سرکنسول قطر در لندن به رسوایی اخلاقی متهم شد
۹۳۱۷۶۴
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
۲۶۴۴۱
دادگاه اداری مرکزی لندن با صدور حکمی فاهد المشاعری سر کنسول و شماری از کارکنان سفارت قطر را به آزار جنسی متهم کرد.

ایرنا: دادگاه اداری مرکزی لندن با صدور حکمی فاهد المشاعری سر کنسول و شماری از کارکنان سفارت قطر را به آزار جنسی متهم کرد.

به گزارش رسانه‌های انگلیسی، خانم «دین کینگسون» منشی پیشین المشاعری با طرح این ادعا که در مدت فعالیتش در سفارت قطر مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته موفق به دریافت ۴۰۰ هزار پوند غرامت شد.

او در دادگاه مدعی شد سرکنسول قطر ابتدا تلاش کرده تا با او رابطه جنسی برقرار کند، درحالی که وی به این کار تمایل نداشته است. به گفته کینگسون، سرکنسول قطر همچنین طرح همبستری با دختر ۱۹ ساله‌ این خانم را مطرح کرده است.

سرکنسول قطر در لندن به رسوایی اخلاقی متهم شد

او در دادگاه ادعا کرد که مقاومت او سبب شد تا طی فرآیندی ساختگی از کار بیکار شود. کینگسون به دادگاه اداری مرکزی لندن اینگونه توضیح داد که سال ۲۰۱۳ برای استقبال از مهمان سفارت به فرودگاه می‌رود اما بعدا متوجه می‌شود که اطلاعات نادرستی درباره زمان پرواز به او ارائه شده است. زمانی که به سفارت بر می‌گردد به او اعلام می شود که دو هفته از کار تعلیق شده است.

در همین حال علی الحرجی از دیگر کارکنان کنسولگری قطر از خانم کینگسون می خواهد تا با او به مسافرت برود و مراسم ضد اخلاقی ترتیب دهد. اما پس از مقاومت‌های او، محمود ایاد در سال ۲۰۱۴ بدون ارائه توضیحی وی را از کار برکنار و فرد دیگری را جای او انتخاب می‌کند.

خانم کینگسون در دادگاه ادعا کرد که این تحولات فشار عصبی و روانی زیادی را روی او تحمیل کرد و او در حالی ترس از دست دادن شغلش را داشت که مسئولیت نگهداری از دو فرزند را برعهده دارد.

طبق حکم دادگاه، این کارمند سفارت قطر، بلحاظ جنسی مورد تحقیر قرار گرفته و نوع برخورد با او توهین‌آمیز بوده است. بر همین اساس مبلغ۳۸۸ هزار و ۹۲۰ پوند بابت تبعیض جنسی، مذهبی و عقیدتی به عنوان غرامت برای او در نظر گرفته شد که بایستی از سوی سفارت قطر پرداخت شود.

گزارش ها حاکی است که سفارت قطر در تمام مراحل رسیدگی به این پرونده حاضر نبود.

یک سخنگوی سفارت قطر در گفت وگو با نشریه تایمز لندن ادعاهای مطرح شده از سوی خانم کینگسون را تکذیب کرد و گفت او بعنوان نیروی محلی پس از پنج سال تصمیم گرفت تا این اتهامات بی‌اساس را به سفارت نسبت دهد.

وی همچنین عنوان کرد که از نظر سفارت مراحل رسیدگی به این پرونده به درستی طی نشده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج