شبکه‌ی سعودی، سخنان روحانی را تحریف کرد
۹۳۰۰۵۳
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۹
۲۴۰۸۲
شبکه العربیه عربستان سعودی با تقطیع سخنان اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره طرح حمایت معیشتی این تیتر را در اقدامی غیر حرفه ای برای گزارش خود برگزید: «روحانی: بنزین را گران کردیم چون نمی‌توانیم نفت صادر کنیم».

ایرنا: شبکه العربیه عربستان سعودی با تقطیع سخنان اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره طرح حمایت معیشتی این تیتر را در اقدامی غیر حرفه ای برای گزارش خود برگزید: «روحانی: بنزین را گران کردیم چون نمی‌توانیم نفت صادر کنیم».

این اقدام شبکه سعودی در حالی است که استناد العربیه برای جعل تیتر مستقیم و نقلی از سخنان رئیس جمهوری با برداشت از این عبارت ها صورت گرفته است:

«مردم ما آگاه هستند که فروش نفت ما با محدودیت‌هایی مواجه است اگر هم مواجه نبود، پول نفت برای اینگونه مصارف خیلی مناسب نیست. یک وقتی بوده که در سال‌هایی مثل سال ۹۰، ۱۱۰ میلیارد دلار در یکسال درآمد نفتی داشتیم و حالا با آن شرایط خیلی متفاوت است.»

العربیه در پایگاه اینترنتی خود نوشت: «حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران روز یکشنبه ۱۷ نوامبر با طرح این موضوع که هدف از افزایش قیمت بنزین «کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است»، گفت که یکی از راه‌های تامین هزینه‌های این طرح فروش نفت بیشتر است ولی در حال حاضر، فروش نفت ایران با محدودیت‌هایی مواجه است.»

به ادعای العربیه، «رئیس‌جمهوری ایران در سومین روز از تظاهرات که در اعتراض به افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت سوخت تعدادی از شهرهای ایران را فرا گرفته گفت که هدف از افزایش قیمت بنزین کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است.»

این شبکه در این باره نوشت که روحانی گفت: «اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است که در شرایط تحریم اقتصادی، به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند.»

او افزود: «برای این کار سه راه بیشتر نداریم، یا باید مالیات مردم را افزایش دهیم و از محل درآمد حاصل از آن پرداخت ها را انجام دهیم، یا باید نفت بیشتری صادر کنیم و از محل آن این هزینه ها را تامین کنیم و یا باید از یارانه ها بکاهیم و از محل آن به خود مردم نیازمند برگردانیم... م. فروش نفت ما با محدودیت هایی مواجه است و اگر محدودیت هم نداشتیم، پول نفت برای اینگونه مصارف مناسب نیست، در سال ۱۳۹۰ ما ۱۱۰ میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم اما امروز شرایط متفاوت است. میزان اخذ مالیات را هم بخاطر شرایط اقتصادی جامعه نمی توانیم زیاد افزایش دهیم و دریافت مالیات از مردم باید متعادل باشد.»

روحانی گفت که مصرف بنزین در ایران افزایش یافته و توضیح داد: «مصرف بنزین در سال گذشته و اوایل امسال رو به فزونی گرفت و به طور متوسط ۹.۷ درصد رشد کرد، و مصرف روزانه ما امسال ۹۷ میلیون لیتر بود که اگر همین روند ادامه داشته باشد در سال ۱۴۰۰ ما مجددا وارد کننده بنزین می شدیم.»

بررسی و رصد رویکردهای رسانه ای نشان می دهد که رسانه های سعودی و اماراتی در روزها و ماه های اخیر با دامن زدن به موضوع نارضایتی های ایران تقلای گسترده ای برای تحریک و آشوب سازی و جعل اخبار از داخل ایران انجام داده اند.

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
04:57 - 1398/08/27
کلید ساز دروغگو کشکت را بساب
Iran, Islamic Republic of
05:17 - 1398/08/27
به کار رسانه ای این شبکه اعتنا نباید کار مثل صداو سیمای خودمون که درتحریف در خبر سرامده اما واقعیت اینه که اگر کیسه دولت پر بود قیمت بنزین رو افزایش نمیداد.....
United Arab Emirates
07:12 - 1398/08/27
بنده خداچکیده مطلب رو گفته
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1398/08/27
چرا دیگه هیچکس مرگ بر امریکا نمیگه؟
خخخ
Iran, Islamic Republic of
07:17 - 1398/08/27
این ۱۰۰ تومانی و ۲۰۰ تومانی که میخواد اضافه بشه چه دردی از خانواده های کم بضاعت دوا میکنه. قیمت ماشین دو برابر شده هر قطعه ای خراب بشه باید دو برابر قبل هزینه کنیم. جهاز بخوایم تهیه کنیم هر کدوم چند برابر شده . کرایه خونه ، خوراک ، پوشاک . حقوق سال ۹۶ را با حقوق امسال مقایسه کنید. با وجود اینکه همه اجناس چند برابر شده حقوق چقدر زیاد شده؟! بعد میان قیمت بنزین را با کشورهای دیگه مقایسه میکنن الان ما چیمون شبیه کشورهای دیگه هست که میخوان قیمت بنزین را مثل کشورهای دیگه کنید.
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1398/08/27
ما هیچ نمیخوایم فقط بنزین را برگردان به قیمت قبلش آقای روحانی دیگه بست
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1398/08/27
اگردرامدباشد بخشش هم هست پدر پول داشته باشد خانواده در رفاه هست دولت پول داشته باشد مالیات منصفانه .عمرانی کشور و پول خرج میشه درآمد خانوار بیشتر و بنزین به قیمت جهانی هم به معیشت تاثیر ندارد مثل ژاپن.المان کشور عربستان .امارات آمریکا جهانخوار
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1398/08/27
واقعیت پشت پرده همینه
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1398/08/27
ملتت تامین باشه خیابون نمیاد گوش به بیگانه هم نمیده پس کرم گاز خودتونه
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1398/08/27
خود روحانی هم تکه های از جمله را گفت
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1398/08/27
مرگ بر آل سعود و فتنه گران داخلی ،،،،،،،،،، ،،،،،،،،،،،
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1398/08/27
معنی حرفش دقیقا همینه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج