قانونِ قرارداد فقط برای جونیور اجرا شد!
۹۳۱۲۴۷
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
۶۱۹۷
جونیور تا حالا پول خوبی از پرسپولیس گرفته هر چند کاملاً در نتایج این تیم بی‌تأثیر بوده و مشخصاً نمی‌توان آینده درخشانی برای او در جمع سرخپوشان متصور شد.

خبرورزشی: درست در روز معارفه محمدحسن انصاری‌فرد به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه و تودیع ایرج عرب، هر دو نفر مصاحبه کردند و حرف‌های جالبی به زبان آوردند. به خصوص صحبت‌های عرب در نوع خود شنیدنی و خواندنی بود. عرب آن روز گفت: «بدون بدهی، باشگاه را تحویل مدیرعامل جدید می‌دهم و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم. ما در این مدت، همه بدهی‌ها را دادیم و بخش بسیار اندکی از آن باقی مانده که امیدوارم با کمک حامیان مالی و سایر منابع درآمدزایی، این بخش از بدهی‌ها هم پاس شود و...»

یک هفته از آن صحبت‌ها نگذشت که تمام اخبار از باشگاه پرسپولیس مبتنی بر مشکلات مالی، اوضاع بحرانی اقتصادی و بدهی‌ها بود. انصاری‌فرد از آن تاریخ تا روز گذشته، یک بار پول به حساب باشگاه اضافه کرد و پول بین همه بازیکنان تقسیم شد. او به تازگی و از چند منبع دیگر، پولی برای باشگاه جور کرد تا بین بازیکنان تقسیم شود.

نکته مهم، اما تقسیم این پول نیست بلکه آپشن روی قرارداد خارجی‌هاست. گابریل کالدرون، بوژیدار رادوشوویچ، جونیور براندائو، بشار رسن، خواکین و اینیگو والنسیا همگی قرارداد‌هایی بر مبنای یورو دارند و البته رقم قرارداد همه آن‌ها با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، سرسام‌آور به نظر می‌رسد. روی این قراردادها، بندی وجود دارد مبنی بر اینکه همه آن‌ها در لحظه شروع همکاری باید بخشی از پول خود را دریافت کنند و سپس کار آغاز می‌شود؛ موضوعی که مهم‌ترین انگیزه خارجی‌ها برای حضور در پرسپولیس به حساب می‌آید.

کالدرون همان ابتدا، بخش کوچکی از پولش را دریافت کرد. بخشی آن‌قدر کوچک که خودش می‌گوید حتی به اندازه ۱۰ درصد از قراردادش هم نبود. بشار رسن، ۱۳۰ هزار دلار از فصل قبل طلب داشت و برای شروع کار در این فصل، طبق قراردادی که داشت باید ۱۲۵ هزار دلار در ابتدا می‌گرفت تا همکاری او به صورت قانونی آغاز شود. البته این رقمی است که هرگز به بشار داده نشد. بوژیدار رادوشوویچ، خواکین و والنسیا همچنین شرایطی دارند. آن‌ها هم برای آغاز به کار باید از پرسپولیس پول می‌گرفتند، اما در زمان امضای قرارداد، پولی به آن‌ها داده نشد.

در این میان، فقط یک بازیکن صاحب بخشی از پولش شد؛ جونیور براندائو که بدون تردید می‌تواند لقب جنجالی‌ترین انتقال طی ۵ سال گذشته فوتبال ایران را به خود اختصاص دهد. این بازیکن حدود ۱۰۰ هزار دلار دریافت کرده است. جالب اینکه مدتی قبل که انصاری‌فرد، بخشی از پول همه بازیکنان را واریز کرد، مجبور شد ۵۰ هزار دلار دیگر به جونیور بپردازد. یعنی طبق آماری که یکی از نزدیکان باشگاه در اختیارمان قرار داد، جونیور از روز ۲۸ شهریور که با پرسپولیس عقد قرارداد کرده تا به حال ۱۵۰ هزار دلار دریافت کرده و ۴۲۰ هزار دلار دیگر طلب دارد. البته او باید در نیم‌فصل پرسپولیس را ترک کند، اما اگر تا پایان فصل بماند، باقی‌مانده پولش را هم می‌گیرد!

بشار رسن ۳۰۰ هزار دلار طلب دارد و بدون اینکه مصاحبه‌ای انجام دهد، منتظر لطف مدیران باشگاه برای پرداخت پولش است، اما جونیور که تازه به ایران آمده، پول خوبی گرفته هر چند کاملاً در نتایج پرسپولیس بی‌تأثیر بوده و مشخصاً نمی‌توان آینده درخشانی برای او در جمع سرخپوشان متصور شد، اما شرایط بشار کاملاً متفاوت است. حتی شنیدیم قرار است جونیور برای فسخ قرارداد بین ۱۳۵ تا ۲۱۰ هزار دلار دیگر دریافت کند ولی خبری از پرداخت چنین رقم‌هایی در یک قسط به سایر مربیان و بازیکنان خارجی تیم نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1398/08/30
لعنت بر هرچی آدم نامرده
و
معرفت رو باید از بشار یاد گرفت..که البته مدیران احمق اون رو فراری خواهند داد
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1398/08/30
ازقدیم گفتند مال بد بیخ ریش صاحبش
ببینید تیم حکومتی چطوری پول خرج میکند یک نفرمیاد یک مدتی تویک تیم چندروزی میخوردو میخوابدوچندین دلارهم میگیردوبدونه یک کارمثبت ازایران میرد وبه ریش انصاری فردوبابامسعود میخندد
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1398/08/30
صددلارهم بدین به این جونوربرد
بعدسرورتون که میخواتیام هفتاددلاری رانگه دارد شما لنگیا عقه جرمیدید ومیگید زیاده تازه تیام کجاوجونورکجا افتاد
United Arab Emirates
09:15 - 1398/08/30
انگار عرب قسم خورده بود که پرسپولیس رو نابود کنه
انگار مامور بود کاری کنه که جام به سایر تیمها هم برسه
پاسخ ها
امین بامی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
بابا مسعودتون زنده است
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1398/08/30
۵۷۰هزااااار دلار برای بازیکنی که راه رفتنم بلد نیس
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1398/08/30
عرب مامور بود که برانکو رو فراری بده و با بازیکنای درپیت قرارداد ببنده. اگه واقعا عدالتی هست عرب باید در دادگاه محاکمه بشه
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1398/08/30
ایرج عرب ادم گروه مافیایی بودکه میخواستندپرسپولیس را به زیربکشند.شماهمه باهم ماتنهاوخدا....
استقلال کبیر . چهارفینال آسیا و دوقهرمانی. لنگ موز خور آسیا
United Arab Emirates
11:35 - 1398/08/30
ششصد هزار دلار اونم قرضی یاخداااااااا. برای بازیکنی که یه استپ ساده نکرده هنوز
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج