خشایار اعتمادی از دلایل خداحافظی‌اش گفت
۹۲۹۵۰۱
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
۵۹۷۹
خشایار اعتمادی در یادداشتی درباره دلایل خداحافظی از دنیای موسیقی صحبت و از شرایط کنونی انتقاد کرد.

ایران آرت: خشایار اعتمادی خواننده موسیقی پاپ در یادداشتی که در اختیار روزنامه ایران قرار داده، اعلام کرده که پس از ۲۷ سال فعالیت حرفه‌ای از دنیای موسیقی خداحافظی کرده است. اعتمادی که خواننده اولین آلبوم موسیقی پاپ بعد از انقلاب بوده در سال‌های اخیر به شکل محسوسی کم‌کار بود.

خشایار اعتمادی از دلایل خداحافظی‌اش گفت

در این یادداشت آمده است: "تصمیم من به کناره‌گیری از عرصه موسیقی، ایده‌ای بود که از مدت‌ها پیش به ذهنم خطور کرده بود. علت آن هم کاملاً مشخص بود. من ۲۷ سال پیش با یک ذهنیت و تصور به دنیای حرفه‌ای موسیقی وارد شدم. دنبال یک رابطه عمیق با فرهنگ بودم نه کاسبی کردن. اما متأسفانه در شرایط امروز جامعه ما، فرهنگ‌سازی و اندیشه‌سازی وضعیت نامناسبی پیدا کرده است. آن هم به این دلیل که رسانه‌ منصفی وجود ندارد؛ بهتراست بگوییم رسانه‌ها در اختیار یک عده خاص قرار گرفته‌اند که تعدادشان هم کم نیست. مطمئن باشید برخی از دوستان خواننده با حمایت همین رسانه‌ها توانسته‌اند به جایگاه فعلی‌شان برسند.

مگر هنرمند نباید با کمک هنرش، یک فرهنگ را به جامعه منتقل کند؟ آیا کارهایی که امروزه ساخته می‌شود می‌توانند یک فعالیت فرهنگی محسوب شوند؟ این حوزه‌ها را چه کسانی مدیریت می‌کنند؟ آیا کسانی که از ایران خارج می‌شوند و تور کنسرت‌های اروپا و امریکا برگزار می‌کنند نمایندگان بحق موسیقی پاپ ایران هستند؟ این دوستان از طرف چه کسانی حمایت می‌شوند و چه پشتوانه‌ای دارند؟ من به اندازه فکرم، شعورم و تجربه‌ام احساس می‌کنم اتفاقی‌ که بر سر فرهنگ و موسیقی ما آمده است به اصلاحات زیادی نیاز دارد.

۲۷ سال پیش با عشق به وطنم، مردم کشورم و با عشق به فضای فرهنگی وارد عرصه موسیقی شدم. زحمات بسیاری هم کشیدم. با بسیاری از پیشکسوتان هنری و مدیران کلان کشور صحبت کردم. حتی چندین بار به قم رفتم تا سوءتفاهم‌های موجود نسبت به موسیقی را برطرف کنم. تمام همکارانی که امروز در این عرصه فعالیت می‌کنند به‌خاطر زحمات هنرمندانی چون من توانسته‌اند آزادی عمل فعلی را داشته باشند. اما در این مدت هیچکدام‌شان سراغی از من نگرفته‌اند و نپرسیده‌اند علت خداحافظی‌ام از دنیای موسیقی چه بوده است. بگذریم که در نتیجه سیاست‌های غلط گاهی یک خواننده رپ در ایران مورد حمایت قرار می‌گیرد و بعدها کار به‌ جایی می‌رسد که او تصمیم می‌گیرد در آن سوی مرز کنسرت برگزار کند. در چنین وضعیتی وقتی در زمینه کاری احساس امنیت نمی‌کنم تصمیم می‌گیرم از دنیای خوانندگی خداحافظی کنم. هر آهنگی تا امروز خوانده‌ام بر اساس باورهای شخصی‌ام بوده است. هر تصمیمی هم که گرفته‌ام نتیجه باور خودم بوده است. بسیار خوشحالم بموقع به عرصه موسیقی پا گذاشتم.

در مقابل کسانی که درکم کردند و من را فهمیدند سر تعظیم فرود می‌آورم و با همین افراد حرف هایم را در میان می‌گذارم و برای همیشه با آنها و موسیقی خداحافظی می‌کنم. خشایاراعتمادی هیچ عداوتی با مراکز موسیقی نداشته است و همیشه در چارچوب کارکرده است.

هیچ گاه برای خوانندگی از ایران خارج نخواهم شد. من برای مجوزی که ۲۷ سال پیش گرفتم احترام قائلم اما آنهایی که این مجوز را به من دادند برای مجوز خود هیچ احترامی قائل نبودند.‌"

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1398/08/25
فرهنگ مملکت دچار بحران جدی شده، خداحافظی خشایار اعتمادی ضایعه بزرگی به پیکر فرهنگ مملکت است .
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/08/25
خداروشکر
خیلی وقت بود منتظر بودم
بسلامت
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1398/08/25
خدایی شماها خواننده بودید نه امثال امروزیا فقط چرت میگن
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1398/08/25
برو بابا دلت خوشه . الان توی این وضعیت گرونی و الطاف دولت بی تدبیر ، خداحافظیه تو رو کجای دلم بزارم
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1398/08/25
فدای شما بشم جناب اعتمادی عزیز چقدر زیبا میخوانی لذت شنیدن هزاران بار از تمام آهنگهای قشنگت.ما را تنها نزار
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1398/08/25
درود بر شما ، آهنگهای زیبایت با صدای دلنشینت در خاطره ما نقش بست . موفق باشید .
United Arab Emirates
22:34 - 1398/08/25
دقیقا موسیقی زیر زمینی بی اصالت که هنه خواننده اش تاریخ مصرف دارن الان شدن خواننده بدون هیچ ریشه ای.من در مقابل شما هنرمند عزیز سر تعظیم فرود میارم.اولین آلبو م و با کاست هنوز یادمه.
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1398/08/26
وقتی پیروخرفت میشن وصداشون ته چاهی وخروس خوانی میشه برای اینکه کم‌نیارندمشکلات فرهنگی وصنفی رابهانه میکنن باباقبول کن تاریخ مصرفت گذشته چراتقلا میکنی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج