باید اجازه دسترسی هوشمند به اینترنت فراهم شود
۹۳۱۰۷۴
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
۲۰۳۸۵
فلاحت‌پیشه:
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که باید اجازه دسترسی هوشمند به اینترنت برای مردم فراهم شود تا آن‌ها بتواند حداقل برای مباحث اجتماعی و پژوهشی از ارتباطات اینترنت استفاده کنند؛ وظیفه‌ای که زمینه سازی آن بر عهده وزارت ارتباطات است.

خبرگزاری ایسنا: حشمت الله فلاحت پیشه درباره قطعی اینترنت گفت: وقتی کشور با مقتضیات امنیت ملی مواجهه می‌شود طبیعتا باید اقداماتی صورت گیرد که یکی از آن قطعی اینترنت بود، اما لازم است در ادامه راه اجازه دسترسی به مردم برای انجام کارهایشان با اینترنت ملی داده شود؛ البته که یک سری دسترسی‌های داخلی داده شده است اما ضعف وجود دارد.

وی توضیح داد: باید مردم بتواند به صورت هوشمند از اینترنت استفاده کنند که این موضوع منوط به ایجاد شرایط و امکانات و ظرفیت‌های است که آنها کارهای اقتصادی مربوطه و مناسبات خاص با داخل و خارج انجام دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: بعد از آشوب‌های یک سال و نیم پیش یک سری کارها صورت گرفت تا مدیریت در حوزه اینترنت صورت گیرد؛ با این اقدامات حداقل اثرگذاری منفی روی مولفه‌های امنیتی کشور ایجاد شود، ولی باز هم خلاءهایی وجود دارد که باید حل شود. مهمتر از همه دسترسی مردم به اینترنت با رعایت مقتضیات امنیتی است. مردم باید بتوانند دسترسی‌های خاص خود را داشته باشند.

وی با تاکید بر این که باید اجازه دسترسی هوشمند مردم به اینترنت داده شود افزود: باید مردم بتوانند از اینترنت برای کارهای اقتصادی و پژوهشی و آموزشی استفاده کنند. زمینه‌سازی این کار بر عهده وزارت ارتباطات است که می‌تواند ظرفیت ملی را از لحاظ فناوری فراهم کند.

فلاحت پیشه با بیان این که قطع کامل اینترنت رفتار بهینه مدیریتی نیست گفت: باید ضمن دیدن محتویات امنیتی امکان دسترسی مردم به اینترنت را فراهم کرد. این موضوع در کشورهایی همچون چین و روسیه انجام می‌شود و در ایران هم قابل انجام است. مشخصا در کشور چین درباره اپلیکشین وی چت این اقدام را انجام دادند و آن قدر در شبکه ملی ارتباطات برای کاربران امکان کارهای اقتصادی و روزمره را فراهم کردند که دیگر مردم خود را نیازمند به دسترسی بیگانه و خارجی ندانستند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اعتراضات به گرانی بنزین گفت: بخشی از اعتراضات مردم به حق است؛ آنها دغدغه‌های اقتصادی دارند بنده اعتقادم همواره این بوده که نظام سیاسی کشور مثل پدر خوب عمل کند که وقتی بچه‌اش را تنبیه می‌کند نتیجه نهایی باعث سرخوردگی فرزند نشود. همین روند را سعی کردم در دوران ریاستم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دنبال کنم و اکنون هم به هیات رئیسه جدید کمیسیون توصیه کردم که اقدامات به گونه‌ای باشد که مردم ما را پناه خود بدانند.

وی افزود: براین اساس در مواجهه با اعتراضات نباید همه را به چوب آشوب‌گر و اغتشاش‌گر راند که این کار به معنای نبود تحلیل مدیریتی است؛ البته که دشمنان ما از این فضا استفاده کرده و سوار بر موج می‌شوند؛ چندش‌آور است که پمپئو و ترامپ در حالی از مردم ما دفاع می‌کنند که خود باید به عنوان جنایتکار علیه مردم ایران محاکمه شوند.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/08/29
اما تو نخواسته واسه ملت دلسوزی کنی باید ونباید هم نکن بی خود کردید اینترنت مردم و قطع کردید بعد میگه باید و قتی قطع شد مردم از اینترنت ملی کارهاشون و انجام بدن به چه حقی اینترنتی که تمام تجهزاتش از بیت المال و پول مردمه رو برای همین مردم قطع میکنید مگه از جیب خودتون دادید ؟طوری حرف میزنه که یعنی بارها و بارها قطعش میکنند ...مگه مردم برده شما هستند که هر وقت بخواید قطعش کنید و بگید از شبکه ملی استفاده کنید ...اگر مردم جواب این چند روز قطعی اینترنت و به شما ندن دیگه خدا رو بنده نیستید ..باید تاوان کارتون و پس بدید که دیگه با پول مردم برعلیه اونها کاری نکنید
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/08/29
واقعا خجالت آور قطع اینترنت دزدی اختلاس رفاه برای سران دولت دروغگویی به مردم حقوق های بالا برای وزیر وزرا و مجلس و حالا هم قطع اینترنت
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1398/08/29
چندش آور دشمنان داخلی مثل تو هستن، امثال تو از دشمنان خارجی خطرشون بیشتره
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1398/08/29
کار (شغل) بنده در اینستاگرام هست، لطفا اینترنت رو وصل کنید
از کار بیکار شدمممم
چرا نمیفهمید؟
Iran, Islamic Republic of
18:16 - 1398/08/29
از وقتی اینترنت رو قطع کردید از کار بیکار شدم
این اینترنت رو وصل کنیددددد
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1398/08/30
بابا وصل کنید اینترنتو مردمو به خاک سیاه نشوندید . دست بردارید از این بی تدبیری . ای خدا گیر کیا افتادیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
قطع اینترنت (زندگی در شرایط سخت )
United Arab Emirates
21:54 - 1398/09/05
خاااااک بر سرتون ،،الهی ک سرطان بگیرید ،اینترنت ملی دیگه چه صیغه ایه عقب افتاده ها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج