مرزبان: نباید درباره تیم ملی همه چیز را سیاه ببینیم
۹۲۹۴۹۲
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
۳۸۸۷ 
علیرضا مرزبان می گوید که ویلموتس حالا فهمیده که مشکلات تیمش کجاست و باید به او فرصت داده شود.

ورزش سه: تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق شکست خورد و حالا باید هر 4 مسابقه باقی مانده خود را برای رسیدن به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی و رسیدن به مرحله نهایی جام ملت های آسیا 2023 چین، با پیروزی پشت سر بگذارد.

طی همین ساعاتی که از دیدار برابر عراق سپری شده، انتقادات زیادی به شیوه مربیگری ویلموتس وارد شده؛ با این حال علیرضا مرزبان می گوید که باید به این مربی زمان داد و شرایط داوری و زمین مسابقه را دلایل اصلی ناکامی ایران برابر شاگردان کاتانچ می داند.

مصاحبه ما با علیرضا مرزبان را در ادامه می خوانید.

همه مایوس شده اند ولی اینطور نیست

من اخبار را که تعقیب می کنم، می بینم که چقدر در مورد این بازی صحبت شده است. شرایط طوری شده که همه مایوس شده اند از صعود تیم ملی ایران ولی در واقع اصلا اینطور نیست. ما در شرایطی به این بازی وارد شدیم که مسائل سیاسی در مورد بازی نکردن در خاک عراق و حواشی پیرامون آن بازیکنان و افکار آنها را تحت تاثیر قرار داده بود. از طرفی زمین مسابقه افتضاح بود و داور افتضاح تر بود.

در تهران عراق و بحرین را می بریم

چیزی که من می توانم روی آن تاکید داشته باشم این است که سالیان سال است که بازیکنان تیم ملی برای تیم ملی زحمت کشیده اند. نمی خواهم همه چیز را آفتابی و خوب ببینیم. ما در سالیان اخیر بازی های بزرگی را از بازیکنانمان دیده ایم. بازیکنان ما در زمین بد و با داوری بدی که بازی داشت، نمی توانستند کیفیت خودشان را نشان دهند. اعتقاد دارم بازیکنانمان در بازی برگشت به مسابقات بازمی گردند. اعتقاد قلبی دارم که بازیکنان تیم ملی در تهران، هم بحرین و هم عراق را شکست می دهند.

نمی خواهم روی مشکلات سرپوش بگذارم

نباید همه چیز را سیاه ببینیم. باید حمایت خاص از تیم ملی داشته باشیم. ما باید بپذیریم شرایط در این بازی خیلی بد بود و بازیکنان ما دچار مسائل جانبی شده بودند. قصد من این نیست که روی مشکلات تیم سرپوش بگذارم و بخواهم آنها را بد جلوه ندهم ولی موضوع این است که این بازیکنان سالیان سال است که در تیم ملی زحمت کشیده اند و در بازی های برگشت، جواب این شرایط بد میزبانی را خواهند داد.

بازیکنان ما چیزی کم نگذاشتند. این چیز عجیبی نیست؛ ما یک باخت دادیم و بازی حساسی را باختیم ولی ما می توانیم این نتیجه را جبران کنیم. ما باید به این بازیکنان اعتماد و افتخار کنیم؛ آنها فرزندان کشور ایران هستند. ما در بازی برگشت جواب آنها را خواهیم داد.

من گارانتی می دهم که حذف نشویم

در ادامه از مرزبان در مورد شرایط تیم ملی پرسیدیم و اینکه ممکن است ادامه شرایط فعلی به حذف تیم ملی از مرحله مقدماتی جام جهانی منجر شود. او در پاسخ به این سوال بیان کرد: در مورد اینکه آیا ما واقعا باید از حذف تیم ترس داشته باشیم، من به شما این گارانتی را می دهم که حذف نخواهیم شد.

بازیکنان ما در این دو بازی تجربه زیادی به دست آوردند. در این دو بازی که واقعا سخت بود. شرایط و زمین چمن نامساعد بود. داور هم واقعا کیفیت خوبی نداشت. چیزی که می تواند به ما آسیب بزند، این است که شروع کنیم به دریدن هم. اینطوری باعث می شود مشکلات از چیزی که هست بزرگتر شود.

ویلموتس حالا فهمیده که مشکلات تیمش کجاست

مارک ویلموتس می داند که مشکلات تیمش کجاست؛ از انتخاب بازیکنان؛ انتخاب تمرینات و انتخاب ارنج. خودش این مسائل را خوب می داند و هر لحظه در حال نزدیک شدن به فوتبال ایران و اسیا است. چیزی که هست یک مربی باید این تجربیات را پشت سر بگذارد. انتقادات از روز اول بوده است. از روز اول که لیست تیم ملی اعلام شد، انتقاداتی بود. قبل از بازی هم اعلام کرده بودم که نباید بازیکنانی که بی کیفیت هستند به تیم ملی دعوت شوند. بازیکنان باید براساس کیفیت فعلی روزشان باید به کار گرفت.

تا زمانی که یک تیم حس ماجراجویی دارد، شکست نمی خورد

همه این ها را خود مارک می داند. بودن وحید هاشمیان هم کمک می کند. احساسم این است که مشکلات را کادر فنی تیم ملی می داند و وظیفه ما است که از کادر فنی تیم ملی حمایت کنیم. مهم ترین مسئله این است که آیا بازیکنان ما مبارزه کردند یا نکردند؟ من در این زمینه به آنها نمره 20 می دهم ولی زمین و داور بودند. ما ساعت ها می توانیم راجع به مشکلاتمان حرف بزنیم، چون باخت در واقع بچه یتیمی است که هیچ کسی را ندارد. پس به هر چیزی می توان اعتراض کرد. اما تا زمانی که یک تیم حس ماجراجویی دارد، شکست نمی خورد. ما در تهران می توانیم این دو باخت را جبران کنیم.

باید آنالیز دقیق روی بازی عراق و بحرین داشته باشیم

حتی کارت قرمزی که به شجاعی داده شد، درست نبود.چون در برخی صحنه ها تیم عراق خشن تر بازی می کرد. مهم این است که ما چطور می توانیم به تیم ملی کمک کنیم. اینکه جنجال درست کنیم، آیا شرایط را درست می کند؟ یا اینکه نه و ما باید یک آنالیز اساسی روی کار ویلموتس داشته باشیم. به خصوص بازی با بحرین و عراق. مشکلات حاشیه ای تیم مثل امکانات بازیکنان، احترام برای بازیکنان و پول کادر فنی را باید بررسی کنیم. آیا همه چیز درست بوده است؟ باید واقع بین باشیم.

باید ببینیم چرا صفا هادی تحت فشار قرار نگرفت؟

در وهله بعدی باید ببینیم آیا بازیکنان درست انتخاب شده اند. وقتی صفا هادی در میانه زمین اصلا تحت فشار قرار نمی گیرد و نقش بزرگی را ایفا می کند، باید ببینیم که چه اقداماتی باید در خلال بازی انجام می شد. ما نمی توانیم با دو باخت تمام احساسات ملی را زیرپا بگذاریم و بازیکنان، کادر فنی و فدراسیون فوتبال را تخریب کنیم. ما باید از این ها حمایت کنیم. حمایت باید تا زمانی باشد که تیم بتواند نتیجه بگیرد. اینطور نیست که ما خیلی از مسائل را بهتر بدانیم یا همه چیز را سیاه ببینیم.

باخت به عراق برای بازیکنان دردناک تر از ما بوده است

امید و آرزویی که داریم براساس واقعیات است. آرزوی ما این است که ما به عنوان تیم اول صعود کنیم. بحرین و عراق را شکست می دهیم. مردم نگران نباشند، چون بازیکنان ما باغیرت هستند. این باخت برای بازیکنان بیشتر از ما دردناک بوده است. باید این حس را به آنها منتقل کنیم که پشت آنها هستیم.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1398/08/26
توچیزی نگوکچل حالم‌ازت بهم میخوره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج