداخت ها را از طریق خزانه انجام دهد، گفت: سازمان برنامه و بودجه در چند سال گذشته پرداخت هدفمندی یارانه را به تاخیر نداخته و تلاش خواهد کرد همه منابع مالی اجرای این طرح را به خود مردم پرداخت کند.

رئیس سازمان برنامه وبودجه تصریح کرد: با پرداخت یارانه معیشتی به خانوارهای ایرانی، دولت از این پس سه نوع پرداختی خواهد داشت که پرداخت بیش از 3 هزار میلیارد تومان هدفمندی یارانه ها، پرداخت ۲۳ تا ۲۴ هزار میلیارد تومان حقوق کارکنان دولت و از این به بعد پرداخت بیش از 24 هزار میلیارد تومان بابت حمایت از معیشت خانوارها خواهد بود.

وی بر واقعی شدن قیمت سوخت تاکید کرد و گفت: با اصلاح قیمت بنزین در واقع یک گام به سمت واقعی شدن قیمت حامل های انرژی حرکت کردیم و امیدواریم شاهد صرفه جویی در مصرف سوخت در کشور باشیم.

نوبخت بیان کرد: بنزین از آن مردم است لذا در جهت واقعی کردن قیمت آن باید گامهای اساسی برداریم تا به تدریج شاهد کاهش آلودگی هوا در کشور باشیم و طبق مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی روسای سه قوه مقرر کردند ۱۰۰ درصد درآمد ناشی از این افزایش قیمت به خود مردم برگردد.

وی اظهارداشت: در سال ۹۵ به طور متوسط روزانه ۷۳ میلیون لیتر بنزین در کشور به مصرف می رسید، اما هم اکنون میزان آن به بیش از ۹۵ میلیون لیتر در روز رسیده است و در سال‌های اخیر شاهد رشد بیشتر آن بودیم. سال های قبل هرسال 7 تا 8 سال با افزایش مصرف بنزین مواجه بودیم، اما هم اکنون مصرف آن بسیار افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای مصرف انرژی یکی از ضروریات مهم کشوربود، گفت: دولت به دنبال محدود کردن مصرف انرژی از طریق افزایش قیمت آن نیست، اما در سال های اخیر رشد مصرف بنزین در کشور بسیار قابل توجه بوده است.

به گفته نوبخت، توسعه حمل و نقل عمومی مطالبه به حق مردم است و دولت و به خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت در تولید خودروهای کم مصرف بیش از پیش نظارت کند تا مصرف بنزین در کشور کاهش یابد.

نوبخت یادآورشد: به استناد تبصره ۱۸ دولت به توسعه حمل و نقل عمومی و بخصوص حمل و نقل ریلی اهتمام ویژه‌ای دارد و در سالهای اخیر با استفاده از این ظرفیت قانونی برای جلوگیری از آلودگی هوا در داخل شهرها و حتی در بیرون شهرها منابع مالی با استفاده از ظرفیت این تبصره اختصاص یافته است.

معاون رئیس جمهوری بیان کرد: دولت درسال‌های اخیر به دنبال اتصال بیشتر استانها از طریق ریلی به خطوط ریلی کشور است و حتی در سفری که چند روز پیش از طریق قطار از رشت انجام شد این قطار در کمتر از 5 ساعت به تهران رسید در صورتی که با استفاده از خودرو زمان سفر ما خیلی بیشتر از این بود.

وی با بیان اینکه دولت از طریق تامین اوراق مشارکت به انجام سرمایه‌گذاری در توسعه حمل و نقل عمومی و به خصوص در مترو در شهرها اهتمام ویژه‌ای دارد، گفت: دولت امسال تاکنون ۱۳۰۰ میلیارد تومان به شهرداری تهران کمک کرده است و الان این مبلغ به بیش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان رسیده و حتی شورای شهر و شهرداری تهران از این اقدام دولت تقدیر کرده است.

نوبخت با بیان اینکه دولت در چند سال گذشته همواره تلاش کرده است مردم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند، گفت: در 6 سال گذشته دو بار با اصلاح قیمت‌های انرژی اقدام کردیم، اما تجربه به ما نشان داد که تورم در این مدت به جای افزایش حالت کاهنده داشته است و تنها از زمانی که تحریم‌های ظالمانه آغاز شد تورم روند افزایش پیدا کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت تدابیر لازم را اندیشیده است تا از طریق ستاد تنظیم بازار بتوانند آثار روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را کاهش دهد و از از افزایش در کشور جلوگیری کند.

معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: در این راستا سازمان برنامه و بودجه متعهد شده است درآمد 30 هزار میلیارد تومانی حاصل از افزایش حامل های انرژی به ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار ایرانی که بی شاز 60 میلیون نفر خواهد بود، اختصاص یابد.

نوبخت یادآورشد: امسال بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها کسب منابع می شود و از این مبلغ ۴۸ تا ۴۹ هزار میلیارد تومان آن به مردم پرداخت می‌شود و مابقی به سایر بخش های مالیاتی، شهرداری ها، سازمان هدفمندی یارانه‌ها و یا اجرای طرح سلامت اختصاص می یابد در حالی که با اصلاح قیمت بنزین، همه درآمدهای ناشی از این اصلاح قیمت در جهت تقویت معیشت مردم هزینه خواهد شد.

طبق مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، سهمیه‌بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین‌سوز از بامداد امروز - جمعه- ۲۴ آبان ماه آغاز شد.

انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1398/08/25
اخر چطور مغاز داری هم امش جنسا شا گران کرد
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1398/08/25
بیچاره ماها تلفات لین گراتی به خوزستانیهازودتررسیده اب اشامیدنی راکه هرظرفش راهزارتومان میدادندبه بهانه گراتی بنزین به دوهزاروپانصدتومن داده اندبه مردم زحنت کش ومحروم بعداقایان میگندتبعاتی ندارد
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1398/08/25
دولت دروغ،دولت ریا
خدا شما به داد این ملت برس،ما که توان کمک به هم را نداریم،اراده مان را ازمان گرفته اند،ناموس و شرافت و غیرتمان را به تاراج بردن،در واقع تاراج کردند،
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1398/08/25
اخه کودن چرا نمی گی ماشین بی کیفت تولید می کنیم
Iran, Islamic Republic of
05:03 - 1398/08/25
چرا دروغ میگی نوبخت تو جیب امثال تو و روحانی میره چقدر شما وقیحید
Iran, Islamic Republic of
05:44 - 1398/08/25
میخوایم نرسه اقا ما پول همونقد بتزین را هم تااخر برج نداشتیم الان که دیگه بدتر
Iran, Islamic Republic of
05:45 - 1398/08/25
با پنجاه تومن و صد تومن چب میشه تو این گرونی لامصبا بیچارمون کردین
Iran, Islamic Republic of
05:56 - 1398/08/25
آقای نوبخت بخت لطفا تو یکی مردم مردم نگو تمامی بدبختها مردم ایران زیر سر تو و امثال تو حنات پیش مردم هیچ رنگی ندارد
United Kingdom
07:52 - 1398/08/25
مردم این درآمد را نمیخواهند.نفهم بفهم لطفا.
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/08/25
دزد اهااااااااای دزد بیسواد نادان
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/08/25
درضمن لازم نیست مدیریت نظارت ‌کنه چون شما هم مثل همین ها هستین و چیزی که به نفعتون نباشه انجام نمیدین اینقدر ملت رو خر فرض نکنید خر همون ارباباتون هستن
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1398/08/25
خدا ریشه تو وتدبیر امید رابکنه وازسر ملت کم کنه!؟
مشتی دزد
Iran, Islamic Republic of
08:33 - 1398/08/25
ترابخدابروفقط بروخدایاکی ملت ازشراین آقاراحت میشه
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1398/08/25
ما در امد نمیخایم جناب چقد شما مهربان به فکر ما هستی
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/08/25
بیشتر از ملت جیب خود شماها پر میشه
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1398/08/25
تو غلط کردی ما نمیخواییم پول به جیب ما بیاد
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1398/08/25
مردم یعنی دولت،مردم یعنی آقازاده ها، حالا جیب مردم وما نداره... خ دائیش نوبخت ماله کش خوبیه کافیه
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1398/08/25
دولت ادای رابین هود در میاره ولی شبیه کلانتر ناتینگهام است
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1398/08/25
دولت ادای رابین هود در میاره ولی شبیه کلانتر ناتینگهام است
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/08/25
همچی به مردم میرسد گشنگی بی خانمان شدن از گرونی
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/08/25
همچی به مردم میرسد گشنگی بی خانمان شدن از گرونی
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1398/08/25
فرمایشتان درست آقای نوبخت،اما نگفتی کدام مردم،مردم ایران یا مردم فلسطین،لبنان،افغانستان،قاره افریقا،مالزی،اندونزی و،،،،،،که کشورهای که گفته شدتا شما را برسمیت بشناسند
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/08/25
خدا وکیلی جون ننت راست میگی؟!
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1398/08/25
فکر نکنم ، ولی میتونه ماهی یه اختلاسگر رو راه بندازه .
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1398/08/25
اقای نوبخت ازاقتصاد فاشیستی چی میدونی یعنی این ازترکیه یادبکیر
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1398/08/25
مردم منطورش افغانیارومیگن نه ایرانیاروبه بهترازایرانیا زندگی میکنن وبودجه منابع شغلامون اشغال کردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج