۹۳۵۴۳۰
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
۵۴۰۰
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه نوعی سرخوردگی دیپلماتیک بین ایران و اتحادیه‌ اروپا شکل گرفته است، گفت: اتحادیه اروپا هم تلاش ملموسی برای نجات برجام نکرد.

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه نوعی سرخوردگی دیپلماتیک بین ایران و اتحادیه‌ اروپا شکل گرفته است، گفت: اتحادیه اروپا هم تلاش ملموسی برای نجات برجام نکرد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، به بیانیه سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در رابطه با آنچه "نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران" می‌نامند اشاره کرد و گفت: نوعی سرخوردگی دیپلماتیک بین ایران و طرف‌های غربی باقی مانده در برجام شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه این سرخوردگی دیپلماتیک یک‌هفته پیش از برداشتن گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای از سوی ایران شکل گرفته است، ادامه داد: تا آن زمان به نظر می‌رسید رایزنی‌های دیپلماتیک به نتیجه می‌رسد و به نتیجه نرسیدن آن فرآیند باعث شد که ایران گام سوم و چهارم را بردارد.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس با تاکید براینکه پس از برداشتن گام سوم و چهارم از سوی ایران عملاً دیپلماسی جدی بین ایران و طرف‌های غربی شکل نگرفته است، اظهار داشت: گام‌های که ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای خود برداشته تاکنون تنش‌زا نبوده و هدف از برداشتن این گام‌ها این بوده که غربی‌ها به تعهدات خود عمل کنند، اما غربی‌ها بعد از هر گام به جای اینکه بیایند به افکار عمومی جهان پاسخ دهند که چرا به تعهداتشان در قبال برجام عمل نکردند دست به صدور بیانیه می‌زنند و از ایران می‌خواهند که گام‌های کاهش تعهدات خود را برندارد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه رکود در عرصه دیپلماسی ایران و کشورهای طرف‌ غربی هم‌چنان وجود دارد، گفت: برجام نقطه عطفی در روابط ایران با اتحادیه اروپا و سایر کشورها بود که توسط ترامپ نادیده گرفته شد و اتحادیه اروپا هم تلاش ملموسی برای حفظ آن نکرد، این در حالیست که جمهوری اسلامی ایران به واسطه اعتماد به اروپا و سایر طرف‌های مذاکره به تمامی تعهدات خود در این رابطه عمل کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/09/12
پس چرا جرات خروج از jcpoaرو ندارید
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1398/09/12
شما تلاشی برای مردم از فلاکت وجهنمی که براشون درست کردید انجام دادید
-
15:46 - 1398/09/12
هیچ ادم عاقلی روی نجات یک جسد حساب نمیکند.
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/09/12
'''' خداوند '' بر جام را بیامرزد'!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج