رونمایی از کاندیدایِ پنهان احمدی‌نژاد در ۱۴۰۰
۹۲۹۶۷۱
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
۱۶۶۳۵
سر و کله احمدی‌نژادی‌ها باز هم پیدا شده است و آنطور که شنیده می‌شود قرار است بهاری‌ها با همه داشته‌هایشان وارد میدان انتخابات مجلس شوند. اما آیا این حلقه می‌تواند خودش را به ساختمان هرمی شکل بهارستان برساند؟ حجت‌الاسلام عباس امیری‌فر از آن دست افرادی است که سال‌ها هم در دولت نهم و در هم در دولت دهم درکنار احمدی‌نژاد فعالیت می‌کرد و به خوبی این جریان را می‌شناسد.

خبرآنلاین: سر و کله احمدی‌نژادی‌ها باز هم پیدا شده است و آنطور که شنیده می‌شود قرار است بهاری‌ها با همه داشته‌هایشان وارد میدان انتخابات مجلس شوند. اما آیا این حلقه می‌تواند خودش را به ساختمان هرمی شکل بهارستان برساند؟ حجت‌الاسلام عباس امیری‌فر از آن دست افرادی است که سال‌ها هم در دولت نهم و در هم در دولت دهم درکنار احمدی‌نژاد فعالیت می‌کرد و به خوبی این جریان را می‌شناسد.

او که در دولت نهم، رئیس شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری بود و در دولت دهم نیز در ردای مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری فعالیت می‌کرد بعدها راهش را جدا کرد. او درباره احتمال حضور احمدی‌نژادی‌ها به خبرآنلاین می‌گوبد: بدون شک احمدی‌نژادی‌ها در این انتخاب حاضر می‌شود که این حضور می‌تواند در قالب حلقه محدود نزدیکانش باشد و هم در قالب قرار دادن چهره‌های سفید در یک لیست انتخاباتی تحت حمایت احمدی‌نژاد.

رونمایی از کاندیدایِ پنهان احمدی‌نژاد در ۱۴۰۰

او تاکید دارد احمدی نژاد کاندیدای انتخابات 1400 خواهد شد اما یک کاندیدای دیگر را هم با خود راهی وزارت کشور می کند، کاندیدایی که امیری فر او را غلامحسین الهام می داند.

با نزدیک شدن به انتخابات زمزمه‌های حضور احمدی‌نژادی‌ها هم به گوش می‌رسد با توجه به شناختی که شما از شخص احمدی‌نژاد و حامیانش دارید چقدر احتمال دارد این جریان وارد گود انتخابات شوند؟

هرکسی که خود را شایسته حضور در انتخابات می‌داند می‌تواند برای کاندیداتوری ثبت‌نام کند. آنها هم می‌توانند وارد انتخابات شوند.

پس آنها هم بدنبال گرفتن کرسی‌های مجلس هستند؟

قطعا این موضوع در برنامه‌ آنها قرار دارد وگرنه هیچ دلیلی برای فعال شدن سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی مربوط به این جریان وجود نداشت. لذا بدون شک انها به دنبال این هستند که از این شرایطی که نارضایتی‌هایی در میان مردم وجود دارد استفاده کنند و با شعارهایی که می‌دهند اقبالی برای خود به دست بیاورند و از این طریق دست‌کم چند کرسی از مجلس را به خود اختصاص بدهند؛ اشکالی هم ندارد فقط باید دید آنها می‌توانند از سد شورای نگهبان عبور کنند یا خیر. بنابراین درپاسخ به این سوال که آیا آنها فعال شده‌اند باید بگویم بله آنها فعال هستند و می‌خواهند به عنوان یک جریان وارد انتخابات شوند اما موفق شدنشان بستگی به نظر مراجع چهارگانه دارد.

اخیرا شخص احمدی‌نژاد بازهم سفر استانی می رود یا در جمع هایی سخنرانی می کند، بنا به گفته شما این تحرکات او هم در راستای همان تلاش برای انتخابات مجلس است؟

دقیقا بحث همین است. این سفرها و این سخنرانی‌ها کاملا جنبه انتخاباتی دارد وگرنه چه دلیلی دارد بعد از مدتی که سکوت کرده بودند با نزدیک شدن به انتخابات شروع کنند به ترتیب‌ دادن مراسم‌های سخنرانی و رفتن به سفرهای استانی. ببینید ما از اول انقلاب چندین رئیس جمهور داشتیم اینکه هر کدام در فصل انتخابات برای خود گروهی درست کند و قبل از آنکه فصل انتخابات شروع شود دست به کارهای تبلیغاتی بزند درست نیست و خلاف قانون است. بنابراین اینکه چنین رفتارهایی دارای شائبه انتخاباتی است هیچ شکی در آن نیست و از آن جهت که این جریان بنای تبعیت از قانون را ندارند دست به چنین اقداماتی نیز می‌زنند که لازم است مراجع قانونی در این رابطه تذکر بدهند که این رفتارها ادامه پیدا نکند و شاهد یک انتخابات زودهنگام و فضای دو قطبی نباشیم.

در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ بعد از فرمایشات رهبری کسی انتظارش را نداشت که احمدی‌نژاد برای انتخابات ثبت نام کند ولی این اتفاق افتاد شما چقدر احتمال می‌دهید این اتفاق برای مجلس هم رخ بدهد یعنی با توجه به احتمال رد صلاحیت شدن احمدی‌نژاد، او بار دیگر وارد میدان رقابت‌های انتخاباتی شود؟

بعید می‌دانم شخص احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس وارد میدان شود اما این احتمال وجود دارد که او تیمی را انتخاب و حمایت کند تا وارد مجلس شوند. به عبارت دیگر او شخصیت خود را اجل از مجلس می‌داند و معتقد است زمانی رئیس جمهور بوده است و وارد شدنش به مجلس نمی‌تواند برای او وجهه و پرستیژی به دنبال داشته باشد. بنابراین با روحیاتی که از احمدی‌نژاد سراغ دارم بعید است شخصا وارد انتخابات شود. اما شک ندارم که برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ می‌آید و پیش بینی می‌کنم مانند سال ۹۶ که دست در دست بقایی برای انتخابات ثبت نام کرد این‌بار همراه با آقای الهام وارد این رقابت‌ها خواهد شد.

چرا آقای الهام؟

اینطور که من رصد می‌کنم آقای الهام تنها چهره نزدیک به احمدی‌نژاد است که احتمال تائید صلاحیت شدن را دارد و از آنجا که او تا امروز درباره تخلفات و رفتارهای محمود احمدی‌نژاد سکوت کرده است می‌تواند او را معرفی کند و پشت‌سر او قرار بگیرد.

یعنی غلامحسین الهام یکی از کاندیداهای مورد حمایت احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ است؟

بله شک نکنید آقای الهام را برای انتخابات معرفی می‌کند خودش هم حاضر می‌شود حال ممکن است مانند دفعه قبل چند نفری مانند اقای شیخ‌الاسلام او را همراهی می‌کنند. در واقع او با علم به اینکه رد صلاحیت خواهد شد در انتخابات حاضر می‌شود تا تنش ایجاد کند. من دفعه پیش هم پیش‌بینی کردم و گفتم احمدی‌نژاد علی‌رغم نهی رهبری در انتخابات کاندیدا خواهد شد؛ که این اتفاق هم رخ داد.

علت این کارش هم این بود که می‌گفت با رد صلاحیت شدن محبوبیتم بیشتر می‌شود؛ ما طلبه‌ها یک اصطلاحی داریم که می‌گوییم «خالِف تُعرَف» یعنی «مخالفت کن تا مشهور شوی» حکایت اینها هم است. اصلا یکی از دلایلی که من از این گروه نا امید شدم همین بود آنها این صحبت‌ها را در جمع‌های خصوصی‌شان مطرح می‌کردند و می‌گفتند تحت فشار قرار دهیم؛ یادم هست در آن زمان قبل از آنکه حضرت آقا در درس خارج آقای احمدی‌نژاد را نهی کنند ۱۰ روز قبل از آن این نهی ایشان را من افشا کردم که همان زمان هم به من هجمه کردند و گفتند باید تکذیب کنی که من گفتم چرا من تکذیب کنم خودتان تکذیب کنید.

من آن زمان از دیدار خصوصی احمدی‌نژاد و رهبری خبر داشتم و آقای احمدی‌نژاد هم می‌دانست من از جزئیات آن جلسه خبردارم که حضرت آقا ایشان را نهی کردند و همان زمان این را هم گفتم که شورای نگهبان در یک جلسه غیر رسمی صلاحیت احمدی‌نژاد را به اتفاق آرا رد کرده است که این صحبت‌ها برای آنها گران تمام شد و در آن ۱۰ روز با من تماس گرفتند که این موضوع را تکذیب کن که من پیغام دادم چرا من تکذیب کنم شما خبر داشتید بنابراین خودتان هم بگویید آیا این ملاقات بوده است یا خیر.

بنابراین آقای احمدی‌نژاد دیگر تمام شده است . این یک قانون نانوشته در نظام ما است که هیچ کسی بیش از دو دور نمی‌تواند در راس قوه مجریه حضور داشته باشد؛ ممکن است این موضوع در قانون اساسی منعی نداشته باشد اما این قانون نانوشته‌ای است که اگر کسی برنامه‌ای دارد بیشتر از ۸ سال نمی‌تواند آن را اجرا کند و یک موضوعی تکراری است.

ما طلبه‌ها یک شوخی داریم که می‌گوییم «لکل جدید لذه» (البته این را برای آقایانی که می‌خواهند چندهمسری داشته باشند نمی‌گویم آنها همان یکی را داشته باشند کافی است) یعنی یک چهره جدید را مردم بیشتر می‌پسندند چهره ای که برنامه‌های جدیدی داشته باشد و چابک‌تر عمل کند. بنابراین آقای احمدی‌نژاد تمام شده است و در آن شکی نیست.

یعنی احمدی‌نژادی‌ها امید دارند که پیروز شوند اما...

تحلیل انها این است که چون آقای روحانی نتوانست یک موفقیت تمام عیار به دست بیاورد بنابراین فضا به سود ماست درحالی که اینچنین نیست چراکه مردم از آقای احمدی‌نژاد هم زده شده‌اند لذا مردم استقبال نخواهند کرد و باید یک چهره جدیدی به انتخابات بیاید تا مردم با او همراه شوند.

شما می‌گویید احتمالا احمدی‌نژادی‌ها برای مجلس چهره‌های جدیدی را وارد میدان می‌کنند، چقدر احتمال دارد این چهره جدید افرادی مانند محمد سرافراز رئیس سابق صدا و سیما باشد به هرحال او در آخرین موضع‌گیری‌های خود به سود آقای احمدی‌نژاد موضع گرفت و یک چهره اپوزیسیون از خود نشان داد یا افراد دیگری مانند نیکزاد که وزیر مسکن دولت احمدی‌نژاد بود؟

این احتمال را هم ضعیف می‌دانم. ببینید حلقه حامیان احمدی‌نژاد یک حلقه محدود است یعنی تا آخر عمر بقایی و مشایی است. از آنجا که به علت محکومیت این دو نفر، بقایی و مشایی به یک مهره سوخته تبدیل شدند و تمام شده هستند. لذا تحلیل من این است که این جریان چهره‌هایی را که می‌خواهند وارد مجلس کنند چهره‌های نزدیک به خودشان است تا بعدا بتوانند از قدرت و نفوذ آنها استفاده کنند و مشایی و بقایی را دوباره وارد قدرت کنند.

این حلقه‌ای که شما از آن صحبت می‌کنید چه کسانی هستند یعنی احمدی‌نژاد چه کسانی را می‌خواهد وارد مجلس کند؟

برای مجلس افرادی که در ذهن من هستند قطعا رد صلاحیت می‌شوند. مثلا هیچ شکی وجود ندارد که «عبدالرضا داوری» مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد رد صلاحیت خواهد شد مضاف بر آنکه بر اساس موضع گیری‌هایی هم که داشته است کلا جایگاه قابل قبولی ندارد از سوی دیگر وزرای ایشان هم اصلا احمدی‌نژاد را قبول ندارند و به نوعی همه آنها جدا شدند.

نیکزاد، شیخ‌الاسلام یا تمدن و ... چقدر می‌توانند از گزینه‌های احمدی‌نژاد برای مجلس یازدهم باشند؟

نیکزاد را می‌دانم که با اقای احمدی‌نژاد زاویه دارد چراکه اگر غیر آن بود او در جریان انتخابات ۹۶ به ستاد آقای رئیسی نمی‌رفت. شما این را بدانید شخصیت‌هایی مانند اقای نیکزاد، خلیلی، محمد حسینی و ... هیچکدام احمدی‌نژاد را قبول ندارند. لذا یاران احمدی‌نژاد یک حلقه محدودی است که به قول «سعید حجاریان» همه آنها در یک فولکس واگن جا می‌شوند. یعنی این حلقه محدود می‌شود به چند نفر از جمله الهام، تمدن، جوانفکر، شیخ‌الاسلام، سید حسن موسوی و جوانفکر است.

و آقای شریف‌زاده؟

آنها شریف‌زاده را وارد بازی نمی‌کنند. همین اقای شریف‌زاده وقتی در زندان بود هیچ قدمی برای آزادی ایشان برنداشتند. دراقع آنها نه انکه شریف‌زاده را قبول نداشته باشند بلکه آن را بازیچه قرار دادند و ایشان هم فرد ساده‌ای است متوجه این ملعبه شدن نیست. من شریف زاده را می‌شناسم او فرد خوبی است اما او را بازیچه قرار دادند حتی به عنوان یک فرد دست چهارم هم او را وارد بازی نمی‌کنند. بنابراین حلقه احمدی‌نژادی‌ها محدود به همین افراد هست که این افراد هم بعید است تائید صلاحیت شوند.

احتمالا تمدن، شیخ الاسلام و ذبیحی از سوی جریان احمدی نژاد کاندیدا شوند

یعنی آقای تمدن یا شیخ‌الاسلام هم رد صلاحیت می‌شوند؟

احتمالا آقای تمدن، شیخ‌الاسلام و ذبیحی تائید صلاحیت می‌شوند و شاید اینها از افرادی باشند که بتوانند از سوی جریان احمدی‌نژاد در انتخابات حاضر شوند. از سوی دیگر ممکن است یکسری چهره‌های سفید را هم وارد انتخابات کنند. به این معنا که نیروهای جوانی را که حساسیتی روی انها وجود ندارد را وارد انتخابات و از آنها حمایت کنند. البته باز هم بعید می‌دانم موفق شوند چراکه اساسا انها با کار تشکیلاتی همخوانی ندارند و شخص احمدی‌نژاد هم موضوع تحزب و اقدامات تشکیلاتی را قبول نداشت و مشخص است که حرکت در انتخابات با کار هیاتی، بدون هیچ اقدام تشکیلاتی نمی‌تواند موفق باشد.

انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1398/08/26
کاش بیاد با دل و جان بهش رای میدیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
تا امتال تو هستن تو این مملکت وضع همینه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
یه ادم چقدر میتونه نا فهم باشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
همدرد غقرا بیا زودتر
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1398/08/26
کور خوندین!

ما هیچکس را غیر از خود شخص دکتر احمدی نژاد قبول نداریم حتی اگر مورد تایید وی باشد

ما فقط به احمدی نژاد رای خواهیم داد ولاغیر

در غیر اینصورت رای بی رای

رای ما فقط و فقط دکتر احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1398/08/26
قشنگ معلومه با احمدی نژاد یه مشکل شخصی داره
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1398/08/26
شماها از سابه ی احمدینژاد هم میترسین،چون ریگی به کفش دارین
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1398/08/26
ینی هستن کسایی که بازم برن پای صندوق رای؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
شاید باور نکنی ولی هنوز هستن کسانی که نه تنها برن رای بدن بلکه به احمدی نژاد هم رای بدن!متاسفانه....
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1398/08/26
بخش اعظمی از بدبختی ما در این عصر مربوط به اقدامات سخیف احمدی نژاد است.برو بیشین سرجات انقدر هم طمع نداشته باش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
دمت گرم بابا گل گفتی .
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1398/08/26
خب که چی ..؟ الان میخوای چی رو بگی...
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1398/08/26
خب که چی ..؟ الان میخوای چی رو بگی...
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1398/08/26
آقا،
محمود بیاد سریعتر می‌رسیم آخر خط
راحت میشیم والا
United Arab Emirates
08:32 - 1398/08/26
آقای امیری فر کسی دیگه به شماها اعتمادی ندارد، احمدی نژاد اگه یه اشتباه داشت ده تا خوبی هم داشت شماها بودین تخریبش کردین خدا ازتون نمیگذره شما حزب باد هستین
United Arab Emirates
08:38 - 1398/08/26
بادسلام چرا دیدگاه ما ارسال نمیشه؟
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1398/08/26
چقدرم دلشون خوشه دارن تحلیلم میکنن خخخ اخه کی رای میده
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1398/08/26
این پاییزی ها مردم را بیچاره گرفتار کرده ریشه مردم را خشکاندن انشاالله که هر زودتر ریشه هایشان خشکانده شود
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1398/08/26
این وسط تورو فقط کم داشتیم
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/08/26
احمدی نژاد چون حامیه مردم فقیر بود کسی نمیخادش
پاسخ ها
امیرعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
درسته احمدی نژاد واقعا حامی ضعیفان بود مثله من
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/08/26
خداکنه احمدی نژاد بیاد
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
که چی بشه؟ دکل رو با جاش غیب کنه؟ تو سر مردم بدبخت بزنه یا بره کشورای دیگه حیثیتمون رو ببره؟
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1398/08/26
فقط احمدی نژادهیچکس مثل اونیست خدمتی که ایشان به کشورکرده تابحال کسی نکرده شماازمحبوبیت اومیترسید
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1398/08/26
مردبودبیا صدرصدرای میاره شک نکنید
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1398/08/26
هیچ کس نمیره پای صندقای رای
مرد فقط احمدی فدات احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1398/08/27
اسمش میادخاینین مترسن یه لیست۲۰۰نفری بده احمدی نژادهمهشون رای میارن وگرنه با۲تا۳نفراصلا رای نمیدیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج