مورد عجیب فدراسیون دو و میدانی؛ دو دبیر همزمان!
۹۳۰۰۱۰
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
۲۷۵۰ 
تصمیمات وزارت ورزش و مسئولان فدراسیون دوومیدانی باعث حضور همزمان دو دبیر در محل این فدراسیون شده است.

طرفداری: ایرج عرب سرپرست فدراسیون دوومیدانی شده، ولی موضوع انتصاب دبیر مجمع دوومیدانی، حاشیه هایی ایجاد کرده است. گویا دبیر فدراسیون، همان دبیر مجمع است و در واقع یک نفر، هر دو مسئولیت را باید بر عهده بگیرد. مساله این است که دبیر فدراسیون، همان دبیر مجمع است و در واقع یک نفر، هر دو مسئولیت را باید بر عهده بگیرد.

تسنیم خبر داده هفته گذشته بود که به یکبار خبر انتصاب احسان مهاجر شجاعی از سوی خودش به عنوان دبیر مجمع فدراسیون دوومیدانی از سوی خودش منتشر شد؛ خبری که البته خیلی زود توسط شروین اسبقیان مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌ها در وزارت ورزش و جوانان تکذیب و اعلام شد که هیچ حکمی برای مهاجر شجاعی صادر نشده است.

بلافاصله پس از این اتفاقات، حکم علی دانشمند‌فرد به عنوان دبیر مجمع فدراسیون دوومیدانی از سوی محمدرضا داورزنی صادر شد. نکته مهم در این حکم، ارسال رونوشت آن به هاشم صیامی دبیر فدراسیون و تشکر از او در دوران همکاری‌اش با این رشته ورزشی بود. در واقع حکم دانشمندفرد نه تنها به عنوان دبیر مجمع، بلکه به عنوان دبیر فدراسیون نیز بود؛ موضوعی که شروین اسبقیان نیز آن را تایید کرد.

اسبقیان در این باره گفت: «دوره چهار ساله صیامی به عنوان دبیر فدراسیون تمام شده بود و ادامه فعالیتش منوط به تمدید حکم او بود که در حکم داورزنی، این مسئولیت که شامل دبیری فدراسیون و دبیری مجمع می‌شود، بر عهده دانشمندفرد گذاشته شد.

دلیل این تصمیم این بود که ما نمی‌خواستیم سوءتفاهمی برای نامزدهای انتخابات دوومیدانی پیش بیاید و یک دبیر بی‌طرف این کار را انجام بدهد و به همین دلیل هم دبیر فدراسیون تغییر کرد.»

به نظر می‌رسید پس از اظهار نظر مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌ها در وزارت ورزش و جوانان، موضوع پست دبیری در فدراسیون دوومیدانی تمام شده باشد، اما ظاهراً اینگونه نیست.

در حال حاضر، هاشم صیامی و علی دانشمندفرد به صورت همزمان در فدراسیون حضور دارند؛ صیامی کار سابقش به عنوان دبیر فدراسیون را انجام می‌دهد و دانشمندفرد نیز مسئولیت دبیری مجمع و ثبت‌نام از نامزدهای ریاست را بر عهده دارد.

شنیده می‌شود ایرج عرب سرپرست فدراسیون مخالف حضور فرد دیگری به عنوان دبیر جدید است و خودش بر ادامه فعالیت صیامی تاکید دارد.

حکم دبیر یک فدراسیون از سوی وزیر ورزش امضا می‌شود، اما اگر قرار بر انتصاب سرپرست برای این پست باشد، رئیس یا سرپرست فدراسیون می‌تواند این کار را انجام دهد. در واقع همیشه قبل از انتصاب دبیر، یک سرپرست معرفی می‌شود و پس از چند ماه، وزیر ورزش حکمش را صادر می‌کند.

این روزها در فدراسیون دوومیدانی دو دبیر وجود دارد و این همان حاشیه و اتفاقی است که این فدراسیونِ مهم را در سال منتهی به المپیک با چالش و حاشیه‌های زیادی مواجه خواهد کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج