اتهام قتل شبه‌عمد در شلیک به مرد مسلح
۹۳۱۴۶۳
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
۲۴۴۹۹
مامور پلیس که در تعقیب مرد مسلح در بازار گل پاکدشت بود با شلیک دو گلوله مرگبار مانع فرار اوشد.

روزنامه خراسان: اوایل دی سال ۹۵ ماموران کلانتری ۱۷۴ پاکدشت با خبر شدند، مرد جوانی که با همسرش اختلاف داشته برای انتقام گیری به جلوی در خانه پدرزنش رفته و با در دست داشتن تفنگ اقدام به تهدید کردن خانواده همسرش کرده است.

بدین ترتیب، تیمی از ماموران به محل اعزام شدند و مشاهده کردند مرد ۳۹ ساله با در دست داشتن دو تفنگ در حال تهدید کردن است که مرد مسلح به محض دیدن ماموران سوار بر خودروی پژو ۴۰۵ پا به فرار گذاشت. همین کافی بود تا تعقیب و گریز پلیسی کلید زده شود و مرد مسلح به سمت تهران حرکت کند. زمانی که وی به بزرگراه امام رضا (ع) و نزدیکی بازار گل رسید و با ترافیک سنگین خودرو‌ها روبه رو شد، سعی داشت از مسیر خاکی کنار جاده فرار کند.

اتهام قتل شبه‌عمد در شلیک به مرد مسلح

در این صحنه یکی از ماموران با توجه به ترافیک سنگین بزرگراه از خودرو پیاده شد و به سمت مرد مسلح رفت که در نهایت با شلیک دو گلوله مانع فرار مرد جوان شد و مرد مسلح در این صحنه با شلیک مامور پلیس به کام مرگ فرو رفت. در گام بعدی با توجه به تیراندازی مرگبار در بزرگراه امام رضا (ع) تیمی از ماموران کلانتری ۱۵۷ افسریه به دستور بازپرس ویژه قتل برای تحقیقات بیشتر وارد صحنه تیراندازی شدند و مشخص شد که مرد مسلح از ناحیه پهلو هدف گلوله قرار گرفته است. در بررسی داخل خودرو نیز یک کلت کمری و تفنگ شکاری همراه با ۲۰ فشنگ ساچمه‌ای کشف شد.

مامور جوان در صحنه تیراندازی گفت: در تعقیب و گریز وقتی به ترافیک برخوردیم از ماشین پیاده شدم و به سمت خودروی متهم رفتم. از سمت شاگرد رفتم تا دستگیرش کنم، اما او ناگهان گلوله‌ای به سمت ام شلیک کرد که تیر از کنار من رد شد. پس از آن من دو تیر شلیک کردم که به پهلوی او برخورد کرد. در ادامه مأموران با انجام بررسی‌ها، اثر گلوله‌ای را در کنار پنجره شاگرد دیدند که نشان می‌داد متهم به سمت مأمور پلیس شلیک کرده بود. با این حال قاضی جنایی دستور تحقیقات در این خصوص را صادر کرد تا کارشناسان اسلحه بررسی کنند که این گلوله از داخل خودرو شلیک شده یا بیرون. از سوی دیگر جسد به پزشکی قانونی منتقل شد.

قتل شبه عمد

پس از تحقیقات تکمیلی، بازپرس پرونده با صدور کیفر خواست واتهام قتل شبه عمد برای مامور پلیس، پرونده را برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع داد.

با گذشت سه سال از این پرونده، پدر و مادر مرد مسلح که قیم سه دختر پسرشان نیز هستند، برای مامورپلیس درخواست قصاص کردند و این در حالی بود که قضات دادگاه با توجه به این که تیراندازی از بیرون به داخل خودرو صورت گرفته است اتهام قتل شبه عمد را رد و اتهام قتل عمد برای مامور پلیس صادر کردند که پرونده برای بررسی‌های بیشتر به شعبه ۶ دادسرای امور جنایی تهران بازگردانده شد.

بنا به این گزارش، بازپرس شعبه ۶ دادسرای امور جنایی تهران پس تحقیقات تکمیلی و با توجه به این که گلوله از بیرون به داخل خودرو شلیک شده است، برای مامور پلیس حکم قتل عمد صادر کردند و پرونده پس از صدور کیفرخواست برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1398/09/02
گانگستر بازی میکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج