حکم تعجب‌برانگیز برای ضاربین خرس سوادکوهی
۹۳۶۱۵۶
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
۱۷۷۳۴
با صدور حکمی، ضاربین خرس سوادکوهی که چند ماه پیش باعث مرگ توله خرس آسیب دیده شده بودند از سوی دادگاه بیگناه شناخته شدند.

خبرگزاری فارس: فعالان محیط زیست با انتشار نامه‌ای از تبرئه ضاربین خرس سوادکوهی در دادگاه خبر دادند.

ضاربین خرس در سوادکوه که خرداد ماه امسال به شکل بی رحمانه‌ای این توله خرس دو ساله را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند و خرس مورد حمله قرار گرفته پس از چند ساعت جان باخت با اقدام دور از انتظار محیط زیست مازندران تبرئه شده است.

*مدارا با متخلفان یک رویه شده است

سهیل اولادزاد فعال محیط زیست با ابراز تاسف از صدور این حکم گفت: در متن حکم برائت ضاربین خرس سوادکوه به تنها چیزی که اکتفا شده نظر دامپزشکی معتمدین اداره کل است.

وی افزود: مدارا با متخلفان در حوزه محیط زیست مازندران تبدیل به یک رویه شده است.

مجید دریکوند کارشناس و فعال محیط زیست نیز در این باره گفته است کمترین جرم این افراد جریحه دار کردن احساسات عمومی و ترویج خشونت بود شاید این یک جریمه از نوع محیط زیستی می‌توانست ابتدایی‌ترین برخورد با متخلفین از این دست باشد اما تبرئه راه را برای تخلفات بعدی باز می‌کند.

*حکم ضاربان خرس سوادکوهی برای ما هم تعجب‌برانگیز بود

اما حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیر کل محیط زیست استان مازندران با غیرمنصفانه خواندن نقدهای صورت گرفته در خصوص توضیحات این اداره کل به دادگاه و صدور حکم تبرئه ضاربان خرس سوادکوهی گفت: حکم صادر شده حکم بدوی بوده و امکان تجدیدنظر بر روی آن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست تمام قد برای تجدید نظر بر این حکم خواهد ایستاد، ابراز داشت: ما بر روی صدور حکم بدوی این دادگاه ایراداتی داریم.

ابراهیمی کارنامی با تاکید بر اینکه ضربات وارد شده بر خرس سوادکوهی باعث تلف شدن آن شده است، گفت: برای ما هم صدور این حکم تعجب برانگیز بود.

وی با ابراز تاسف از حاشیه‌سازی‌های صورت گرفته برای این اداره کل اظهار داشت: محیط زیست برای دادگاهی شدن این افراد بیشترین تلاش را کرده است اما برخی در حال حاشیه‌سازی برای ما هستند.

مدیرکل محیط زیست مازندران خاطر نشان کرد: صدور این حکم براساس تصمیم قاضی پرونده بوده است و کارشناسان این اداره تمامی واقعیات پرونده را به دادگاه ارائه کرده بودند.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/09/14
اگر غیر از این بود که مملکت هم اینجوری نمیشد
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/09/14
وقتی به حیوونا رحم نمیکنم عوضی های حیوون هم به ما رحم نمیکنن
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1398/09/14
وقعا حقشون اعدام بود، من اگر یک روزی قدرت دستم بیفته اشد مجازات رو برای اینگونه افراد در نظر می گیرم، بی وجدانهای آشغال.
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1398/09/14
لعنت به همه ادمهای مریض که با ازار حیوانات لذت میبرن
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
دنیا گرده دوست من
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1398/09/14
بابا جان کلا سازمان حفاظت محیط زیست خودش مروج شکار و ...است از سال دیگه هم که با چراغ سبزش قراره محصولات تراریخته کست بشه
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
موافقم بخدا، یه روز بهشون زنگ زدم که فلانجا دارن کبکها را ریشه کن مینند و حتی رفتم کوه و شماره ماشین شکارچیهای قاتل را براشون خوندم، این جواب را شنیدم:مجوز دارند!!!!!
راستی مگر محیط زیست برای این حیوانات بدبخت دانه و آب پاشیده که مجوز شکارشون رو صادر میکنه
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/09/14
خوبه دیگه با این احکام ، ما هم میریم شکار کی به کیه
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1398/09/14
مازندرانیها بیشتر باید مراقب رفتارشون در مقابل طبیعت باشند همشون بد نیستن ولی باید آدمهای بد رو روشون کار بشه شاید تغییر کنن
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1398/09/14
فاتحه حیات وحش ایران و حیوانات منحصر به فرد کشورمان یکی پس از دیگری رو بخوانیم اگر به همین روند پیش برویم از حیات وحش کشورمان چیزی باقی نخواهد ماند و کلیه حیوانات منحصر به فرد کشورمان به ببر و شیر خواهند پیوست
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1398/09/14
غیر از این بود باید تعجب می کردیم ...
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
لایک داری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج