شخصیت‌شناسی بر اساس شیوه‌ی بسته‌بندی کادو!
۹۳۰۲۷۰
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
۸۰۲۴ 
در زندگی همه ما، آدم‌های عزیزی هستند که به مناسبت‌های مختلف یا حتی گاهی بدون بهانه، برای آن‌ها هدیه می‌خریم، اما به احتمال زیاد و تا حالا به رابطه ویژگی‌های شخصیتی افراد و این‌که هدیه خود را به چه شکل به دیگران می‌دهند، توجه نکرده‌اید!

روزنامه خراسان - فرنگیس یاقوتی: در زندگی همه ما، آدم‌های عزیزی هستند که به مناسبت‌های مختلف یا حتی گاهی بدون بهانه، برای آن‌ها هدیه می‌خریم، اما به احتمال زیاد و تا حالا به رابطه ویژگی‌های شخصیتی افراد و این‌که هدیه خود را به چه شکل به دیگران می‌دهند، توجه نکرده‌اید!

خرید کادو و شیوه کادو کردن برای بعضی افراد اصلا مهم نیست و بعضی دیگر، بعد از خرید هدیه با دقت و وسواس زیادی طرح کادو را انتخاب و سپس با ملاحظات بسیار، هدیه را به دیگران تقدیم می‌کنند.

روان‌شناسان دانشگاهی در توکیو با بررسی شیوه کادو کردن و شخصیت افراد، به نتایج جالبی درباره رابطه بین آن‌ها رسیده‌اند که در ادامه در این باره خواهید خواند. در خور ذکر است بعضی از این نکات، ممکن است برای همه افراد صدق نکند.

شخصیت‌شناسی بر اساس شیوه بسته‌بندی!

اگر دقیق و تمیز کادو می‌کنید

اگر شما همیشه دقت می‌کنید تا هدیه‌ای که برای دیگری می‌برید، به زیبایی هرچه تمام‌تر کادو شده باشد، جزو افراد دقیق و با نظم در زندگی محسوب می‌شوید. چنین افرادی معمولا بلند پرواز و خانواده دوست هستند.

اگر جزو این دسته هستید باید بدانید مدیر خوبی خواهید بود و دیگران می‌توانند روی نصیحت‌ها و پیشنهاد‌های شما برای دست‌یابی به موفقیت‌های بیشتر حساب کنند. در ضمن، هیچ چیزی بیشتر از خانواده برای شما اهمیت ندارد و با همه قدرت هر کاری انجام می‌دهید تا آن‌ها را خوشحال کنید.

اگر هدیه را درون سبد می‌گذارید

اگر شما دوست دارید که به جای کادو کردن، هدیه را در یک سبد بگذارید و تزیین کنید یعنی شما فردی بسیار اجتماعی هستید و دوستان و آشنایان زیادی دارید. این خصوصیت نشان می‌دهد فردی آرام و خونسرد هستید که تصور دیگران درباره شما، برایتان اهمیت چندانی ندارد. با این حال، ظاهر برای شما اهمیت ویژه‌ای دارد، زیرا فکر می‌کنید زیبایی هدیه تان را باید در ظاهر هم نشان دهید.

اگر در روزنامه می‌پیچید

اگر شما دوست دارید هدیه‌ای را که برای دیگری می‌برید، در کاغذ روزنامه بپیچید، فردی به شدت اقتصادی و البته اهل عمل هستید. چنین افرادی معمولا، درون‌گرا هستند، اما در عین حال از گذراندن زمان با دوستان‌شان لذت می‌برند. این دسته از افراد تصور می‌کنند زیرکی، مهم‌ترین ویژگی شخصیتی‌شان است و مدام دنبال افزایش دانش و کسب اطلاعات جدید هستند.

شخصیت‌شناسی بر اساس شیوه بسته‌بندی!

اگر هدیه را منحصر به فرد کادو می‌کنید

اگر شما هر بار برای خودتان یک کاغذ کادوی متفاوت طراحی یا به طور مثال، پرینتی رنگی از نقشه جهان را به عنوان کاغذ کادو استفاده می‌کنید، فردی متفکر و مراقب رفتارهایتان هستید. چنین افرادی، هرچند معمولا قوی هستند، اما کمی لجباز و در عین حال در مقابل دیگران نیز همدل هستند.

اگر نوع کاغذ کادو را اشتباه انتخاب می‌کنید

اگر در زمینه کادو کردن، همیشه باید عذرخواهی کنید، زیرا معمولا کاغذ کادویی نامتناسب را انتخاب می‌کنید، نشان می‌دهد فرد خودجوشی هستید. بعضی افراد ممکن است شما را فرد دمدمی مزاجی بدانند، اما شما هر جا لازم باشد قابل اعتماد خواهید بود. در ضمن فردی هستید که دیگران می‌توانند روی شما حساب کنند و در کنارتان به آن‌ها خوش بگذرد.

اگر با چیز‌های دم دستی کادو می‌کنید

اگر شما برای کادو کردن هدیه خود از هر چیزی که دم دست باشد، استفاده می‌کنید یعنی حوصله فکر کردن ندارید، اما اعتماد به نفس بالایی دارید. به احتمال زیاد شما ترجیح می‌دهید فردی خانه‌نشین باشید و هیچ وقت مرکز توجه نباشید.

افرادی که از چیز‌های دم دستی برای کادو کردن استفاده می‌کنند، معمولا قابل اعتماد نیستند چراکه کمتر به عاقبت رفتارهای‌شان فکر می‌کنند. در ضمن استفاده از چنین شیوه‌ای برای کادو کردن یک هدیه، جلوه بصری زیبایی هم ندارد.

شخصیت‌شناسی بر اساس شیوه بسته‌بندی!

اگر هدیه را بدون کادو می‌دهید

اگر هدیه را بدون کاغذ کادو به همان شکل خودش به دیگران می‌دهید، هرچند به احتمال زیاد باعث ناراحتی طرف مقابل‌تان خواهد شد، اما نشان می‌دهد در زندگی همیشه به جنبه‌های مثبت توجه می‌کنید.

شما فردی هستید که همه چیز را آسان می‌گیرید، بسیار فروتن هستید و برای هر موقعیتی یک راه حل پیدا می‌کنید. البته ممکن است دیگران از بعضی رفتارهایتان ناراحت شوند که این مسئله نیازمند مدیریت شما ست.

اگر سریع و نامرتب کادو می‌کنید

چسب‌های‌کثیف، کاغذ‌هایی که به در ستی تا نشده است، بسته بندی که ظاهر خوبی ندارد و ... از ویژگی‌های کادو کردن سریع و نامرتب است.

هرچند از ویژگی‌های شخصیتی چنین افرادی به عجول بودن باید اشاره کرد، اما این دسته از افراد، معمولا پرشور و هیجانی هم هستند. دیگران چنین افرادی را با انرژی و بازیگوش می‌دانند و برای یک دورهمی خوب، همیشه روی‌شان حساب باز می‌کنند.

منبع: littlethings

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/09/01
من فراتر می رم:
اصولا از سورپرایز شدن خوشم نمیاد،یعنی چی که یه پیراهن یا عطری رو بخری و انتظار داری من ذوق کنم، من خودم باید در انتخاب هام در بازار بگردم تو چطور انتظار داری سلیقتو که دوست ندارمش بپوشم و هر روز استفاده کنم؟
مگه اینکه ظرفیت استفاده نکردنشو داشته باشی یا کارت بانکی هدیه بدی!
دوران نامزدی، طرفم از خارج گفت چه عطری دوست داری و من گفتم از نمادهای اون کشور بیار و سر قضیه بحث شد. آخرم برام یه چیزی آورد ولی عطرو برای باباش آورد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
خااااک تو سر عقده ایت کنن.تو انسانی اصلا؟
T.N.T
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
من جای تو بودم اصلا تحویلش نمیگرفتم عزیزم...گذشت اون دوره ای که می گفتن ...دوست مرا یاد کند با یه هِلِ پوچ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
این نشون دهنده لوس بودن و خودخواهی شماست. بعد به نامزدت هم میگی طرف معلومه چقدر براش ارزش قائل هستی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
شما مشکل شخصیتی داری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
خدا شفات بده
بیچاره نامزدت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
حالا حتماً نباید هدیه چیزهای خیلی شخصی باشه. من کتاب را ترجیح می دهم. اغلب هدیه کتاب می برم بسته به سن و سلیقۀ طرف. کتاب به دردبخوری که روش فکر کرده ام نه هر چیزی را.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
جنگ داری?
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
توخیلی ادم بیخود و مضخرفی هستی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بدبخت تو مریضی داری حقت بود واست کوفت نخره آدم بشی، بی لیاقت.
هما
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تا حالا به کسی هدیه ندادی؟درسته؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چتونه انقدر منفی میدید
البته هنوز جوابهارو نخوندم ولی نکته ام اینه ضمن احترام زیاد به هدیه دهنده من قرار نیست چیزی که سلیقم نیست مدتها بپوشم چرا چون شما آوردی
به عبارت دیگه ناراحت نکردن شما به ناراحت نکردن خودم برتری نداره که رعایتش کنم، هر دو هم ترازن
من در اون دوران نامزدی که همه زیباترین خصلتهای همو نشون میدن همه ویژگیهامو صادقانه نشون دادم که هر اتفاقی می افته همون اول بیفته نه چند ماه بعد
من دلم بعنوان یک هدیه نمادی از کشور رو میخواست و مسرانه گفتم، قرار نبود به اجبار عطر هدیه بگیرم
آدم با همسرش که نمیتونه رودرواسی دار یه عمر زندگی کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
هر چقدر توجیه کنی نشون میده لوس و خودخواهی این صداقت نیست خودخواهیه
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1398/09/01
من هدیه هام رو توی جعبه میذارم با کادویی بسیار شیک و زیبا. گاهی حتی خودم جعبه ها رو درست میکنم و خیلی وقت صرف تزئین و درست کردنشون میکنم. همیشه ترجیج میدم که هر کادو با دیگری کاملا متفاوت باشه و باید همه چیز دقیق باشه. حواسم هست اگر کادو برای همکار مرد هست هر کاغذ یا چیزی که قلب و لاو و این چیزها باشه توش نباشه بلکه طرحی کلاسیک باشه. حتی برای عروسی همکارم پاکت پول رو خودم طراحی و درست کردم
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1398/09/01
من هم کلن از سورپرایز شدن در هدیه ای که میگیرم
خوشم نمیاد... مگه این که قبلن یه جوری از زیر زبونم کشیده باشن بیروون که چی دوست دارم ..
اینو واقعا میگم به غیر از گل و کارت بانکی .. تقریبا هر چی رو که تا به حال بهم هدیه دادن رو تقدیم کردم به دیگری ....خیلی ها اینو گذاشتن به حساب سخاوتمند بودنم ولی واقعا دوستشون نداشتم و بیشتر اعصابم خورد شده تا اینکه خوشحال بشم ...چون سلیقه ز من واقعا متفاوته
اگه کسی هم از خارج کشور بخواد واسم هدیه بفرسته واقعا میخوام که یه نماد خاص مثه مجسمه از اون کشور برام بیاره
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1398/09/02
به نظر من اونی که تو روزنامه میپچه دست اسکروچو از پشت بسته تو گدایی. معلومه چی کاد میده
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1398/09/02
من اصلاکادوپیچ کردنو بلد نیستم.جلد کتابارو هم هیچ وقت انجام نمیدادم.خخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج