کی‌روش چه دستاوردی برای فوتبال ایران داشت؟
۹۳۰۳۳۲
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
۴۹۸۳ 
سرمربی پیشین استقلال با تاکید بر اینکه تیم ملی در زمان کی روش به لبنان باخت و با هدایت وی نتوانست عراق را شکست دهد گفت: یکی از ضعف های کاری ویلموتس این است که او هم پروازی است.

خبرگزاری مهر: پرویز مظلومی در خصوص شکست دو بر یک ایران برابر عراق گفت: متاسفانه برابر عراق هیچ برنامه ریزی نداشتیم، حریف ما مقابل ما به خوبی ظاهر شد اما تیم ملی کشورمان هیچ برنامه تاکتیکی نداشت و نمی دانست در زمین باید چه کاری انجام دهد.

وی تاکید کرد: وقتی مربی سه روز دیرتر از زمان موعد به ایران می آید و تمرینات را شروع می کند نباید انتظاری بیشتر از این داشت. ما هنوز متوجه نشده ایم اگر قرار است مربی خارجی به ایران بیاید قبل از حضورش باید تمام مشکلات برطرف شده باشد تا او تمرکزش را روی تمرین و بازی های مهم تیم ملی بگذارد. اگر هم قرار نیست این کار را انجام دهیم چرا این همه هزینه می کنیم و خود را به دردسر می اندازیم تا مربی بیاوریم که هنوز نیامده نمی توانیم مطالباتش را پرداخت کنیم و او به راحتی حاضر نیست به ایران آمده و تمرینات را زیر نظر بگیرد.

مظلومی ادامه داد: مقابل عراق هیچ استراتژی نداشتیم اصلا برنامه ای برای گل زدن و رسیدن به گل در تیم ملی وجود نداشت و من اعتقاد دارم دیدار برابر عراق ضعیف ترین بازی ما در طول چند سال اخیر بود.

سرمربی پیشین استقلال ادامه داد: همه از طارمی و آزمون انتقاد کردند اما آیا توانستیم موقعیتی برای آنها به وجود بیاوریم که در شرایط گلزنی قرار بگیرند؟ زیرا در طول ۹۰ دقیقه عملا این دو بازیکن بیکار بودند و هیچ حرکت مثبتی نتوانستند انجام دهند.

وی با انتقاد از عملکرد وحید هاشمیان دستیار ویلموتس گفت: نمی دانم نقش وحید هاشمیان چیست، او در غیاب ویلموتس چه کاری باید انجام دهد مگر نباید آماده ترین ها به تیم ملی دعوت شوند؟ آیا او تمامی بازی های لیگ را زیر نظر داشت چرا بازیکنانی مانند قلی زاده، کاوه رضایی و کریم انصاری فر که در اوج آمادگی بودند همگی نیمکت نشین بودند؟ تعویض ها بر چه اساسی صورت می گرفت و در مجموع چرا ما اینقدر ضعیف مقابل عراق ظاهر شدیم؟

مظلومی گفت: درست است که بازی در اردن برگزار شد اما انگیزه عراقی ها به مراتب بیشتر از ما بود و توانستند یک بازی قدرتی، فنی همراه با پیروزی را مقابل ما انجام دهند اما فلسفه تیم ملی ما مشخص نشد زیرا یک تیم بی برنامه و ناهماهنگ بودیم.

مظلومی در پاسخ به این پرسش که برخی ها خواستار برکناری ویلموتس شدند، گفت: برای حضور یک مربی خارجی باید برنامه داشت. این روزها تعدادی از هواداران کی روش از این شرایط سوءاستفاده کرده و می گویند اگر او بود این نتیجه را کسب نمی کردیم.

کی روش ۸ سال در ایران بود اما چه دستاوردی برای ما داشت ما به لبنان نباخته بودیم که با کی روش به لبنان هم باختیم. در مقابل عراق هم با کی روش برنده نبودیم پس نمی توانیم کی روش را با ویلموتس مقایسه کنیم اما باید مربی تحت قرارداد فدراسیون باشد که پروازی نباشد و فدراسیون توانایی اداره این مربی را داشته باشد. اما متاسفانه این توانایی در فدراسیون فوتبال ما دیده نشده است.

سرمربی پیشین استقلال در خصوص انتقادهایی که این روزها به مسعود شجاعی می شود، گفت: مسعود زحمات زیادی برای تیم ملی کشیده وقتی که سرمربی او را به زمین می فرستد وظیفه او چیست؟ او نباید به زمین برود؟ پس مسعود شجاعی مقصر نیست.

اگر سرمربی اعتماد لازم را به او ندارد، او را وارد زمین نکند البته مسعود در چند وقت گذشته از شرایط آرمانی به دور بوده اما نمی توان همه تقصیرها را به گردن کاپیتان تیم ملی انداخت. بازی کردن وظیفه بازیکنان است و او تنها دستورات ویلموتس را در زمین اجرا کرده است.

وی در خصوص شرایط این روزهای آبی پوشان گفت: قبل از توقف لیگ به خاطر تیم ملی استقلال عملکرد قابل قبولی داشت و توانسته بود هفت بازی را با موفقیت به پایان برساند به طور حتم این توقف باعث خواهد شد تا حدودی در روند استقلال اخلال ایجاد شود اما مطمئنم با تدابیری که سرمربی آبی پوشان اندیشیده است استقلال می تواند به زودی به فرم ایده آلش بازگردد.

مظلومی در خصوص اتفاقاتی که قبل از دیدار با صنعت نفت برای آبی پوشان رخ داد، گفت: من به بازیکنان و سرمربی استقلال حق می دهم که به فکر مطالباتشان باشند. شرایط جامعه به گونه ای است که همه به دنبال به دست آوردن پول هستند اما اصلا موافق اعتصاب نیستم این مساله نمی تواند موفقیت استقلال را تضمین کند مدیران استقلال باید شجاع باشند و اگر نمی توانند کاری را انجام دهند صادقانه صحبت کنند و اجازه ندهند این دوگانگی ها در تیم به وجود بیاید.

مدیرعامل باشگاه می تواند شفاف و راحت با بازیکنان صحبت کرده و بگوید در حال حاضر پولی برای پرداخت نیست اما امروز و فردا کردن باعث می شود بازیکنان از این وضعیت به شدت عصبی شده و دست به چنین کاری بزنند.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا به آینده این استقلال امیدوار هستید یا خیر گفت: آینده آبی پوشان روشن است مطمئنا با عملکردی که قبل از تعطیلی لیگ داشتند می توان به این تیم امید داشت استقلال یکی از مدعیان قهرمانی در پایان فصل است به شرطی که چوب لای چرخ این تیم توسط برخی گذاشته نشود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1398/08/27
باباجانم من بعنوان ی استقلالی متعصب
میگم ک لطفا شما راجب
فوتبال و آقایه کیروش صحبت نکن
شما حتی بلد نیستین ی تیم رو تمرین بدین
بعد اومدین راجب مربی سابق رئال مادرید صحبت میکنید؟
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1398/08/27
خاک بر سر کیروش که تو ازش انتقاد کنی .....واقعا تو راست میگی کیروش خیلی احمق تر از اونیه که کسی فکر کنه چون اگه احمق نبود نمیومد تو کشوری مثل ایران که تویه کلاه گیس بیای ازش انتقاد کنی تو چی درکی از فوتبال داشتی تو.اینقدر بدبخت بودی که حایگزینت تو استقلال منصوریان بود که یک سال بود مربی شده بود آخه کچل خودتو میزنی به اون راه الان کیروش کجا سرمربی گری میکنه تیمی که کیروش سرمربی اونه کجای جهان و.چه وضعیتی نسبت به ایران داشته سرمربیگری کیروش در تیم ملی ایران رو چرا تو باید بررسی کنی که توی دوران فوتبالی علی اصغری خودت حتی جزوه 3 مربی اول هم.نبودی تو.و مرفاوی اگه چیزی بارتون بود اگه با راندخواری پ طلبتون از استقلال نبود هیچ وقت حتی به ساختمون استقلال هم راتون نمیدادن ......
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
واقعا همه چی رو گفتی حرفی نمونده ولی خاک بر سر تو که به خودت اجازه میدی از یه تئوریسین بزرگ دنیای فوتبال انتقاد کنی اخه جلبک تو استقلال رو نابود کردی با اون همه بازیکن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
واقعا همه چی رو گفتی حرفی نمونده ولی خاک بر سر تو که به خودت اجازه میدی از یه تئوریسین بزرگ دنیای فوتبال انتقاد کنی اخه جلبک تو استقلال رو نابود کردی با اون همه بازیکن
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/08/27
تگ خودت چه دستاوردی داشتی تو یه قهرمانی بیار یه تیم بهت بدن بعد از کی‌روش ایراد بگیر
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/08/27
تگ خودت چه دستاوردی داشتی تو یه قهرمانی بیار یه تیم بهت بدن بعد از کی‌روش ایراد بگیر
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1398/08/27
آخه عتیقه کلاه گیس!چرا نمیگی ما با کی روش شیلی و مراکش قهرمانان قاره خود رو بردیم کره جنوبی رو بارها بردیم .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
لنگیه بیسواد ...از پرویز سوبله چوبله هنوزم داری میسوزی...
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1398/08/27
درود مرد آبی ،البته وقتی فدراسیون ووزارت دست لُنگی باشه معلومه مربی گاوچرون وبازیکن پرنده فروش واردک فروش واردمیکنه.
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1398/08/27
یکی نیست بگه شما به عنوان ایرانی تا الآن چه دستاوردی داشتی؟
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1398/08/27
پک دستاورد کیروش بود..اگه کیروش نبود پولش چپاول میشد به قران قسم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
واقعا راست میگی حیف کیروش که واسه تیمی جنگیدکه افتخارش نصیب امثال توبشه...همین ایفمارک یادگار کیروشه اگه کیروش نبود اقای شادابیان وتاجیان پول اونوهم هاپولی کرده بودن...نمکنسناس وچشم سفیدنباشیم...خاک توسرلنگی ها
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1398/08/27
کی روش یکی از بهترین مربیان برای ایران بود
ایران با اعتماد بنفس و محکم بازی می کرد
همه از ایران می ترسیدند
فکر کنم‌بهترین جایگزین او برانکو بود
با ویلموتس احتمالا از جام جهانی حذف می شویم
تیم‌ایران سر درگم‌بازی می کنه
ادم یاد زمان مایلی کهن و قبل آن می افته که براحتی به کویت می باختیم
Iran, Islamic Republic of
05:53 - 1398/08/28
من یه استقلالی تیرم...امابی وجدانی رونمیتونم تحمل کنم...اصلاگوربابای کیروش...اخه مردک تومثلامربی هستی تو8سال کیروش دوتاباخت داشت بازی عراق هم مگه کوربودی ندیدی داور وپولادی چه بلایی سرتیم ماآوردن؟؟اخه مردک مابه بحرین وعراق باختیم وتیم برنامه نداره جلوژاپن وکره وچین وعربستان واسترالیا که آسیایی هستن چیکاربایدبکنیم...مردک یادت رفته کره جنوبی درزمان کیروش آرزوی بردن ماروداشت...اخه مردک باکیروش پرتغال واسپانیاروبه فلاکت رسوندیم...مردک بیشرف..ازچهره کیروش تعصب به تیم ملی وایران موج میزد ازکت درآوردنش ومشت گره کرده ونابودکردن مربی کره که به کشورت توهین کرده بود...نمک نشناس اخه چرادهن منوبازمیکنی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تو یک لنگیه لجنی که از چهار باخت متوالی تیمت تا ابد اونجات میسوزه...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج