کلاهِ شِش میلیاردی بر سر پرسپولیس!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
سمپاشی امحا_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
سمپاشی امحا_2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۳۳۳۱۵
۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
۶۴۰۶
بررسی روند جذب جونیور براندائو و مصاحبه‌های سرمربی پرسپولیس نشان می‌دهد این بازیکن برزیلی بی‌کیفیت با اصرار و تضمین گابریل کالدرون جذب شده است.

خبرگزاری ایسنا: پرسپولیسِ فصل نوزدهم هیچ شباهتی به تیم سه فصل اخیر تحت هدایت برانکو ایوانکوویچ ندارد. شاید این تیم از نظر فنی مشکلات زیادی داشته باشد که کارشناسان فنی باید درباره آن اظهار نظر کنند اما گابریل کالدرون معتقد است، نبود مهاجم تراز اول خارجی، باعث شده پرسپولیس تیم قدرتمندی در خط حمله نباید.

در ابتدای فصل و زمانی که کالدرون به ورزشگاه شهید کاظمی رفت تا روی صندلی برانکو بنشیند، شاید تصور می‌کرد کار چندان سختی پیش رویش نیست. از این رو، تصمیم گرفت با ایجاد تغییرات در نفرات پرسپولیس، تیمی را بسازد که نسبت به قبل کمی تغییر تاکتیک داده باشد و به نوعی با سبک آرژانتینی بازی کند. او چند بازیکنان را در فهرست خروج باشگاه قرارداد و به مدیران وقت اعلام کرد، باید مهاجمی خارجی جذب شود و در نهایت هم با مهاجمی قراداد امضا شد که کیفیت مطلوبی ندارد.

پس از آن که جونیور براندائو به پرسپولیس آمد در یکی دو بازی نشان داد نه تنها مهاجم گلزنی نیست، بلکه حضورش در زمین نیز باعث افت کیفیت فنی تیم می‌شود. البته آن روزها کالدرن ندانستن فرهنگ ایرانی و زبان فارسی توسط این بازیکنان را عامل عملکرد ضعیف او می‌دانست.

سرمربی پرسپولیس پیش از آمدن جونیور کیفیت این بازیکن را تضمین کرده بود و طی یک مصاحبه در جمع خبرنگاران درباره مهاجم برزیلی گفته بود: «او بازیکن جوان و با آینده روشن است. او به اروپا منتقل شد ولی مجبور شد که برگردد چون به او بازی نمی‌رسید. این بازیکن کیفیت خوبی دارد و باتوجه به بودجه‌ای که داریم، کار سختی برای آوردن بازیکن خوب و نامی در پیش داریم. من تضمین می‌کنم که او عملکرد خوبی در ایران خواهد داشت.»

البته حالا دیگر شرایط تغییر کرده است. شاید هفته‌های ابتدایی حضور جونیور در پرسپولیس می‌شد با بهانه‌هایی چون تفاوت زبان و فرهنگ، سرپوشی بر کیفیت ضعیف این بازیکن گذاشت، اما امروز دیگر مشخص شده جونیور براندائو که با عقد قراردادی ۵٧٣ هزار دلاری (بیش از ۶ میلیارد تومان) به پرسپولیس آمده، از نظر فنی در حد یک فوتبالیست حرفه‌ای نیست. از این رو گابریل کالدرون هم تغییر تاکتیک داده و به جای وعده برای بروز کیفیت فنی جونیور تاکید می‌کند: «من کیفیت او را تضمین نکرده بودم چون هیچ‌کس نمی‌تواند کیفیت بازیکنی را تضمین کند. جونیور گزینه نهم ما بود و با بودجه کم باشگاه نمی‌توانستیم بازیکن بهتری جذب کنیم».

پیش از این طی گزارشی در ایسنا، روند جذب جونیور را به طور کامل شرح داده بودیم و بر اساس اعلام منابع نزدیک به تیم، گفتیم جونیور براندائو با اصرار گابریل کالدرون به پرسپولیس آمده است. حالا با اظهارات جدید مربی آرژانتینی مشخص شده او رسماً از مسوولیت جذب جونیور شانه خالی می‌کند.

سرمربی در یک تیم، مسوول فنی محسوب می‌شد و علاوه بر انتخاب ترکیب و تاکتیک تیم، روی جذب بازیکنان هم نظر نهایی را می‌دهد. وقتی قرار است بازیکنی جذب شود، مدیران باشگاه به نظر سرمربی تیم اعتماد می‌کنند چون از قرار معلوم سرمربی دستمزد می‌گیرد که روی همین مسائل تصمیم بگیرد و مسوولیت تصمیماتش را هم بپذیرید.

حالا انگار در پرسپولیس شرایط فرق کرده است. به اصرار کالدرون بازیکنی گران‌قیمت (با قراردادی بیش از ۶میلیارد تومان) جذب می‌شود و در ادامه پس از این که مشخص می‌شود این بازیکن گران‌قیمت کیفیت مطلوبی ندارد، مربی از زیر بار مسوولیت جذب او شانه خالی می‌کند.

جونیور براندائو یکی از همان بازیکنان بی‌کیفیت خارجی است که به پرسپولیس آمده تا مثل همیشه جیب واسطه‌ها از دلارهای بیت‌المال پر شود.

این که چطور یک مدیر اجازه می‌دهد سرمربی و افراد مرتبط با او، چنین کلاهی سر باشگاه بگذارند مساله‌ای است که نشان از فقر مدیران با دانش و با آگاهی در فوتبال ایران است اما در این بین نباید نقش نهادهای نظارتی را نادیده گرفت. قطعا اگر نظارت ویژه‌ای روی روند جذب بازیکنان خارجی شکل بگیرد، کمتر شاهد هدر رفتن، دلارهای بیت‌المال خواهیم بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:15 - 1398/09/06
بهترین تیتر زدین خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1398/09/06
الان که چندساله نهادنظارتی داریم بازیکنایی بودند که چندسال استقلال میخواست بگیره نهادنظارتی شما نگذاشت
Iran, Islamic Republic of
02:31 - 1398/09/06
این کالدرون کچل کله پوک یک بی عقل ودیوانه تمام عیار هست که همه ایران وبه بازی گرفت منتهی فعلا پرسپولیس وایران یک مشکل بزرگ دارن پولی ندارن وباید این دیوانه بی عقل را تحمل بکنن که روز به روز داریم نابود میشیم خدایا چه بر سر ایران ثروتمند اومده
Iran, Islamic Republic of
03:17 - 1398/09/06
اخه مردک کی تواین فوتبال کثیف ایران با آدمهاومدیران کثیف ترازفوتبالش دلش به حال بیت المال میسوزه این آدمهای حیوان صفت فقط فقط استخدام میشوندتاجیبهایشان راباوزیرورزش پرکنندودرامدهایشان راباهم تقسیم میکنندوزیرمیلیاردی به باشگاهها میده دوروزدیگه نصف همون پولی روکه داده دوباره میریزن حسابش هم قانونی وبامدرک وسندمیخورندیه لیوان اب ک...رهم روش بازیکن سیاه پوست میارندکه راه رفتن بلدنیست به اسم خارجی ۱۰ هزاردلاربهش میدن وبعدالباقی میره جیب مدیران بی عرضه وحرام لقمه فوتبال یاهرشغل دیگه که رانت بازی توش زیاده مثل شهرداری دارایی وکشاورزی علوم پزشکی و.....برو الی اخرهمه وزارتخانه ها ومدیریتها
Iran, Islamic Republic of
04:07 - 1398/09/06
خدایش در حد فاجعه س، واقعا نباید از این قضیه بسادگی گذشت.نهادهای نظارتی لطفا به پرونده جونیور براندائو ورود کنن و مقصرین رو به اشد مجازات برسانن تا دیگه هیچ جا تو فوتباله کشورمون چنین اتفاقی نیفته
Iran, Islamic Republic of
04:37 - 1398/09/06
متاسفانه تیم های حکومتی مرکز جولانگاه دلالان شده اند و مدیران فاسد آنها با دلالها دستشان در یه کاسه است کم از این بازیکنان بنجل خارجی نداشتیم
Iran, Islamic Republic of
06:45 - 1398/09/06
شش میلیارد به این هشت میلیارد به بیرو بعد برای استقلال واسه تیام ابراهیمی چند تای دیگه گفتن پول نداریم تیم حکومتی کدوم تیم الان
Iran, Islamic Republic of
06:55 - 1398/09/06
آقا چه دل خوشی داری .همه اشون از مدیران گرفته تا ناظران و غیره دارن پول مردم و میخورند .شش ملیارد تقسیم شده
6میلیارد=بازیکن+مربی+مدیر+واسطه+ناظر
مردم بدبخت فقط نگاه میکنند
اعتراض هم که نمیشه کرد......
Iran, Islamic Republic of
07:10 - 1398/09/06
لعنت بر ایرج عرب که پرسپولیس رو نابود کرد
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1398/09/06
سلام از شما مدیر محترم خواهش میکنم که صدای مارو به انصاریفرد برسانید بابا مربی ارژانتینی به درد فوتبال ایران نمی خوره تا چن سال هم باشه همینه پرسپولیس چیز خاصی ازش نمیبینیم جلوی ضررو هرجا بگیری منفعته لطفا به گوش انصاریفرد برسانید خواهش می کنم
United Arab Emirates
11:08 - 1398/09/06
کدوم نظارت؟؟؟
دزدو قاضی ازهم راضی...
اینا همشون دستشون تویه کاسه س...
وزیرورزش خودش یکی ازدلال هاس...
حالا مثل اینه که بخوای شکایت دزد رو به دزد ببری...
هردم ازاین باغ بری میرسد....تازه ترازتازه تری میرسد...
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1398/09/06
مشکل از مدیران فوتبالی ماست نه از خارجیها . همیشه ضربه از داخل بوده . مدیران فوتبالی پاکدست نیستند و چون از بودجه مملکت ارتزاق میکنند ، همیشه دنبال این گونه نمایش ها هستند تا لفت و لیسشان کامل شود . هیچ ارگان و سازمانی هم رسیدگی نمیکند تا فوتبال را از حضور این زالوها پاک کند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
کالابرد_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کالابرد_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر