حسن‌اُف: یزدانی می‌تواند قهرمان المپیک توکیو شود
۹۳۱۵۰۵
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۴
۴۷۴۴
جبرئیل حسن‌اُف ملی‌پوش کشتی جمهوری آذربایجان گفت: مطمئنم که حسن یزدانی دوباره می‌تواند در المپیک توکیو قهرمان شود.‌

خبرگزاری میزان: جبرئیل حسن‌اُف در گفت‌وگویی در خصوص لیگ کشتی آزاد ایران اظهار داشت: شرایط تیم‌های دیگر را نمی‌دانم اما وضعیت تیم ما (تا ثبت جهانی توس) عالی است و یک تیم قدرتمند هستیم.

در ابتدای ورودم آنچنان آگاهی نداشتم که با شرایط چطور کنار بیایم اما خوشبختانه از لحظه ورودم به ایران مسئولان و کادرفنی تیم «تا ثبت جهانی توس» برخورد گرمی با من داشتند و تمام امکاناتی را که من نیاز داشتم برایم فراهم کردند. با این شرایط به وجود آمده احساس می‌کنم در کشور خودم حضور دارم.

وی ادامه داد: من تاکنون سه کشتی برای تیمم در لیگ گرفته‌ام و خدا را شکر در تمام این دیدارها به پیروزی رسیده‌ام. خیلی دوست دارم در دو دیدار باقیمانده من و سایر کشتی‌گیران با تمام وجودمان بجنگیم تا بتوانیم با کسب عنوان قهرمانی مزد زحمات‌مان را بگیریم.

عضو تیم کشتی «تا ثبت جهانی توس» تصریح کرد: کشتی ایران و جمهوری آذربایجان تفاوت‌های زیادی دارد در کشتی ایران کار کردن روی دست‌ها اهمیت دارد اما در آذربایجان بیشتر به فن و تکنیک اهمیت می‌دهند. در مجموع باید بگویم کشتی ایران بیشتر استقامتی است اما در کشور من بیشتر به مباحث تکنیکی پرداخته می‌شود.

اگر در دنیا پنج کشور در رشته کشتی صاحب نام باشند یکی از آنها ایران است. در وزنی که من حضور دارم کشتی‌گیران ایرانی تاکنون سهمیه کسب نکرده‌اند که امیدوارم این اتفاق در مسابقات آینده رخ دهد. مطمئنم که حسن یزدانی دوباره می‌تواند در المپیک توکیو قهرمان شود.‌

حسن‌ا‌ُف اظهار داشت: ایران کشتی‌گیران زیادی در طول تاریخ داشته و در حال حاضر هم کشتی‌گیران بزرگی در ایران حضور دارند که اگر بخواهم از کسی نام ببرم سایر کشتی‌گیران از قلم می‌افتند. زمانی که در سن پایین کشتی می‌گرفتم مربی‌ام در باشگاه فیلم کشتی‌های علیرضا دبیر را برای من پخش می‌کرد و نکات آموزشی را از نحوه مبارزات او به ما آموزش می‌داد. از دیگر کشتی‌گیران مطرح ایران باید به حسن یزدانی و مهدی تقوی اشاره کنم.
وی در خصوص حضورش در المپیک توکیو خاطرنشان کرد: در المپیک توکیو قصد دارم در وزن ۷۴ کیلوگرم به مصاف رقبا بروم.

عضو تیم کشتی «تا ثبت جهانی توس» در مورد حضورش در ایران، گفت: قبل از اینکه با تیم «تا ثبت جهانی توس» قرارداد منعقد کنم یک بار برای زیارت همراه با خانواده‌ام به مشهد آمده بودم.

حسن‌ا‌ُف در مورد مراحل پایانی لیگ کشتی آزاد تصریح کرد: از اینکه باید با چه کشتی‌گیرانی در مراحل نیمه‌نهایی و حتی فینال لیگ، کشتی بگیرم خبر دارم. خوشبختانه از آمادگی بالایی برای کشتی‌گرفتن با حریفانم برخوردارم. به هر حال از ابتدا هم هدف ما قهرمان شدن در لیگ کشتی ایران بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: می‌خواهم تشکر ویژه‌ای از مردم ایران داشته باشم، چون واقعأ مهمان‌نواز هستند. در گذشته هم تیم‌های ایرانی به دنبال بستن قرارداد با من بودند که شرایط فراهم نشد، اما امسال قسمت شد تا در تیم «تا ثبت جهانی توس» حضور پیدا کنم. اگر از اینجا بروم به طور حتم سایر کشتی‌گیران را به حضور در لیگ کشتی ایران ترغیب خواهم کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج