علت آلودگی هوای تهران پدیده بین‌قاره‌ای است
۹۳۴۰۵۹
۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
۴۵۰۸
عضو هیات علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه خوارزمی معتقد است: علت اصلی آلودگی هوای پایتخت پدیده بین قاره‌ای است که مواد شیمیایی و صنعتی را از چند کشور مختلف وارد ایران کرده و به تبع آن به تهران رسیده است.

خبرگزاری ایرنا: رامین عزتی روز جمعه توضیح داد: بخشی از این آلودگی حاصل مواد شیمیایی و صنعتی کشورهای سوریه، ترکیه و عراق است.

وی ادامه داد: در آلودگی بین قاره ای مواد معلق موجود در اتمسفر از کشورهای مختلف عبور کرده و وارد تهران شده اند و سپس با جریان باد از پایتخت خارج می شود.

به گفته این کارشناس محیط زیست، آلودگی های بیولوژیکی که از مواد صنعتی حاصل شده، پس از عبور از شهرهای قزوین و زنجان به تهران آمده و در نهایت به سمنان می رود؛ البته خود تهران دارای چند منشا آلودگی است که پس از چند روز و با جریان باد از شهر خارج می شود.

عضو هیات علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی با اشاره به تشدید آلودگی هوای این روزهای تهران گفت: سکون هوا و پدیده اینورژن(وارونگی هوا) بر شدت آلودگی این روزها افزوده است.

علت اصلی آلودگی هوای تهران پدیده بین‌قاره‌ای است

عزتی همچنین گفت: آلایندگی خودروها و از سوی دیگر وجود کارخانه ها در کرج و اطراف تهران از دیگر علت های تشدید آلودگی هوا است که انتظار می رود نظارت در این بخش نیز بیشتر شود.

وی در مورد آلودگی هوا در غرب تهران تصریح کرد: کوه های قزل حصار باعث می شود آلودگی های غرب تهران نشست کنند اما به عنوان کارشناس اعتقاد دارم که ترافیک قزوین به تهران به دلیل تردد بالای خودروها خود یک بمب آلودگی است که باید در این مورد راهکاری اصولی پیدا کرد.

عزتی با اشاره به سخنان پیروز حناچی شهردار تهران در مورد نقش وزش باد به کاهش آلودگی هوای پایتخت گفت: وزش باد باید دارای سرعت مشخصی باشد تا بتواند هوای تهران را حرکت دهد که طی چند روز اخیر وزش چنین بادی را نداشیم و براین اساس صحبت های شهردار تهران کاملا درست است.

وی در مورد کیفیت بنزین موجود در کشور نیز بیان کرد: باید کیفیت بنزین در جایگاه های سوخت توسط کارشناسان به طور دقیق تر بررسی شود.

در چند روز اخیر شاخص آلودگی در شهر تهران در شرایط ناسالم قرار گرفت و این امر موجب شده تا عصر امروز(جمعه) کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران برگزار و در مورد تعطیلی مدارس و ارگان ها تصمیم گیری شود.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1398/09/08
وقتی میشه ابرها را بارور کرد و باران بوجود آورد نمیشه باد کنترل شده هم تولید کرد؟!!
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/09/08
بمیرید با این تصمیم گیری تون پیش بینی هوا رو میه از یک هفته قبل انجام داد از همدن روز سه شنبه اعلام می شد حداقا یک عده خارج می شدند از تهران شاید الودگی ها کم میشد یا بهتر بخوام بگم تعطیلات زمستانی یا پاییزه چی شد به کجا رسوندید
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1398/09/08
این همه شهر مرزی سر راهش بود .
حالا چرا باید آلودگی بیاد تهران .
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1398/09/08
آلودگی تهران پدیده بین سیاره ای است بنابراین تقصیر شما نیست.کسی هم از شما انتظاری نداره راحت باشید!
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1398/09/08
الدار یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم حکایت تهرانه
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1398/09/08
پدیده بین قاره ای فقط به تهران باید برسد؟
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1398/09/08
حالا بارون چی شد چهارشنبه قراربود بیاد؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج